Porozmawiaj z Rafałem

Od 7 lutego 2012 roku osoby odwiedzające stronę internetową PKP Intercity będą mogły porozmawiać z Rafałem, wirtualnym pomocnikiem, który odpowie na pytania dotyczące oferty i usług przewoźnika. Nowa strona przewoźnika nie tylko zmieni szatę graficzną, ale przede wszystkim poprawi swoją funkcjonalność.


Pełna wersja nowej strony internetowej PKP Intercity rusza 7 lutego. Od ponad miesiąca dostępna była w wersji testowej, co pozwoliło na weryfikację wszystkich funkcji systemu oraz zapoznanie się z sugestiami odwiedzających. Oprócz nowej szaty graficznej i lepszej nawigacji, jedną z największych zmian, w stosunku do poprzedniczki, jest wprowadzenie Wirtualnego Asystenta - Rafała.

Zadaniem Rafała jest udzielanie informacji na temat oferty PKP IC.  Jest on wyposażany w taki zasób wiedzy, który pozwala odpowiedzieć na pytania dotyczące spółki oraz przewozów kolejowych. Poprzez interaktywną nawigację Wirtualny Asystent pomaga w odnajdywaniu informacji na stronie. To pierwsze takie interaktywne rozwiązanie u przewoźnika kolejowego w Polsce. Autorem oprogramowania jest firma Fido Intelligence.

Wiedza, którą dysponuje Rafał składa się z bogatej wirtualnej osobowości oraz szerokiego zakresu zagadnień merytorycznych. Spółka PKP Intercity dostarczyła informacje na temat usług i serwisów oferowanych przez przewoźnika, natomiast firma Fido Intelligence wyposażyła Rafała w mechanizmy pozwalające na reagowanie w konkretnych sytuacjach. Dotychczas, Rafał - w czasie testowania strony - przeprowadził ponad 100 tys. rozmów.

"Wirtualny konduktor Rafał jest narzędziem, które nie tylko pomoże użytkownikowi poruszać się po nowej stroni , ale i odpowie na szereg dodatkowych pytań związanych z działalnością Intercity " - podkreśla Małgorzata Sitkowska, Rzecznik Prasowy PKP Intercity.

Nowa strona oferuje również inne udogodnienia. Znajduje się na niej wyszukiwarka połączeń, która pozwala od razu przejść do opcji "kup bilet". Rozwiązanie to optymalizuje proces zakupu biletu, oszczędzając czas klientów. Ponadto osoby, które często podróżują mogą stworzyć indywidualny profil, umożliwiający im m.in. wprowadzanie i zapamiętywanie stacji, aby łatwiej odszukiwać ulubione połączenia.

Wyszukiwarka, z pozoru podobna do innych dostępnych, została wyposażona w nowy na rynku wyszukiwarek internetowych, mechanizmy podpowiadania. Nawet w sytuacji, gdy użytkownik popełni błąd wpisując nazwę stacji, mechanizm automatycznie naniesie korektę. Dzięki temu nie trzeba poprawiać wyszukiwania, jeśli w pośpiechu pomyli się litery.

"W przyszłości liczymy na dalszy rozwój innowacji na stronie. Chcielibyśmy wykorzystać technologię rozpoznawania mowy do prowadzenia dialogu z Rafałem, a także głosowego wyszukiwania połączeń. Takie rozwiązanie doskonale nadaje się do przeniesienia na aplikacje mobilne. Sam Rafał, z dnia na dzień, uczy się dzięki prowadzonym rozmowom z użytkownikami. Ponadto, połączenie obu technologii spowoduje szereg ułatwień dla osób niepełnosprawnych" - - mówi Grzegorz Rutkiewicz, dyrektor działu wdrożeń Fido Intelligence.

W związku z tym, że w barwach PKP IC kursują trzy kategorie pociągów - Twoje Linie Kolejowe (TLK), Express (Ex) i Express Intercity (EIC) - aby ułatwić nawigację na nowej stronie wszystkie marki rozróżniono wizualnie zmieniając kolorystycznie layout poszczególnych podstron. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient intuicyjnie wie, że znajduje się na podstronie dotyczącej np. Express Intercity, czy Twoich Linii Kolejowych.

Strona dostępna jest w dwóch wersjach językowych - po polsku i angielsku. W przyszłości ma być rozszerzona o kolejne języki.

Osoby nieposiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy, oferty przewoźnika oraz promocji dzwoniąc również pod numer Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757 (z telefonów stacjonarnych) lub 42 20 55 007 (z telefonów komórkowych).
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij