Wypadek polskiego busa w Niemczech

Dwie osoby zginęły w wypadku, jaki miał miejsce dziś rano pod Berlinem, pomiędzy miejscowościami Bestensee i Groß Köris.


Do tragedii doszło około godziny 4.30 nad ranem. Busem, który uderzył w drzewo przy zjeździe na parking z autostrady A-13 Drezno-Berlin, podróżowało 9 Polaków. Pasażerowie zostali zakleszczeni w samochodzie. Ratownicy musieli uwalniać uwięzionych pasażerów.

7 rannych osób trafiło do okolicznych szpitali w landzie Brandenburgia. Służby drogowe nie podały tożsamości pasażerów. Wiadomo jedynie, że ofiary śmiertelne to kierowca busa i pasażerka. Oboje byli obywatelami polskimi. Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się z konsulem RP w Berlinie, który urzęduje pod numerem telefonu 0049 3022313209.

Przyczyny wypadku nie są na razie znane. Autostrada A13, którą podróżowali nasi rodacy, to przedłużenie polskiej drogi numer 18 - jednego z głównych szlaków drogowych z południa Polski do Niemiec.

Pojazd, który uległ wypadkowi, należał do firmy Oscar z siedzibą w Kraśniku, która od wielu lat świadczy usługi przewozu osób i wynajmu busów.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij