Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Krajowy Rejestr Długów - które biura są zadłużone?

Jak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez Krajowy Rejestr Długów, polskie biura podróży zadłużone są na prawie 2 mln złotych.

Jak się okazało najwięcej takich biur znajduje się na Śląsku, z tegoż regionu pochodzi rekordzista - zadłużenie na kwotę 150 tys. złotych.

- W ciągu ostatnich miesięcy dużo biur pospłacało swoje zobowiązania, ale do rejestru zadłużonych zostały dodane nowe. Łączna kwota zadłużenia w wysokości ponad 1 mln 915 tysięcy złotych to wciąż zawrotna suma, ale zmniejszenie wartości zaległych zobowiązań na tle poprzednich naszych raportów świadczy o pozytywnym zjawisku - powiedział wiceprezes KRD BIG Jakub Kostecki.

Początek sezonu wakacyjnego polepszył nastroje na rynkach turystycznych ponieważ biura odrobiły straty związane m.in. z Egiptem. Turyści znowu zaczęli wybierać tę destynację.

Jak pokazują dane KRD na Śląsku zadłużonych jest 30 biur podróży. W województwach:
mazowieckim - 24,
małopolskim - 19,
pomorskim - 18,
zachodniopomorskim - 13,
wielkopolskim - 11,
dolnośląskim - 10,
łódzkim - 8,
podkarpackim - 8,
opolskim - 7,
warmińsko-mazurskim - 5,
kujawsko-pomorskim - 3,
świętokrzyskim - 3,
lubelskim - 3,
podlaskim - 2,
lubuskiem - 1.

Biorąc pod uwagę obroty w całej branży turystycznej zadłużenie na takim poziomie jest kwotą nieznaczącą i świadczy raczej o niezłej kondycji (przynajmniej płatniczej) całego sektora. Na tle turystyki inne branże wypadają dużo gorzej (np. branża budowlana). Także możliwość wpisu do KRD wierzytelności spornych sugeruje, że jeśli zadłużenie biura nie przyrasta lawinowo i nie jest znaczące w stosunku do obrotów firmy, to nie ma ono żadnego znaczenia.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Polskie biura podróży zadłużone na blisko 2 mln złotych [2011-07-25 10:50 83.25.182.*]
A Selectours to miał nawet "złoty certyfikat" w KRD Rzetelna Firma i to do samego końca. odpowiedz »

Polskie biura podróży zadłużone na blisko 2 mln... [2011-07-29 01:01 31.175.3.*]
gdzie wy kurde żyjecie ?? Ludzie !! Bankructwo w Polsce oznaczać może tylko jedno - ZYSK !! !! !! Select długi miał ale spokojnie się odpychał i żył by dalej gdyby nie cwaniactwo niektórych i nie mówię tu tylko o szanownych właścicielach ..... oj nie kończąca sie historia !!!!! Żal w du.. ściska ! odpowiedz »

Polskie biura podróży zadłużone na blisko 2 mln... [2011-07-25 12:58 217.30.159.*]
generalnie trzeba sprawdzać samemu biuro podróży wszędzie gdzie się da, nie zarabiamy kokosów, zbieramy na wakacje przez cały rok, więc wiedzy nigdy dość i tyle.. odpowiedz »

Polskie biura podróży zadłużone na blisko 2 mln złotych [2011-07-22 16:44 83.30.237.*]
KRD nie bierze odpowiedzialności - jak wynika z ich oświadczenia - za dane zawarte w swoim rejestrze. I TYLE ! odpowiedz »

Polskie biura podróży zadłużone na blisko 2 mln złotych [2011-07-22 14:01 91.194.107.*]
KRD! pamiętajcie o tym, że wiele biur i pośredników ma nie zgłoszone przez swoich wierzycieli długi. nie wspominając już o tym że do programu rzetelna firma wpisane było BP Orbis i Selectours. Ci gigancji musieli co miesiąc zdawać sprawozdanie finansowe, ale jak przyszło co do czego to nagle bum i padli, nikt się nie spodziewał. także krd i rzetelna firma to nie zawsze wiarygodne źródło informacji. pozdrawiam i zachęcam do myślenia nad problemami a nie tylko do przyjmowania suchej informacji z tur-info odpowiedz »

Polskie biura podróży zadłużone na blisko 2 mln złotych [2011-07-22 10:12 83.22.4.*]
odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij