Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Praca w Turcji
- Doradca klienta d/s turystyki
- Secretary/Information Officer Warsaw
- Specjalista ds. Turystyki - Żyrardów
- Specjalista ds. Turystyki Travelplanet Wrocław
- Biuro Podróży - Specjalista ds Sprzedaży Usług...
- Praca na Wyspach Kanaryjskich: kierowca-przewodnik
- ekspert d/s sprzedaży turystyki katalogowej
- Specjalista ds. Incentive
- Przewodnik - Oliwiarnia ( Grecja Kreta )
Co z autobusami z RDA?
Remont górnej płyty Regionalnego Dworca Autobusowego przy ulicy Bosackiej w Krakowie rozpocznie się już za dwa miesiące. Pojazdy korzystające z górnej płyty będą musiały odjeżdżać z innego miejsca.
Takie zmiany oznaczają utrudnienia dla okolicznych mieszkańców oraz dla kierowców dojeżdżających do centrum.
Przeznaczona do remontu płyta dworca autobusowego jest już zniszczona. Wymaga ona między innymi natychmiastowej zmiany nawierzchni. Zarząd dworca chce zakończyć remont jeszcze przed wakacjami, gdyż w tym okresie ruch pasażerski na dworcu znacznie się zwiększa. Planowany remont ma potrwać około trzech miesięcy.
W trakcie robót autobusy nie będą mogły korzystać z górnej płyty dworca. Każdego dnia z tego miejsca odjeżdża blisko 500 pojazdów. Władze dworca chcą zlikwidować z obiektu około połowy z nich, ale w taki sposób by w jak najmniejszym stopniu utrudnić mieszkańcom korzystanie z oferty dworca. Dlatego tez planuje się zorganizowanie tymczasowych przystanków autobusowych na jednej z pobliskich ulic.
Początkowo na miejsce tymczasowego dworca wybrano ulicę Zygmunta Augusta. Pomysł ten został jednak oprotestowany przez mieszkańców ulicy, która i tak już jest mocno zakorkowana.
Alternatywą dla poprzedniej koncepcji może okazać się oddanie do dyspozycji przewoźników części ulicy Wita Stwosza, pomiędzy dwoma rondami - tym obok tunelu oraz tym przy muzeum Armii Krajowej. Na czas remontu dworca ten odcinek byłby nieczynny dla kierowców. Pomysł mieszkańców podoba się radnym dzielnicowym. Wyłączenie z ruchu tego odcinka drogi jednak zablokowało by możliwość korzystania z prywatnego parkingu mieszczącego się pod estakadą. Tym samym przedsiębiorcy zostanie uniemożliwione prowadzenie działalności na terenie wydzierżawionym od miasta.
Regionalny Dworzec Autobusowy planuje poprosić radnych i urzędników o oficjalna opinię. Koncepcja mieszkańców podoba się radnym, ze względu na to, że pasażerowie nie mieliby daleko do kas , gdyż lokalizacja tymczasowego dworca jest dogodna dla wielu osób. Natomiast miasto podsunęło jeszcze jedno rozwiązanie problemu tymczasowego dworca autobusowego. Otóż zaproponowano skierowanie busów z dworca na terminal autobusowy przy ulicy Wielickiej. Pomysł ten spotkał się jednak z krytyką ze strony Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Wszak trudno oczekiwać aby pasażerowie kupujący bilety w kasach RDA z bagażami jechali na terminal przy Wielickiej.
Komentarze
Tagi:
Dział dla turystów:
ECTAA ogłosiła Preferowany Kierunek Podroży na rok
Dział transport:
Na wojennej ścieżce z uciążliwymi
Wojewoda wydał decyzję lokalizacyjną dla
Starsze aktualności:
Parlament Europejski przyjął nowe przepisy dotyczące wynajmu
eSky chwali się tanimi pakietami na
Kto dołączył do Polskich Marek
Flixbus: 55 mln podróżnych w
Wakacje.pl rozszerzają
Turyści szukają
Zachodniopomorscy przedsiębiorcy zadowoleni z ferii
Flix Bus uruchamia Ukraine
Nocowanie.pl: Zimowy wypoczynek w Polsce przyciąga węgierskich
Accor publikuje wyniki za 2023
Które polskie, zimowe kierunki najpopularniejsze w
Podhale: przeładowane busy to norma
Daj paragon, nie daj się fiskusowi!
Nad Bałtykiem otwarto nowy port lotniczy
Nowe korzyści dla klientów Wizz Air
Zaświadczenia z KRK dla wychowawców kolonijnych
Grupa Hotelowa Orbis wzbogaca portfolio
Dantejskie sceny w pociągu relacji Kraków - Kołobrzeg
Gessler nie odpowie za propagandę komunistyczną