TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Kto ma najwięcej agentów?

Pomimo iż, ostatnio rodzi się coraz więcej konfliktów pomiędzy organizatorami wycieczek a agentami, ci ostatni pełnią ważną funkcję w branży turystycznej. Świadczy o tym chociażby rozbudowana sieć biur agencyjnych w całej Polsce. Każdy touroperator korzysta z usług pośredników sprzedaży i ma ich przynajmniej kilku w każdym województwie. Jednak ich liczba często jest dyskusyjna, dlatego przygotowaliśmy zestawienie ilości biur agencyjnych niektórych polskich touroperatorów z podziałem na województwa.


Sprawdźmy zatem kto ma najwięcej agentów?


Jak widać w statystykach województwa Mazowieckie, Śląskie i Dolnośląskie wiodą prym. Także w nich jest najwięcej salonów firmowych. Co ciekawe w obecnej chwili TUI, Itaka i Rainbow Tours mają prawie tyle samo salonów firmowych.

Dane biur własnych i agencyjnych TUI pobrane tylko ze strony www bez potwierdzenia ze strony organizatora, gdyż touroperator bezpośrednio nie udziela informacji na temat liczby agentów, bo stanowi to "tajemnicę handlową" :) Natomiast dane Rainbow Tours z miesiąca grudzień 2012 roku (na stronie organizatora mogą być już nowsze dane).
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
agenci ilość agentów liczba agentów agent turystyczny pośrednik touroperator organizator biuro podróży branża turystyczna Ecco Holiday Itaka Neckermann TUI Oasis Rainbow Tours Net Holiday sprzedaż pośrednik sprzedaży biuro turystyczne agencja turystyczna sieć sprzedaży


Komentarze:

  • [usunięto] 

   [2013-01-08 14:38 83.10.43.*]

   [wypowiedź została usunięta]   odpowiedz »

   • Kto szanuje agentów? 

    [2013-01-08 15:04 83.24.126.*]

    Słuszne słowa   odpowiedz »

  • Kto szanuje agentów? 

   [2013-01-08 15:08 83.22.163.*]

   Zgadzam sie calkowicie ! Wstyd i zenada ! Jak mozna sprzedawac oferte touroperatora,ktory tak zachwial stabilnoscia rynku turystycznego ? Przeciez to milczace przyzwolenie na tego rodzaju praktyki ! Jedni touroperatorzy chcąc być uczciwi i robią wszystko żeby imprezy sie odbyly a inne ogłaszają bankructwo a potem zwyczajnie na nowo sie pojawiają na rynku i to do tego z taką masą agentów ? Czy Ci agenci informują swoich klientów,że sprzedaja ofertę od byłego bankruta czy też pomijają ten drobny fakt ? Czy naprawdę oferta na naszym rynku jest taka uboga, że my-agenci musimy promować touroperatora, który tak zepsuł rynek turystyczny ? Już nawet nie chodzi o to czy on znowu zbankrutuje (bo niby czemu miałby nie zbankrutować) ale po prostu o jakiś minimalny poziom uczciwości wobec innych touroperatorów, wspólnych klientów i samych siebie ! Naprawdę brak słów!   odpowiedz »

  • Kto szanuje agentów? 

   [2013-01-08 16:02 83.4.58.*]

   dają dużą prowizję to sprzedają, co mają TUI sprzedawać za psie pieniądze :) chory rynek już od dwóch lat, a będzie coraz gorzej ...   odpowiedz »

  • Kto szanuje agentów? 

   [2013-01-08 16:23 83.5.60.*]

   Szykuje się ze tak naprawdę zostaną najwięksi i tyle. reszta wynocha... Szkoda tylko ze oprusz 4-5 fim nikt nie widzi ze sa i inne...   odpowiedz »

  • Kto szanuje agentów? 

   [2013-01-08 17:05 83.5.216.*]

   Coraz więcej turystów olewa touroperatorów i zaczyna organizować wczasy na własna rękę bo okazuje się że wcale nie drożej a już na pewno bez strachu że przepadnie kasa :) Agenci posiadający w ofercie same kwatery na całym świecie oraz potrafiący wyszukać dobre połączenia lotnicze zaczynają mieć coraz więcej klientów :) Wczasy z TUI czy Neckermana w Europie można zrobić dla klienta hotelu z ich oferty w podobnej cenie lub niższej a jeśli jeszcze są do dyspozycji tanie linie na tej trasie to niech się Touroperatorzy ugryzą w nos - są dużo drożsi. W Europie nie opłaca się już wcale kupować lotniczych wakacji u touroperatorów.   odpowiedz »

   • Kto szanuje agentów? 

