TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Net Holiday odpiera zarzuty

W odpowiedzi na komunikat, jaki OSAT wystosował do swoich członków, zarzucając Net Holiday nadużycie w związku z namawianiem agentów do podpisywania umów o współpracy, powołując się na członków Zarządu OSAT, którzy również sprzedają wycieczki tego organizatora, touroperator wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Treść publikujemy poniżej:


W związku z oświadczeniem OSAT z dnia 14 marca br., dotyczącego działalności Net Holiday, pragniemy poinformować, że:

Firma nasza działa w zgodzie z najwyższymi standardami rynkowymi oraz prawnymi. Posiadamy wymagane zgody i pozwolenia na działalność wydane przez Marszałka Województwa Małopolskiego. Legitymujemy się polisą ubezpieczeniową wystarczającą do wielkości prowadzonej działalności.

Również kapitał zakładowy spółki, w wysokości 500 000 zł, jest - w odniesieniu do skali prowadzonych przez nas operacji - wystarczającym gwarantem sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania. Wart podkreślenia jest fakt, iż kapitał ten jest wyższy od wpłaconego przez wiele innych utytułowanych firm działających w naszej branży od lat. Tym bardziej dziwi nas niezrozumiały atak na naszą firmę i próba dyskredytowania Net Holiday w oczach branży.

OSAT w swoim oświadczeniu powołuje się także na rzekome wykorzystywanie przez nas w rozmowach handlowych z agentami informacji, że członkowie zarządu OSAT mają zawarte z nami umowy partnerskie. Możemy w tym miejscu jedynie potwierdzić, że zarówno wielu członków OSAT, jak i wybrani przedstawiciele zarządu są naszymi partnerami agencyjnymi. Nie musimy i nie wykorzystujemy tego faktu w działaniach handlowych, gdyż dla nas nie ma znaczenia przynależność poszczególnego biura agencyjnego do jakiejkolwiek organizacji.

Nasza baza partnerska rozwija się sukcesywnie i już po paru miesiącach działalności pozyskaliśmy 744 biura agencyjne. Ich decyzja o związaniu się z nami wynika z atrakcyjności i jakości naszej oferty, bezpieczeństwa, jak również zaufania wypracowanego przez wiele lat współpracy. Lista naszych agentów jest jawna i dostępna na naszej stronie internetowej.

W naszej opinii tak szanowana organizacja jak OSAT powinna powstrzymać się od podważania wiarygodności jakiejkolwiek spółki na podstawie niesprawdzonych informacji. Wierzymy także, że ewentualne wątpliwości w takich sytuacjach winny by wyjaśniane bezpośrednio pomiędzy zainteresowanymi stronami, na drodze rozmów i w atmosferze działania na pożytek branży, a nie poprzez oświadczenia medialne zawierające nieudokumentowane domysły.

Mamy nadzieję, że tak też stanie się w tej sytuacji, z korzyścią dla całej branży, jak i klientów biur turystycznych.


W imieniu zarządu Net Holiday


Aleksandra Panuś
Członek Zarządu
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Net Holiday partner agencyjny strona internetowa informacja biuro turystyczny współpraca klient branża turystyczna organizacja przynależność atmosfera działania handlowe gwarancja ubezpieczeniowa ubezpieczenie suma gwarancyjna OSAT Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych


Komentarze:

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-18 10:11 31.182.231.*]

   Pani Panus ma absolutna racje,że cyt" ewentualne wątpliwości w takich sytuacjach winny by wyjaśniane bezpośrednio pomiędzy zainteresowanymi stronami, na drodze rozmów i w atmosferze działania na pożytek branży, a nie poprzez oświadczenia medialne "
   Nie rozumiem, więc dlaczego sama podąża negowaną przez siebie drogą?   odpowiedz »

   • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

    [2013-03-18 10:46 91.196.215.*]

    Ja to rozumiem : zasada jest taka że odpowiada się poprzez to samo medium i apeluje o zakończenie publicznej dyskusji. Przyznaję więc Pani Panuś rację. Bo taka dyskusja rozpoczęta niestety przez OSAT nie służy dobrze całej branży.Idzie sezon i wszyscy chcą zarabiać a nie straszyć się wzajemnie !A wygląda na to że to będzie bardzo trudny sezon.   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-18 10:17 87.205.249.*]

   Też uważam, że Net Holiday ma rację. Mają coś do siebie to najpierw włącza się własną pralkę. Jak nie da się wyprać u siebie można sprawę nagłaśniać.   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-18 10:52 83.30.153.*]

   czy net holiday daje mozliwosc platnosci karta za swoje wycieczki? nie daje - co oznacznia, ze rowniez dla bankow i agentow rozliczeniowych nie jest wiarygodnym partnerem.   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-18 10:55 91.231.104.*]

   Ktoś w porzednim forum dywagował że Panek to może oszust, może tylko nieudacznik bo rozłożył kilka poprzednich firm. Ja myślę że nie należy NET HOLIDAY sprzedawać żeby uniknąć kłopotów. Pozdrawiam.   odpowiedz »

   • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

    [2013-03-18 14:04 91.196.215.*]

    a jakie to niby firmy rozłożył ? proponuje żebyś uważał na takie stwierdzenia bo to się kwalifikuje jako pomówienie a to jest karalne !!! a teraz w bardzo łatwy sposób można znaleźć autora takich tekstów ... więc nie szastaj takimi stwierdzeniami bez podstaw prawnych człowieku... chyba że jesteś ryzykant -)!   odpowiedz »

    • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

     [2013-03-18 20:08 95.49.5.*]

     Za to karalne w Polsce nie jest oszustwo polegające na świadomym doprowadzeniu do bankructwa kolejnych firm   odpowiedz »

    • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

     [2013-03-18 20:57 193.239.83.*]

     Nie strasz, nie strasz bo się...   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-18 12:05 83.30.153.*]

   szukam biura, ktore przyjmie platnosc karta za rezerwacje wycieczki net holiday. jacys chetni?   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-18 12:06 188.33.5.*]

   do Pani Panuś - kojarzy mi się Pani tylko z tupetem w jaki sposób odpowiadała Pani na konferencji po upadku SKY CLUBU - i ten spalony burak . Wydaje mi się że osoby Pani pokroju powinny siedzieć w kiciu a nie otwierać kolejne biuro , dla mnie to jechanie po cienkiej lince to co robi Pani i inni pankopodobni - bo to z jakim tupetem wchodzicie ponownie na rynek jest dla mnie zwykłym cha...stwem   odpowiedz »

   • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

    [2013-03-18 12:24 91.196.215.*]

    Pani Panuś odeszła ze Sky Club w marcu poprzedniego roku...była tylko pracownikiem tej firmy i na żadnej konferencji prasowej nigdy nie występowała. Na konferencji występowały Dral i Chmilelewska które były w zarządzie tej firmy ...ależ masz wiedzę !!!   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-18 15:07 178.43.110.*]

   Jak czyta się te komentarze to się nie dobrze robi. Każdy kto siedzi troche w branży wie jakim czarusiem i oratorem jest J.Panek i że jak trzeba to sprzeda przysłowiowe "gówno w papierku" a ludzie mu będą za to jeszcze dziękować. A jak nie chcesz to nie sprzedawaj tego co proponuje Net. Z drugiej strony agresja osób broniących Net jest zastraszająca, niestety to głownie pracownicy i tzw. dupowłazy. Ale co człowiek nie jest w stanie zrobić w kryzysie za 2 tysie :)   odpowiedz »

  • [usunięto] 

   [2013-03-18 17:40 173.242.116.*]

   [wypowiedź została usunięta]   odpowiedz »

   • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

    [2013-03-18 20:06 95.49.5.*]

    Oni już mieli swoje 5 minut   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-19 08:49 130.255.152.*]

     odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-19 08:58 130.255.152.*]

   O co ten spór? JAcek Panek wraz z zespołem musieli zdawać sobie sprawę, że będzie się ciągnąć za nimi (słusznie czy nie to inna sprawa) smród po Sky Clubie. I nie powinni byc zdziwieni, że Osat nie rekomenduje z nimi współpracy - ma do tego prawo, podobnie jak agent może klientowi nie rekomendować wyjazdu z danym biurem. Jego sprawa - to kwestia zaufania do firmy. Net nie pozbędzie się swego rodowodu za pomocą oświadczeń. Ponosi konsekwencje doświadczeń zawodowych swoich właścicieli/pracowników. Ktoś kto zainwestował w Net Holiday pieniądze musi się z tym pogodzić. Powinni przekłknąć pigułę i nie wdawać się w jałowe polemiki i straszonka. Jesli chcą odnieść sukces to tylko pracą i dobrym serwisem i może za jakiś czas zdobędą zaufanie klientów. A może nie... I zaklęcia nic tu nie pomogą.
   Wojtek z branży   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-19 13:12 77.253.207.*]

   500tys polisa to 2 chartery, pytanie ile osób wróci skoro to tylko 2 chartery a ile dostanie zwrot kasy skoro nie wystarczy na powrót ludzi któzy będą za granicą. Jak klienci kupują z portali internetowych to sami sobie winni ale jak u agenta to smród ciągnie się u agenta i to agent straci klienta!!! jak komuś zależy na klientach to minimalizuje ryzyko sprzedaży nie pewnej oferty, sprzedając niepewną ofertę potwierdza tylko to , że nie umie sprzedawać i jest na równi pochyłej bo przy takiej ilości niepewnych biur , tracąc klientów po kolejnych bankructwach będzie mógł potem sam sobie sprzedawać i żyć z tej prowizji!!! kiedy to wreszcie agenci zrozumiecie??? to klient Wam daje na chleb i jak go obsłużycie to będzie chleb , lub chleb z masełkiem lub NIC!!!   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-19 14:40 31.183.3.*]

   Chyba pierwszy raz agenci turystyczni nie chcą dokonywać rezerwacji na rzecz mało wiarygodnego touroperatora, który po kilku plajtach występuje pod nową metką (taką wersję dopuszcza prawo) - to znaczy, że szanują siebie i Klientów.   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-19 13:37 94.251.134.*]

   OSAT ma prawo i podstawy do tego, aby prezentować swoje stanowisko.Postać pana Panka jest w branży znana nie od dziś, i jakoś niekoniecznie dobrze się kojarzy.OSAT ani nie zachęca, ani nie odradza zawierania umów z Net Holiday.Każdy trzeźwo myślący agent wie, co ma zrobić.A jeśli Net Holiday z takim powodzeniem rozszerza swoją bazę agentów to nie rozumiem skąd ich oburzenie. Więcej pokory panie Panek! Najpierw udowodnijcie / przez przynajmniej kilka sezonów/,że pracujecie uczciwie.Wtedy agenci sami będą zabiegać o umowy z Wami a Wy z największą satysfakcją będziecie mogli odmawiać tym, którzy teraz nie śpieszą się z okazaniem Panu kolejny raz zaufania.Od bardzo dawna wiadomo, że znacznie łatwiej je stracić, niż zyskać.   odpowiedz »

   • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

    [2013-03-19 14:43 95.160.244.*]

    Czy ktoś z branży pamięta kto , pracował w szumnie upadniętym Open Travel , proszę porównać sobie z obecnym OSAT K-ce . I tak to jest że " przyganiała motyka gracy a oboje jednacy ". A może to jakieś rozgrywki interpersonalne zadawnione .   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-19 14:52 77.253.207.*]

   ale zauważcie , że osób, które mają na swoim koncie upadki firm nikt nie pyta skąd biorą pieniądze na dalszą działalność ale pod inną marką!!! kogo z agentów stać na wpłatę takiej kwoty jak 500tys a potem cena systemów rezerwacyjnych, działalności, kosztów stałych i zmiennych dopóki nie rozkręci się sprzedaż, jest zima więc mała sprzedaż, trzeba ludziom zapłacić pensje, ZUS , podatki !!!! mam pytanie z czego ????? z czego ostatni prezes Orbis Travel mógł zapłacić za nową firmę, któą założył, za portal, któy ma, na targach w Poznaniu to był ogromny boks, któy zajmowali!!! to wszystko kosztuje ogromne pieniądze, wszyscy organizatorzy mówią nam jak mało zarabiają , aż człowiek ma wyrzuty sumienia, że bierze pieniądze za sprzedaż ale skad zatem biorą się duże pieniądze osób, któych firm już nie ma??? co dzieje się z pieniędzmi do ostatniej chwili wpłacanymi na konta organizatorów, któzy ogłaszają upadłość gdzie zawsze kasa jest pusta???? PARUJĄ W POWIETRZE?????   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-19 13:37 77.253.207.*]

   ktoś kto umie sprzedawać sprzeda klientowi to co on chce a nie to co wymyślił sobie klient,klient nie zna hoteli, i ma prawo ich nie znać, nie zna miejsc gdzie chce jechać bo po to tam jedzie aby poznać ale agent sprzedając musi znać miejsca i hotel , któy sprzedaje, jak nie zna hotelu to musi mieć takie informacje aby sprzedając dany hotel klientowi był pewny, że klient wróci z tego hotelu zadowolony, jeśli oferta będzie spełniała oczekiwania klienta to klient wróci zadowolony i tak naprawdę jest Mu obojętne z kim leci aby tylko spełniło to Jego oczekiwania. Kiedyś ludzie myśleli , że jadąc np z biurem tzw niemieckim mają pewność lepszej oferty czy serwisu, dopiero teraz zaczynają odkrywać, że nt TUI Poland czy Neckermann Polska to spółki polskie, wg prawa polskiego, a więc paść mogą tak samo jak spólki polskie czyli jakiś SKY Club powstały ze spółki szkoleniowej Triady, Open czy Alladyn. Rezerwacja hotelu jest na TUI Poland a nie TUI de i hotelarze wiedzą , że to inna, samodzielna firma i zaczynają to wreszcie widzieć klienci i szczególnie wracając z wakacji gdzie piszą reklamacje. Jeśli do tego dojdzie nie lojalność TUI Poland wobec agentów przy całkowitym ubezwłasnowolnieniu agenta przez TUI Poland na podstawie ostatniej umowy to reasumując sprzedając firmy , o któych mamy złe zdanie prosimy się sami o problemy a pretensje po upadku firmy możemy mieć tylko sami do siebie!!! Problem jest jednak jeden i to największy - TRACIMY ZAUFANIE KLIENTA!!!!   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-19 14:55 193.105.110.*]

   a dlczego w podpisie nie ma PANEK tylko PANUS moze sie myle jeżeli tak to prosze mnie poprawić :-)   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-19 13:45 83.29.81.*]

   To ja zadam proste pytanie: "Kiedy zamierza splajtować NetHolyday"?
   Bo jak pamiętam szefostwo ma na koncie 2-3? plajty JUŻ!?
   Sorry ale ja takiego czegoś moim klientom polecać nie będę!!!   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-19 15:17 91.231.104.*]

   Pytanie retoryczne. Po prostu kradną i tyle.   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-19 14:01 79.185.164.*]

   Odnosnie faktów , ktore przytoczyła Pani Panuś, otóż Pani Aleksandro - istnieje coś takiego jak przyzwoitość i uczciwość, czego Pani i Pani współpracownikom brakuje.. bełkot, który rezprezentujecie Państwo jest również brakiem szacunku, dla agentów, którzy sprzedawali Państwa wczesniejsza ofertę w najlepszej wierze..jak mozna być tak cynicznym i pobawionym zasad, by uważać, że nic się nie stalo, wyciągajac od setek tysięcy ludzi pieniądze, po czym otwierać nową markę z całym tym smrodem, wstyd i hańba dla polskiej turystyki!   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-19 22:28 84.40.154.*]

   "Ich decyzja o związaniu się z nami wynika z atrakcyjności i jakości naszej oferty, bezpieczeństwa, jak również zaufania wypracowanego przez wiele lat współpracy"
   Od kiedy istnieje Net Holiday, ze przez wiele lat wypracowali sobie zaufanie ?
   Chyba , że bierzemy pod uwagę wszystkie biura zarządzane przez szefostwo Net Holiday.
   Drodzy agenci, jeśli rzeczywiście Net Holiday ma podpisane umowy z taką liczbą agentów , to zastanawiam się nad uczciwością waszych biur . Jak można komus takiemu zaufać.   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-19 18:13 77.254.100.*]

     odpowiedz »

   • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

    [2013-03-20 23:32 87.205.248.*]

    dobre podsumowanie :) brawo   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-19 18:14 77.254.100.*]

   sprzedaję kogo chcę a wiec sprzedaje rzetelnych w branzy w całym tego slowa znaczeniu :)   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-19 18:16 77.254.100.*]

   PO co ten cały szum ? Jest jedna tylko logika .Ludzie ktorzy zawiedli nie mają prawa istniec w branzy Przyjda nowi ,rzetelni .I po co ten cały szum ?   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-19 18:21 77.254.100.*]

   A co to jest za firma NET HOLIDAY ? Przysłali jakas umowę ,ale podarlismy i wyrzucilismy do kosza wiedzac oczywiscie wczesniej kto za tą umową stoi .Trzeba dac szanse tylko uczciwym .Nieuczciwi nie mają szns szcególnie w branzy turystycznej ,Przezylismy upadki setek biur poczawszy od 1991 roku .My nadal istniejemy i mamy sie dobrze .Wstydzimy sie za innych .TYLKO UCZCIWI MAJĄ SZANSE PRZETRWAC ..... :)   odpowiedz »

   • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

    [2013-03-20 23:59 164.126.135.*]

    czyli wynika z tego że nawet polski "moloch" orbis travel i np. mały tramp, też byli nieuczciwi.. toż to w tej sytuacji dla klienta to jakas rosyjska ruletka z kim na wczasy pojechać! najlepiej brać pod uwagę 2 opcje: niemieckie biura (żadne nigdy nie padło w Polsce) oraz kupno sobie samemu biletu i hotelu przez internet. W tych 2 przypadkach klient ma duże szanse wylecieć na urlop.   odpowiedz »

    • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

     [2013-03-21 10:05 83.29.189.*]

     Dobra a kiedy jest planowane bankructwo Net Holiday?
     Bo średnia tych ludzi z zarządu to tak 2-3 lata, prawda?   odpowiedz »

     • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

      [2013-03-21 10:19 87.207.110.*]

      no tak, jak widać niektórzy Agenci idą tym tokiem myślenia będą sprzedawali 1-2 lata aż się zapomną bo przecież samo już się zacznie sprzedawać, niebezpiecznie rozkręcą firmę i pogrążą kolejnych Klientów. A pewne osoby znowu będą mówiły że one miały umowy, kontrakty zabezpieczenia które musiały być przecież rozliczone ...   odpowiedz »

  • Net Holiday: Odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-03-19 18:23 77.254.100.*]

   Pewni ludzie powinni odejśc z branzy z kilku zasadniczych powodów . Te powody dobrze juz wszyscy znamy .   odpowiedz »

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję