Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Rzym szykuje się do kanonizacji

Kwiecień będzie bardzo pracowitym miesiącem dla władz Rzymu, a także miejscowej branży turystycznej. Odbywające się w tym miesiącu zarówno obchody Świąt Wielkanocnych jak przede wszystkim ceremonia kanonizacji papieży Jana XXIII i Jana Pawła II przyciągną do Wiecznego Miasta kilka milionów pielgrzymów.


Według szacunków, Rzym może odwiedzić w tym czasie nawet 5 milionów osób. Powołany z okazji uroczystości komitet organizacyjny spodziewa się znacznie większej liczby pielgrzymów, niż miało to miejsce podczas beatyfikacji Jana Pawła II. Wtedy do Rzymu przybyło około miliona osób, w tym około 100 tysięcy Polaków.

Miejscowe władze przyznają, że z niepokojem myślą o wyzwaniu jakim będzie przyjęcie tak licznej grupy gości. W parze z obawami idą zapewnienia, że miejscy włodarze zrobią wszystko aby przyjąć pielgrzymów w jak najlepszy, najbardziej gościnny sposób. "Nie bez pewnego zaniepokojenia szykujemy się do przyjęcia około 5 milionów osób. Chcemy, aby pielgrzymi zobaczyli miasto gościnne i gotowe z logistycznego punktu widzenia" - skomentowała przedstawicielka rzymskich władz miejskich Rita Cutini.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ilu pielgrzymów pojedzie do Rzymu [2014-02-25 15:48 79.186.170.*]
Powtarzane w Polskich mediach 5 milionów osób jest liczbą naciąganą. Miasto Rzym "szykuje się do przyjęcia 5 mln osób" w maksymalnej wersji, co nie oznacza, ze szacuje się iż tyle przyjedzie. Watykan na podstawie zgłoszonych grup pielgrzymek szacuje, że przyjedzie około 1,5 do 2 mln osób. Czy li może troszeczkę więcej niż na beatyfikację JP2. Ja po sprzedaży miejsc na nasze pielgrzymki widzę, że zainteresownie jest troszeczkę mniejsze, niż 3 lata temu. Piotr odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij