TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Upadło biuro turystyczne Tramp

Biuro Turystyczne Tramp z siedzibą w Gdyni, poinformowało na swojej stronie internetowej, że z dniem 07.03.2013 zawiesza wszelką działalność operacyjną. Imprezy turystyczne zaplanowane w terminach począwszy od tego dnia zostają anulowane. Wniosek o upadłość został złożony do Marszałka Województwa Pomorskiego.


Przepraszam bardzo Państwa, iż zaplanowany przez Państwa, opłacony urlop, nie dojdzie do skutku. Przez 15 lat prowadziłem Biuro Turystyczne Tramp, starając się ze wszystkich sił zbudować profesjonalne biuro podróży, które będzie wychodziło naprzeciw potrzebom klientów. Choć otoczony przez świetny zespół ludzi, nie udało mi się niestety. Szczerze przepraszam wszystkich Państwa, biorę całą odpowiedzialność na siebie. Walczyłem do ostatniej chwil. Dzisiaj rano podjąłem jednak nieodwracalną decyzję o zakończeniu działalności operacyjnej biura. Obecnie nie ma żadnych klientów przebywających na wyjazdach przez nas organizowanych. W związku z powyższym nie ma żadnych kosztów związanych z organizacją powrotów klientów do kraju i wszystkie pieniądze z gwarancji będą przekazane na zwrot wpłaconych zaliczek. Dochodzenie roszczeń w ramach posiadanej przez nas gwarancji turystycznej odbędzie się na zasadach określonych przez Marszałka Województwa Pomorskiego, a wypłacone przez AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A po zakończeniu wszelkich procedur, które mogą trwać do kwietnia 2014. - czytamy w komunikacie Piotra Szumilewicza, właściciela biura turystycznego Tramp.

Jak zapewnia organizator - żaden klient biura nie przebywa obecnie poza granicami kraju. W związku z czym nie zostaną poniesione koszta związane z organizacją powrotów klientów do kraju. Z kolei pieniądze pochodzące z gwarancji ubezpieczeniowej touroperatora zostaną zwrócone klientom, którzy wpłacili zaliczki. Jednak dopiero po podliczeniu wpłat klientów okaże się, czy suma bankowa, na jaką została ubezpieczona firma wystarczy, by w pełni pokryć roszczenia.

Zwrotom, zgodnie z ustawą o usługach turystycznych, będą podlegały tylko wpłaty i zaliczki za imprezę turystyczną. Gwarancja nie obejmuje np. zakupu pojedynczej usługi, np. biletu lotniczego lub zakwaterowania.

Ubezpieczycielem biura Tramp było AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. z kwotą gwarancji 502 117.97 PLN. Biuro działało na rynku 15 lat. Specjalizowało się głównie w zimowych ofertach wypoczynkowych, organizowało wyjazdy m.in. do Włoch.

Dodatkowych informacji udziela Pomorski Urząd Marszałkowski pod adresem e-mai: dt@pomorskie.eu i numerem telefonu: 58-326-83-55.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Biuro Turystyczne Tramp AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A bankructwo upadłość wniosek o upadłość Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego Piotr Szumilewicz właściciel przedsiębiorca klient Pomorski Urząd Marszałkowski


Komentarze:

  • Biuro turystyczne Tramp upadło 

   [2013-03-08 14:13 95.48.76.*]

   Ten upadek to chyba nie jest upadek biura no bo gdzie są pobrane od Klientów zaliczki?prowadze biuro i zaliczki sa albo u mnie albo u kontrahenta. Wszystko dokładnie policzone i musi grać na 100%.Nie rozumiem że nie ma pieniedzy a Klienci sa w Polsce.Rozumiem ze jest upadek w czartrach ale tutaj przy wyj.idywidualnych to jest coś wiecej jak niegospodarnośc>jedno największe biuro też z dojadem własnym zostawiło cały Adiatyk z niezapłaconymi rachunkami.To wstyd dla uczciwych biur co niektórzy właściciele sobie robia z pieniedzmi Klientów. ... wstyd.!!!!   odpowiedz »

  • Biuro turystyczne Tramp upadło 

   [2013-03-08 10:30 80.53.195.*]

   Współczujemy Państwu serdecznie z powodu wakacji, które nie doszły do skutku ze względu na upadłość biura. Wszystkim klientom, którzy posiadają aktualne umowy z Biurem Podróży TRAMP - a które to nie mogą dojść do skutku - oferujemy rabat w wysokości 150zł - zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

   Biuro Podróży SportVita Sp. z o.o.
   tel./fax. + 48 32 230 92 90, + 48 32 230 84 37
   tel. kom. + 48 509 333 202, + 48 601 446 778
   44-100 Gliwice, ul. Daszyńskiego 15 B
   e-mail: biuro@sportvita.pl   odpowiedz »

   • Biuro turystyczne Tramp upadło 

    [2013-03-08 14:16 31.174.229.*]

    Jest to niestety bardzo niesmaczne szukasz klientów z trójmiasta lepiej obejrzyj się w okolicach śląska hiena !!!   odpowiedz »

    • Biuro turystyczne Tramp upadło 

     [2013-03-08 15:22 83.30.211.*]

     a co w zeszlym roku robily inne biura , jak upadl sky club, aquamaris, summerelse? dokladnie to samo, wyciagali " pomocna " dłon do klientów upadlych TO   odpowiedz »

     • Biuro turystyczne Tramp upadło 

      [2013-03-08 23:26 89.71.160.*]

      Tak, tak, "znane" marki dawały na wyścigi ogłoszenia "pomocy" dla klientów tych co "upadli" oraz tych, którzy ratowali i swoją firmę i jej klientów. Mało kto wtedy widział, ze to działania z pogrnicza .... Nawet byli tacy, co "gratulowali" szybkości reakcji i pomysłowości.... Dziś, autorefleksja - przynajmniej dla niektórych - jest spóźniona. Bo i oni zaczynają cuchnąć. Sprawiedliwość jest "nierychliwa" - jak mówią...   odpowiedz »

     • Biuro turystyczne Tramp upadło 

      [2013-03-08 17:12 83.19.133.*]

      czy to znaczy, że jak ktoś na kupę powie papu, to Wy też tak powiecie. Ludzie odrobina godności, honoru na pogrzebie. chciałabym przytoczyć pewna analogię z rynku. Na mojej ulicy zamykał się sklep z ekologiczną żywnością. założyło go mlode rodzeństwo, wpakowali kupę kasy w remont, w towar, w czynsz. działali rok i 3 miesiące. Polacy lubią się czuć elitarniie, wybrańcami. Polacy lubią być ekologiczni, już sporo wiedzą o ekologi. Ale co robią codziennie? zasuwają do dyskontów. kupują byle co , ale za niską cenę, hodując w sobie poczucie mentalnej elitarności głosząc wszem i wobec, że są elitą - zdrowo się odżywiają, luksusowo podróżują ( oferty last mintue), ubierają się na przecenach. I tak było w przypadku moich sąsiadów właścicieli sklepu ekologicznego. Fantastyczni młodzi ludzie, robili promocje licząc, że ludzie kupią również produkty w normalnej cenie. Właścicielka pożyczała klientkom swoje prywatne książki promujące zdrowy styl życia. Zrobiła stoliczek w sklepie , żeby klientkom było wygodniej porozmawiać. I wicie kiedy mieli najwięcej chętnych? Jak ogłosilii, że wszystko za 50% ( wyprzedaż z powodu zamknięcia sklepu). Ja hieny zlecieli się wszyscy. ogołocili sklep w 4 dni. I jeszcze osobiście byłam świadkiem jak 3 mimozy weszły do sklepu , chodziły , zastanawiały się czy kupić. powiedziałam w grobowym żarcie, że widoczenie jeszcze ma za wysokie ceny. A wiecie co mnie najbardziej dobiło, jak inna starsza Pani (z innego sklepu na naszej ulicy), której biznes idzie bardzo słabo i jakiś czas temu sama przekonywałam właściciela, żeby jej nie wymówił lokalu, bo została sama,gdyż mąż umarł niedawno, że się załamie. Własnie ta kobieta temu właścicileowi wypaliła, żeby leciał do tego ekologicznego sklepu, bo wszystko jest za pół ceny, tylko żeby dobrze sprawdzał ceny bo oni tam oszukują. Porażający jest brak świadomości, że sami robimi sobie i innym krzywdę i kopiemy sobie samym groby ekonomiczne. BŁAGAM ZASTANÓWCIE SIĘ ZANIM PODETNIECIE KOMUŚ I SOBIE GAŁĄŹ NA KTÓREJ SIEDZICIE.

      moja wypowiedź jest również do tych co oferowali tę zniżkę podając swoje namiary.   odpowiedz »

      • Biuro turystyczne Tramp upadło 

       [2013-03-08 22:50 195.93.135.*]

       Czy sugerujesz, że kupowanie na promocjach, wyprzedażach i po okazyjnej cenie jest czymś niewłaściwym? Czy kupowanie ofert last minute jest czymś złym?
       Samotnie wychowuję dziecko, zarabiam 2350 zł, były mąż nie płaci mi alimentów. Chcę jednak pojechać z moim dzieckiem na wakacje. Stać mnie tylko na last minute. Jeżdżę w maju za śmiesznie małe pieniądze - to fakt, ale nawet te niby małe pieniądze jest mi ciężko co roku odłożyć. Last minute to dla mnie jedyna szansa, by moje dziecko pokąpało się w morzu i żebym ja mogła poopalać się na plaży. Dla nas te wakacje znaczą bardzo dużo.
       Poza tym codziennie kupuję w dyskontach, i w ogóle poluję na okazje i wyprzedaże. Dzięki temu jakoś dajemy radę finansowo.
       Nie zgrywam się na elitę - żeby było jasne.
       Ale też nie mam zamiaru rezygnować z wyprzedaży. Bo niby dlaczego?? Bo nie napędzam gospodarki? Bo podcinam skrzydła przedsiębiorcom? Bo rzucam się jak hiena nie biednych właścicieli sklepów? Bo żeruję na biurach podróży, polując na lasty? Przecież nikogo nie oszukuję, nie okradam i nie jestem żadną hieną!
       Jestem niezamożną, ale uczciwą Polką, która chce sobie kupić jakiś ciuch raz na jakiś czas, dziecku zabawkę i pojechać na te cholerne tanie wakacje raz do roku! Na rzeczy w "normalnych" cenach mnie nie stać, więc jestem zmuszona kupować na wyprzedażach, albo żyć jak dziad.
       Nie oszukujmy się - dla większości Polaków czynnikiem decydującym o zakupie towaru lub usługi jest cena.
       Nawiasem mówiąc znam jednego właściciela prywatnej klinikii, który próbuje oszukać biura podróży podając w rezerwacji zaniżony wiek dziecka - to jest moim zdaniem oszustwo i obciach. Bo np. zamiast 23 tys. zapłaci 20 tys. (Nie wiem ile razy "sprawa się rypła", ale może czasem mu się udaje). A facet zgrywa się na klasę wyższą i każe się tytułować nie wiadomo jak.
       Pozdrawiam   odpowiedz »

       • Biuro turystyczne Tramp upadło 

        [2013-03-09 10:46 79.175.252.*]

        Świetne słowa, dziękii lastom dziecko zobaczy kawałek świata, nie czytajmy głupot wypisywanych przez desperatów. Powodzenia i pozdrawiam. P.S. Tramp działał kilkanaście lat i jak każdy biznes może popaść w tarapaty, nie wszyscy ludzie to oszuści !!!   odpowiedz »

       • Biuro turystyczne Tramp upadło 

        [2013-03-09 17:07 79.185.21.*]

        Dokładnie popieram Panią - zwykły Polak   odpowiedz »

        • Biuro turystyczne Tramp upadło 

         [2013-03-12 00:45 89.73.10.*]

         Tylko ktorą Panią Pan popira?   odpowiedz »

         • Biuro turystyczne Tramp upadło 

          [2013-03-12 01:59 192.162.102.*]

          ohhhhhhhhhh LUDZI.....!!!!!   odpowiedz »