    [2013-01-08 18:35 77.253.114.*]

    Zgadzam się. Jest nawet jeszcze gorzej. Jeszcze kilka lat temu klient przychodził do agenta po radę który obiekt wybrać. Dzis jego rada nie jest już wiele warta. Klient ma pod ręką wiele narzędzi typu np. holidaycheck ktore daja mu doskonały pogląd na to które hotele i miejsca są lepsze a które gorsze. Przepracowałem w biurze podróży 10 lat i nigdy nie zapomnę dnia gdy jedna z klientek po raz pierwszy stwierdziła: "Polecał Pan ten hotel ale sprawdziłam na HC i miał tylko 3,5 słoneczka więc zdecydowałam się na coś innego. Niech Pan sam zobaczy na HC które hotele najlepsze". I nagle wartość wszystkich opinie od klientów, słowa znajomych czy własne doświadczenia stały się bezwartościowe. W tym sensie ja sam stałem się bezwartościowy jako agent.   odpowiedz »

    • Kto szanuje agentów? 

     [2013-01-08 20:30 79.173.49.*]

     Nie ma sensu z Wami polemizować bo i tak lepiej wiecie.
     Ale powiedzcie mi tylko..
     Skoro chcecie osobno kupować hotel i przelot (tanie linie) u agenta.. to przepraszam bardzo, ale kim ten agent jest (czy też ma być) jeśli nie TO?
     Jak sobie wyobrażacie życie agenta jeśli będzie Wam miał pomagać - tylko pomagać w zakupie? Z czego będzie żył?
     Musicie kupić najtaniej - czyli sami. Sami kupcie hotel, sami kupcie przelot, sami kupcie ubezpieczenie i transfery. Sami też miejcie do siebie pretensje i piszcie reklamacje jak taxówka spóźni się na lotnisko i nie zdążycie na samolot.. albo jak będzie pokój w hoteli nie taki jak miał być.
     Nie odradzam wyjazdów samemu - absolutnie. Szczerze życzę powodzenia.
     Śmiem wątpić jednak, że uda się wszystko zamknąć w kwotach niższych niż oferują TO - nie uważam jednak, że jest to niemożliwe.
     Pamiętajcie - jeśli to wszystko będziecie chcieli kupić u agenta, który będzie Wam tego szukał i doradzał - on zażąda zapłaty za swoją pracę - czy to dziwne? Mi się nie wydaje.
     Jeśli chcecie sami - tanio. Działajcie zatem.
     Pamiętajcie - to jednak zupełnie co innego niż jazda z biurem podróży. Nie ma do kogo się zwrócić o pomoc i nikt nie poprowadzi za rękę - jeśli to odpowiada - super! Spróbujcie. Ja jednak wiem z własnego doświadczenia, że nie idzie taniej niż z TO. Na razie przynajmniej. Na pewno nie do egiptu, grecji itp.
     HC oczywiście jest super - ale dobry agent umie czytać opinie i umie porównać to, co tam jest napisane z tym co widział. Oczywiście agent to tylko człowiek.. a ludzie są różni.
     Niestety. nic nie jest tylko 2 kolorowe.   odpowiedz »

     • Kto szanuje agentów? 

      [2013-01-08 23:06 77.253.114.*]

      Rozumiem że uważasz że inni agenci poza tobą to debile? Co z tego że umie porównać jeśli klient i tak ufa bardziej HC czy forom turystycznym niż agentowi? W końcu na tych forach wypowiadają się turyści tacy jak on a oni mówią jak jest i to do niego przemawia. Na tym polegała siła agenta, że wie co i jak. Niestety teraz klient czasami wie lepiej niż agent co i jak bo naczytał się opinii i forów.   odpowiedz »

      • Kto szanuje agentów? 

       [2013-01-09 09:38 95.48.153.*]

       Co zrobi Klient - to jego sprawa i jego prawo.
       Jeśli woli fora - nic go nie przekona do agenta.
       Nie jestem agentem. Także nie uważam nikogo za debila. Nie taki cel był mojej wypowiedzi.   odpowiedz »

       • Kto szanuje agentów? 

        [2013-01-09 19:53 95.49.212.*]

        A później dzwoni taki jeden z drugim do mnie : co on ma zrobić bo mu autobus uciekl/linia zgubiła bagaż/dopadła go sraczka. Moje pytanie zawsze brzmi: Czy to jest moja rezerwacja? Jeśli tak to wszystkim sie zajmuje. Nie? Proszę się zgłosić tam gdzie Pan kupował....   odpowiedz »

        • Kto szanuje agentów? 

         [2013-01-10 07:24 95.48.153.*]

         To normalne..
         Wszystko jest dobrze do dopóki jest dobrze.
         Gdy zaczyna być coś nie tak okazuje się, że jednak taki TO i jego rezydent by się przydał.. albo ktoś, kto może pomóc w czymś.. No ale nie wszystkim to jest potrzebne.
         Najważniejsze jest tylko umieć skalkulować ryzyko i mieć świadomość na co się porywa.   odpowiedz »

  • Kto ma najwięcej agentów? 

   [2013-01-08 20:33 83.7.196.*]

   nie wiedzialem ze Net Holiday to szczytne grono tuz obok Tui Rainobw czy Itaki.
   ciagneli zapałki autorzy czy jak?   odpowiedz »

  • Kto szanuje agentów? 

   [2013-01-08 19:31 87.207.21.*]

     odpowiedz »

  • Kto szanuje agentów? 

   [2013-01-08 19:46 87.207.21.*]

   Hm, kto pojedzie sam to pojedzie sobie sam. Jakoś w tej Europie Zachodniej, którą często sobie ją wywołujemy ,klient korzysta z biur podróży a o wiele lepsze ma warunki ku zorganizowaniu wczasów sobie samemu. Klienci przyzwyczaili się do niskich wręcz dampingowych cen ( patrz Itaka, czy trriada). Do mnie przychodzi stare małżeństwo od listopada, owszem są znawcami hoteli, bo korzystają HC najlepsze..... dostaję co jakis czas listę takich hoteli i co. Przy zabraniu wnuków oferta sięga ceny od 15 tyś w górę. Także proszę nie mówcie ,że klienci sa ekspertami. Jak sroczki siedzą w kolorowych fotach.... i chcą to kupić w sezonie na 14 dni za 9 tys. Wystarczy, że sa podkręcone opinie, a wiemy ,że takie są . A odnośnie sprzedaży oferty , każdy agent będzie współpracował taka firmą , która jest partnerem we współpracy bez względu na ilości sprzedawane, a po drugie tam gdzie prowizja będzie na przyzwoitym poziomie. Nie oszukujmy się matematyka jest prosta, a rachunki , płace pracowników wzrastają. Ograniczanie tego drugiego może się odbic czkawką TO. Bo tych co sprzedają na miliony , możemy policzyć u jednej ręki. Tych średnich i małych jest więcej. zaniżanie prowizji powinno być u tych co dają rabaty nielegalne klientom!!!!! bo widać za dużo kasy mają :). Choć TO powinni częściej sprawdzać sygnały o tym, jak są 4 biura na krzyż i jedno dziwnym trafem ma ogromną sprzedaż powinno dać do myslenia.   odpowiedz »

  • Kto szanuje agentów? 

   [2013-01-08 21:42 178.36.191.*]

   he,lotnicze wakacje u tourperatorów beda sie jeszcze długo cieszyly powodzeniem .Wystartowalismy super z poczatkiem roku .Klient kupuje i kupuje lato .To dobrze .Nie chca szukac w internecie .Ma byc szybko ,dobrze,tanio i solidnie .I to klient otrzymuje .Na szczescie klienci stali sie bardziej konkretni i wcale nie wybieraja tych najtanszych ofert. My nie narzekamy na poczatek stycznia 2013 .Sprzedaz jest jak za dawnych lat , ba - bo i klient jest ten sam co za dawnych czasów .Tylko sie troszke zestarzał. Ale też Teraz jezdza z nami jego dzieci ,wnukowie .Cieszymy sie bardzo .Pozdrawiamy i zyczymy wszystkim tych samych sukcesów .Zaznaczam nie sprzedajemy Tui i sprzedawac nigdy nie bedziemy .Za bardzo zadzieraja nosa a z takimi sie nie zadajemy .Równiez GRECOS zadziera nosa do góry >Ho ,ho zycze mu powodzenia ,ale a tą polityką tak daleko nie zajedzie .   odpowiedz »

   • Kto szanuje agentów? 

    [2013-01-08 22:16 83.29.230.*]

    Net sprzedajecie? To już po was   odpowiedz »

  • [usunięto] 

   [2013-01-08 22:17 193.239.83.*]

   [wypowiedź została usunięta]   odpowiedz »

   • Kto ma najwięcej agentów? 

    [2013-01-09 01:27 109.243.168.*]

    Alfa Star BRAK, Exim BRAK, Grecos BRAK, GTI BRAK, Sun Fun BRAK, Wezyr brak.. do nie dawna to był takze zauważony przez Tur-Info był brak ofert Oasis Tours.Ale w 2013 r. jest specjalista od firstów -Ecco Holiday i nadzieja agentów na lepsze jutro- NET Holiday. Ten post to jak podsumowanie sprzedaży w Polsce w oparciu się tylko na danych MerlinX:-) Itaka każe bronić Agentom cen (co akurat jest bardzo słusznym podejściem!) i jednocześnie na 12stycznia b.r. ofertka Itaki w systemie na Cypr HB za 1099 za os., Turcja narty podobnie a nawet jak agent przytrzyma klienta "Panie Romku 3 dni do wylotu to za szybko -przecież jeszcze spadnie , pan na kawe jeszcze raz jutro wpadnie" to i może za tysiaka na laście się uda klientowi na Cyprze coś znaleźć. Cóż jaka branża takie rankingi, takie ceny i niestety tacy agenci.. Zresztą nawet te tabelki podane przez Tur - Info na tym poście się nakładają na reklamy..ehh   odpowiedz »

   • Kto ma najwięcej agentów? 

    [2013-01-09 18:01 46.77.155.*]

    Artykuł faktycznie bez sensu ale wyzwanie od razu biura agenyjnego od mend? To chyba nie hallo na tym forum a chyba jesteś też agentem skoro piszesz o sytuacji w branży. Nie dobrze jest w swoje gniazdo s...   odpowiedz »

    • Kto ma najwięcej agentów? 

     [2013-01-09 20:15 193.239.83.*]

     Może i to slowo było mocne.
     Ale jak nazywac kogoś kto nie ma żadnych oporów by sprzedawać wycieczki touroperatora, którego ubezpieczenie będzie w stanie pokryć sprowadzenie do kraju ok. 300 osób?
     I nie wystarczy na nic więcej?
     To igranie z losem i stawianie bezpieczeństwa klientów na ostatnim miejscu. A osobę, która tak postępuje należy nazwać brutalnie.   odpowiedz »

    • Kto ma najwięcej agentów? 

     [2013-01-09 18:23 83.30.121.*]

     Nie obraźcie się ale Agenci są jak dinozaury... będą wymierać...
     Zostaną turoperatorzy ze swoimi salonami, Kilku MultiAnentów... resztę będzie turysta przez internet załatwiał.

     Czasy Agentów mijają... w 2013r zamknęło się około 100 Agentów? więcej?   odpowiedz »

   • Kto ma najwięcej agentów? 

    [2013-01-10 10:01 95.48.153.*]

    Liczy się ilość wpisów pod artykułem i ożywiona dyskusja.
    W tym sensie autor rozmyślnie wybrał TO, których umieścił w zestawieniu - nakłaniając do takich właśnie postów jak Twój.
    Liczy się "klik". Tur-info jest słabe i małe.. No ale co poradzić. Taki nasz rynek właśnie. Zacietrzewiony i słaby.   odpowiedz »

    • Kto ma najwięcej agentów? 

     [2013-01-10 21:52 83.27.232.*]

     Taa, a świstak siedzi i zawija w sreberka, Tur Info Słabe liczy sie klik, pewnie Rzeczpospolita tez słaba tam też góru przez przypadek umieścił w zestawieniu i 500 agentów też żeby o nich pisać podali się jak na tacy na stronie net że są zdesperowani i bez nadziei, a i jeszcze Travelplanet.pl Wasze branża pada jak budowlanka, tylko najlepsi przetrwają   odpowiedz »

  • Kto ma najwięcej agentów? 

   [2013-01-09 07:48 85.221.165.*]

   Nie ilość a jakość - ma znaczenie (niezależnie od branży), tak samo jak rozsądna współpraca na linii TO - Agent, a nie traktowanie siebie nawzajem jak przysłowiowej "dojnej krowy" do maksymalnego wykorzystania. Dopóki obie strony nie odłożą na bok "wyłącznie własnego interesu" aby dostrzec w drugim rzeczywistego Partnera (o którego biznes też trzeba dbać), będzie jak dotychczas - wiadra pomyj wylewanych na siebie przy każdej okazji. Przypomnę, że szacunku można oczekiwać od innych wyłącznie wtedy kiedy my ich też szanujemy. Może więc jakieś pomysły rozwojowe, pomocowe, na przyszłość aby wszystkim nam było lepiej ?   odpowiedz »

  • Kto szanuje agentów? 

   [2013-01-11 16:49 77.115.218.*]

   a ilu z tych agentów sprzedaje? w tej statystyce są ujęci również agenci którzy nie sprzedają lub sprzedawali 3 lata temu   odpowiedz »

   • Kto szanuje agentów? 

    [2013-01-11 16:55 79.191.90.*]

    ja mam 70 agentów z czego nam sprzedaje z 5-6.
    Tak wiec te liczby śmiało podzielicie przez 4 i z tego weźcie ilość agentów!
    Ktoś podpisał, nie sprzedaje, ktoś zrezygnował... ktoś inna branża...
    itd...   odpowiedz »

    • Kto szanuje agentów? 

     [2013-01-11 16:58 77.115.218.*]

     to liczby które podali TO a nie faktyczna liczba sprzedających aktualnie agentów   odpowiedz »

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję