Ogłoszenia
Ogłoszenia
- TRAVELAND A.T.w C.H.M1 w Czeladzi zatrudni
- Wakacje.pl Warszawa-Żoliborz zatrudni Specjalistę
- Denar - Travel zatrudni sprzedawcę usług...
- Młodszy Specjalista ds. Turystyki / Specjalista...
- Konsultant ds. SPRZEDAŻY PRODUKTU TURYSTYCZNEGO
- biuro multiagencyjne w centrum handlowym we...
- Rezydent Turystyczny - TUNEZJA
- Specjalista ds Turystyki
- Główny rezydent biura podróży/ Head Rep
- Pilot wycieczek - Polska i Europa
Modlin do poprawy
Pierwsze dni dla nowootwartego lotniska w podwarszawskim Modlinie prawdopodobnie przejdą do historii pod względem liczby zaliczonych wpadek. Światło dzienne ujrzały niedociągnięcia organizacyjne wynikające zapewne z pośpiechu w budowie portu. Za nami pierwszy tydzień funkcjonowania lotniska - czy wszyscy dali sobie radę?
Lotnisko i firma ochroniarska zaliczyły wpadki już na samym początku. Tłum pasażerów oczekujący na sprawnie przeprowadzoną odprawę okazał się zbyt dużym wyzwaniem dla pracowników lotniska. Nie było mowy o sprawnej i efektywnej obsłudze pasażerów. Powodem okazał się brak przygotowania i co najgorsze doświadczenia, niektórych pracowników. Firma kontrolująca i zapewniająca ochronę podróżnych wygrała przetarg w ostatniej chwili.
Skutki braku wiedzy i organizacji okazały się fatalne. W poniedziałek do swojego samolotu nie wsiadło 12 pasażerów - odprawa tak się przeciągała, że pilot nie mógł już dłużej czekać na podróżnych. W czwartek około 30 pasażerów poleciało do Norwegii bez walizek - powodem awaria systemu bagażowego. Pasażerowie feralnego lotu musieli czekać na swój bagaż 2 dni.
Na domiar złego pasażerowie, którzy są skazani na wielogodzinne oczekiwanie na swój lot nie mają do dyspozycji żadnej alternatywy, bowiem zaplecze gastronomiczne tutaj nie funkcjonuje. Inwestorzy zapewniają, że budowa sklepów i kawiarni jest w planach i pojawią się one w najbliższych tygodniach.
Kilka dni temu zgłoszono brak oznakowania na drodze dojazdowej do portu. Część tablic kierujących do portu trzeba było ze względów formalnych zdemontować.
Osoby, które zdecydują się na transport publiczny również czeka niemiła niespodzianka. Bowiem wbrew zapewnieniom Kolei Mazowieckich o tym, że autobusy spod terminalu do stacji Modlin są zgrane z rozkładem kolei, podróżni na pociąg do stolicy muszą czekać nawet kilkadziesiąt minut. O tym, że brak rozkładu jazdy pociągów na stacji przy lotnisku lepiej nie wspominać.
Im głębiej w las tym ciemniej. W miarę prosperowania portu pojawiają się rozmowy na temat kolejnych inwestycji. Jedną z takich ekstrawagancji jest budowa podziemnej stacji przy lotnisku. Wielu uważa, że to marnotrawstwo pieniędzy, tym bardziej że port ma służyć tylko i wyłącznie tanim liniom lotniczym. Milionowe inwestycje to by była lekka przesada - uważają samorządowcy.
Patrząc jednak w przyszłość jesteśmy w stanie przymknąć oczy na niepowodzenia nowo powstałego portu. Jak pokazują statystyki już w przyszłym roku lotnisko może przyjąć nawet 2 mln podróżnych. Tym samym Modlin znajdzie się w czołówce polskich lotnisk, po stołecznym Lotnisku Chopina, krakowskim porcie im. Jana Pawła II oraz gdańskim Rębiechowie. Czas pokaże, czy uda się większość tych niedociągnięć wyeliminować.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Lotnisko w Modlinie - pierwsze wpadki
[2012-07-25 11:13 94.40.22.*]
Witam
Chyba ktoś nie był na stacji i na lotnisku w Modlinie. Rozkłady jazdy pociągów i autobusów wiszą jak byk. Wystarczy trochę się rozejrzeć. odpowiedz »
Dział centra informacji i promocji:
ECTAA ogłosiła Preferowany Kierunek Podroży na rok
Kraków wśród wybranych przez
Dział przewodnicy i piloci:
MSiT chce 10 strategii dla
Rada UE przyjęła mandat negocjacyjny w sprawie nowelizacji dyrektywy
Rozpoczęto starania o nowy, polski wpis na listę
Liczba i wielkość statków wycieczkowych podwoiła się od 2000
Starsze aktualności:
Stary Rynek i ratusz w Poznaniu znów
Niemcy stawiają na turystykę kulturalną i zrównoważone
Polki wydają więcej na
Jest porozumienie w sprawie jednolitej, europejskiej przestrzeni
Okiem ubezpieczyciela - gdzie podróżowali
Piotr Borys odpowiedzialny za turystykę w
64% Polaków planuje zwiększyć budżet na
GITD podsumowuje akcję Bezpieczny autokar-ferie
Wstępne porozumienie w sprawie rozporządzeń dot. danych pasażerów linii
Parlament Europejski przyjął nowe przepisy dotyczące wynajmu
Czechy - raj dla snowboardzistów
Już wiemy kto pojedzie na Oktoberfest
Emirates wprowadza nową usługę
Infor rozszerza ofertę dla branży hotelarskiej
Głupia kawiarnia ruszyła w piątek
Podróż z dzieckiem nie musi być udręką
United Airlines: zakupy za 15 mln dolarów
Qatar Airways sponsoruje tournee Barcelony