       • Biuro turystyczne Tramp upadło 

        [2013-03-09 17:39 79.162.92.*]

        Jasne,ze kupie tansze....Nie mam kasy a chce zyc normalnie.co mnie obchodzi,ze on ma drogo,bo nie stac go tanio sprzedawac.Nie jestem Bratem Albertem,tylko klientem.Fajnie jest polowac na tanie...A jak ktos nie ma na biznes,to niech sie wezmie za robote a nie firme zaklada i drogo sprzedaje.Drazyzna nikomu nie potrzebna,nawet temu doktorkowi,co oszczedza 3 tysiace na rzekomym wieku dziecka.....   odpowiedz »

       • Biuro turystyczne Tramp upadło 

        [2013-03-11 15:28 83.19.133.*]

        niedługo już PAni/ Pan nie będzie zarabiał nawet tych 2 350 zł, bo pracodawcy podążając za potrzebom klienta - potrzebą coraz niższych kosztów będą redukować własne koszty i zwalniać , w tym również Panią i Pana. zatem sami sobie kręcimy bat na własny tyłek. powodzenia.   odpowiedz »

       • Biuro turystyczne Tramp upadło 

        [2013-03-11 15:59 83.19.133.*]

        Proszę Pani w skrócie rzecz ujmując , żeby niepotrzebnie się nie rozwodzić, bo życie samo najlepiej weryfikuje ludzkie poglądy - jak ten czy inny pracodawca obniży Pani tę pensję 2 350 zł lub Panią zwolni, bo będzie musiał redukować koszty działalności firmy, wówczas zrozumie Pani, że jest Pani ogniwem nakręcającą tą chorą machinę promocji, last minute , obniżek. Pewnie już teraz jest Pani trudno znaleźć lepiej płatną pracę, bo pewnie już by Pani ją zmieniła. i to jest właśnie wynik takiego a nie innego zachowania konsumenckiego. będzie coraz gorzej , bo przecież klient chce coraz taniej i taniej. oczywiście pogarsza się jakość usług, produktów, bo pustego w próżne nie nalejesz.
        samoloty będą spadać, bo nie będą serwisowane - przecież bilety muszą być tanie. w mleku mleka już nie ma, kiełbasy i mięso się odświeża, ubranie jest robione z toksycznych materiałów itd. itd.
        Pani ukochane dziecko będzie żyło w bardzo podłych czasach - pensja będzie wypłacana w postaci nazbieranych punktów typu payback, pracodawca wskaże miejsca w których można będzie ją wydać, bo przecież pieniędzy nie dostanie się do ręki. A te miejsca, gdzie będzie się wydawało pensję będą należały do tego samego konsorcjum. przecież do tego się dąży, żeby wycofać pieniądz z rynku. wtedy jak Pani nie będzie zadowolona to nie będzie mogła sięgnąc do skarpety i pójść sobie zrobić zakupy, gdzie chce i co chce . to jest cena jaką nam przychodzi i przyjdzie płacić za nowoczesnośc i globalizację. dlatego tak nakręcono konsumpcjonizm, nasze apetyty. pazerność doprowadza nas do niewolnictwa. Czy takiego życia chce Pani dla swojego dziecka?

        na szczęście młodzi ludzie , świadomi widząc brak perspektyw coraz bardziej popularyzują minimalizm. Ile tak naprawdę potrzebujemy, żeby żyć. żeby przeżyć.
        Ważne jest żeby godnie żyć, rozmawiać ze sobą, być ze sobą. wiedzieć, czego chce Pani córka , co myśli, a nie wspólnie leżeć obok siebie całą rodzina przez tydzień lub dwa w milczeniu na plaży i wlewać w siebie hektolitry rozcieńczonych napojów all inclusive.
        to samo dotyczy zakupów i innych sfer naszego życia.

        życzę powodzenia i refleksji na dlasze życie. Nie wszystko wszyscy muszą mieć , żeby być szczęśliwym. Inaczej milionerzy nie chodziliby do psychiatrów, nie braliby narkotyków czy pili.   odpowiedz »

      • Biuro turystyczne Tramp upadło 

       [2013-03-08 18:19 83.13.211.*]

       Lucyfer w piekle przeprowadza inspekcje. Podchodzi do pierwszego kotła, którego pilnuje aż 10 diabłów i pyta:
       -dlaczego aż 10 diabłów pilnuje tego kotła?
       -bo w tym kotle gotują się Amerykanie, oni są ambitni i każdy co chwilę usiłuje wyskoczyć
       Lucyfer idzie dalej i zauważa kocioł, a przy nim 5 diabłów. Podchodzi i pyta:
       -czy tu tylko 5 diabłów wystarczy?
       -tak, w kotle gotują się Anglicy, są ambitni, ale przy tym trochę flegmatyczni więc 5 wystarczy
       Następnie lucyfer podchodzi do kotła przy którym stoi jeden diabeł i zadaje mu pytanie:
       -czy Ty tu sam wystarczysz, aby przypilnować kotła?
       -tak bo w kotle gotują się Niemcy, to zdyscyplinowany naród, więc jeden diabeł wystarczy
       Lucyfer idąc dalej zauważa kocioł, którego nikt nie pilnuje. Chodzi i szuka jakiegoś diabła, który by mu wyjaśnił zaistniałą sytuację, aż w końcu znajduje gdzieś odpoczywającego diabła, więc podchodzi i pyta:
       -dlaczego nikt nie pilnuje tego kotła?
       -bo w nim znajdują się Polacy
       -Czy Ci ludzie nie chcą wydostać się z tego kotła?
       -ależ chcą, tylko jak już jeden próbuje się wydostać i wspina się na ściankę, to reszta go łapie i ściąga z powrotem na dół   odpowiedz »

      • Biuro turystyczne Tramp upadło 

       [2013-03-09 09:57 46.171.78.*]

       bardzo dobry przykład i sugestie   odpowiedz »

    • Biuro turystyczne Tramp upadło 

     [2013-03-12 20:47 93.221.52.*]

     Bardzo dobrze powiedziałeś. Totalna hiena bez zahamowań. Całe Livigno bez skrupułów innym biurom podbiera.I jeszcze ci napisze serdecznie zaprasza.   odpowiedz »

   • Biuro turystyczne Tramp upadło 

    [2013-03-08 11:30 83.19.133.*]

    tak reklama na trupach innych jest naprawdę żałosna. nie wspomnę już o tym mizernym rabacie. Jakie macie wielkie serce!!!!
    zwymiotować można.
    osoba z branży   odpowiedz »

   • Biuro turystyczne Tramp upadło 

    [2013-03-08 13:04 81.190.233.*]

    Biuro Podróży SportVita Sp. z o.o.- hiena i pirania, kolejny kandydat do oskubania potencjalnych klientów z kasy, skoro chce się ratować taką ofertą. Fuj, obrzydliwe!!!   odpowiedz »

  • Biuro turystyczne Tramp upadło 

   [2013-03-08 10:53 91.231.104.*]

   Z deszczu pod rynnę?   odpowiedz »

  • Biuro turystyczne Tramp upadło 

   [2013-03-10 21:52 83.8.101.*]

   A mnie nie szkoda tego czy tamtego trampa... Ustawodawca wymyślił ubezpieczenia i to ma nas klientów zabezpieczać przez ewentualnymi oszustami. Te ubezpieczenia - gwarancje to jakaś określona kwota i jeśli jej nie wystarcza na pokrycie roszczeń to właściciele powinni odpowiadać jak złodzieje. A jeśli ubezpieczenie zwróci nam wpłacone zaliczki to moją szkodą jest, że nie pojechałem w tym terminie i z tym biurem - takie ryzyko. A imprezy tego trampa tak swoją droga były przeciętne, ale wybór na naszym trójmiejskim rynku coraz mniejszy, a jak widzimy będzie jeszcze mniejszy. Pada śnieg - jedziemy na Wieżycę...
   GLUŚ   odpowiedz »

   • Biuro turystyczne Tramp upadło 

    [2013-03-11 08:49 77.114.1.*]

    Tok myślenia 5-latka... Niby czemu przedsiębiorca ma odpowiadać za złe przepisy? Nie on ustala wysokość ubezpieczenia, tylko ustawa, której nie pisał i nie zatwierdzał. Każdy biznes to ryzyko i czasem po prostu firmy padają, co nie znaczy, że ich właściciele są oszustami. Sugerowanie takich rzeczy jest nie tylko podłe. Jest po prostu bezmyślne. Jeśli takie rozumowanie jest czymś zwyczajnym w waszej branży to nie ma się co dziwić, że przeżywacie ciężkie chwile...   odpowiedz »

   • Biuro turystyczne Tramp upadło 

    [2013-03-11 15:27 83.19.133.*]

    jasne, niech wszyscy polscy przedsiębiorcy padną. oddajmy się w ręce zagranicznych korporacji, a niedługo wszyscy będziemy na g.... mówili papu, bo niczego innego nie będzie na rynku. Rozumiem, że "moje jest najmojsze", więc niech wszyscy padną, bo przecież ten co to pisał , ze mu nie szkoda, musi kupować najtaniej, najlepiej dla siebie. Aha , ale zarabiać musi najwięcej. nie wszyscy padną , byleby mnie było dobrze. Tylko drogi przedmówco niedługo już nie da się nawet przelewać pustego w próżne, bo zabraknie nawet tego przysłowiowego "pustego".   odpowiedz »

  • Biuro turystyczne Tramp upadło 

   [2013-03-10 17:51 159.205.40.*]

   witam, szkoda biura "Tramp" , byłam Ich agentem i moi klienci wracali zadowoleni , mieli fajne, sprawdzone hotele, właściciel miał pomysł na biznes i fajnie go realizował. Mieli niszowy produkt i dobrze wszystko było zorganizowane na miejscu, wielka szkoda, że Ich nie ma. Mała firma ale dbająca o zadowolenie klienta. Nie miałąm reklamacji na imprezy, które organizowali, mieli dobrych instruktorów i fajny klimat na wyjazdach. Wielka szkoda, że Ich nie ma.   odpowiedz »

   • Biuro turystyczne Tramp upadło 

    [2013-03-10 19:00 62.21.72.*]

    szczere :)   odpowiedz »

  • Upadło biuro turystyczne Tramp 

   [2013-03-11 13:47 83.22.43.*]

   I po co tyle hałasu. Każdego dnia upada w Polsce ok.12 firm. Czy ktoś z tego robi wielkie halo? Tylko wtedy gdy jest to biuro podróży i tylko media wraz z decydentami - to oni muszą ugrać na tym jak najwięcej "w trosce o dobro narodu".
   Szkoda firmy i pracujących w niej ludzi a zamiast wielkiiego szumu należą się właścicielowi gratulacje, że zrobił to z godnością.   odpowiedz »

  • Biuro turystyczne Tramp upadło 

   [2013-03-13 10:39 83.24.91.*]

   ok, upada tylko zastanówmy się Polacy dlaczego tak jest ?jak słusznie napisali niektórzy na forum nie tylko biura podróży upadają, ale dlaczego tak jest ? dlatego że najlepszym zawodem jest stanowisko za wypłatę ( najlepiej jak nie jest to umowa śmieciowa) a prywatny biznes jest do dojenia, bi Ci u nas w Polsce juz nawet krów nie ma więc kogos trzeba doić, żaden prywatny przedsiębiorca zaznaczam mały nie da rady przy takich kosztach zarobić w Polsce, śmiem na tym forum krzyczeć żaden, czyli co ? czyli do bani jest nasza polityka zarówno podatkowa jak i traktowania tego małego przedsiębiorcy   odpowiedz »

   • Biuro turystyczne Tramp upadło 

    [2013-03-15 23:53 89.73.10.*]

    tylko kogo będą doili Ci pracujący na pensji, kiedy reszta padnie, i nie będzie komu wydawać pieniędzy. Zostaną sami sprzedający, a kupujących brak!. dokładnie odwrotnie jak było w komunie!!!! i co wtedy?   odpowiedz »

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję