Ogłoszenia
Ogłoszenia
- praca 100% zdalna dla biura podróży, elastyczne...
- Poszukujemy pilotów wycieczek na wycieczki...
- SPECJALISTA DS SPRZEDAŻY BILETÓW LOTNICZYCH
- TUI Plac Vogla, Warszawa Wilanów , ekspert d/s...
- praca w biurze podrózy
- KONSLUTANT/ KONSULTANTKA DO DZIAŁU CALL CENTER
- SPECJALISTA/ -TKA DS. TURYSTYKI DO DZIAŁU...
- Pilot wycieczek - jednodniówki 11 i 12 czerwca z...
- PRACA W BIURZE PODRÓŻY SUN CENTER
- Pilot do Budapesztu 23/24.06.2026
Gdzie hotele mają najlepsze wyniki?
Analiza przeprowadzone przez firmę doradczą PwC, wykazała, iż przemysł hotelarski w kluczowych miastach Europy, pomimo niepewnych czasów, pozostaje elastyczny - większość przebadanych, w 2010 i 2011 roku, hoteli zdołała powrócić do równowagi po spadkach obrotów z 2008 i 2009 roku.
Również wiele europejskich miast pożegnało już najgorsze czasy. - Londyn, Paryż czy Amsterdam, wybijają się ponad pozostałe, pokazując wyraźne ożywienie, powiązane z rozwojem transportu. Biorąc pod uwagę rok 2011 oraz prognozę na 2012, spodziewamy się, że Istambuł, Sztokholm i Dublin dołączą do peletonu, a tempo wzrostu Paryża zapewne trochę osłabnie. Trzeba jednak pamiętać, że wskaźniki dla przodujących hoteli i miast mogą nie odzwierciedlać stanu przemysłu hotelowego dla całego kraju. Wiele prowincjonalnych rynków lokalnych nadal będzie borykać się z małym popytem - powiedziała Liz Hall, przewodząca badaniom PwC.
10 miast o najwyższym wskaźniku wzrostu RevPAR (dochód na liczbę dostępnych pokoi) w 2011 roku (liczba procentów obrazuje zmiany w stosunku do zeszłego roku):
1. Sztokholm 11,3%
2. Istambuł 10,0%
3. Amsterdam 9,0%
4. Dublin 8,8%
5. Londyn 8,3%
6. Barcelona 6,4%
7. Madryt 5,1%
8. Moskwa 4,9%
9. Rzym 4,5%
10. Paryż 4,5%
- Nie chodzi tylko o wskaźniki wzrostu. Patrząc globalnie, metropolie takie jak Londyn, Paryż i Amsterdam będą dominować, nawet jeśli Istambuł w 2011 i Sztokholm w 2012 roku staną na czele tabeli wzrostu RevPAR. Analiza bezwzględnych wartości wskaźnika RevPAR pokazuje nam zupełnie inny wynik, w którym Genewa i Zurych wraz z Londynem i Paryżem zajmują czołowe miejsca tak w 2011 jak i 2012 roku. Wszystkie te miasta odnotowują bardzo wysoki procent zajętych pokoi w hotelach, a Genewa w 2012 roku może osiągnąć wartość wskaźnika ADR (średni dochód za zajęty pokój w danym okresie) wynoszącą 265 euro - powiedział Dyrektor działu "gościnność i wypoczynek" PwC
Niestety według PwC prognozy na 2012 rok nie wyglądają różowo - sytuacja największych europejskich miast będzie się zapewne rozwijać w dobrym kierunku, jednak tempo wzrostu spadnie, gdyż stagnacja gospodarcza ogarnia coraz więcej krajów.
Prognoza 10 najsilniejszych miast na 2012 rok (procenty wskazują przewidywane zmiany w stosunku do roku 2011):
1. Sztokholm +17.3%
2. Londyn +8.3%
3. Amsterdam +6.5%
4. Madryt +5.6%
5. Moskwa +5.6%
6. Dublin +5.5%
7. Berlin +5.0%
8. Genewa +3.3%
9. Paryż +2.6%
10. Barcelona +2.4%
- Europa posiada największy rynek hotelarski i turystyczny na świecie, jednak jej miasta i hotele podlegają teraz zmianom. Całe kraje i ich miasta borykają się z nowościami w zakresie gospodarczym, społecznym, technologicznym, środowiskowym i politycznym. Europa czuje już wiatr zmian, przekształcenia gospodarcze obejmują jej wschodnią część, a zasady rządzące rzeczywistością stają się coraz trudniej uchwytne. Niektóre z miast czeka ciężka walka, podczas gdy rynki hotelarskie w innych, zwłaszcza większych i lepiej skomunikowanych ośrodkach, będą rozwijały się dalej - skonkludowała wyniki badań Liz Hall.
Na powyższych listach nie znalazło się niestety żadne polskie miasto.
Komentarze
Tagi:
Dział hotele, pensjonaty:
Spotkanie branży hotelarskiej z nauczycielami szkół
Następni chętni na portfele
Zachodniopomorscy hotelarze spodziewają się wysokiego obłożenia w
Dział badania rynku i analizy:
Travelplanet: sprzedaż czerwcowych wyjazdów do Hiszpanii wzrosła o
Ile wniosła turystyka do PKB
Starsze aktualności:
Polak lata na wakacje dla ładnych
Biura podróży ważnym kanałem sprzedaży
Ekologia może się opłacać w
Grecja wprowadza opłatę
TUI: Brytyjczycy na wakacjach chcą czuć się jak w
Komórka obowiązkowa na
Gdzie polecieli Polacy na Boże
Kraje nadbałtyckie lepiej niż
Wyjazdy na Boże Ciało - zmiana
4 kierunki przyciągają ponad 66 proc. turystów
Europejska sieć hotelarska B&B wchodzi do Warszawy
Itaka uznana za winną. Biuro zapowiada odwołanie
POT wybiera Punkt Informacji Turystycznej
Mazury: turystom przypłyną na pomoc wodne karetki
Co Sky Club i Triada proponują na majówkę
Więcej klientów w biurach podróży
Ryanair podpisał umowę na tanie przewozy autobusowe
Syria otworzy się na turystów?
