TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT

Wczoraj w mediach pojawiła się informacja na temat komunikatu, jaki Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych wysłało do swoich członków. Wynika z niego, iż OSAT nie może w pełni rekomendować współpracy z NET HOLIDAY.


Touroperator wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Treść publikujemy poniżej.

"Szanowni Państwo,
W nawiązaniu do stanowiska oraz informacji, jaką wydał OSAT, w której Zarząd tego Stowarzyszenia - na podstawie artykułów w mediach i opinii na forach oraz portalach społecznościowych - aktualnie nie rekomenduje w pełni współpracy z NET HOLIDAY, pragniemy poinformować, iż pomimo wydania opinii w naszym mniemaniu krzywdzącej, jesteśmy otwarci na dalszy dialog z OSAT, który jednak reprezentuje część środowiska agencyjnego.

Niezrozumiałe są dla nas twierdzenia o ryzyku i wątpliwościach wobec NET HOLIDAY, a tym bardziej twierdzenia zebrane w mediach oraz internecie, które świadczą o braku wiedzy i chęci zgłębienia tematu przez jej autorów, a których intencją jest wyłącznie zdyskredytowanie nas w oczach Klientów oraz Agentów. Mając to na względzie, bardzo chętnie podejmiemy ten temat na kolejnym spotkaniu z Zarządem OSAT, tym bardziej, że już wcześniej, przed wydaniem stanowiska przez OSAT, przedstawiliśmy odpowiednie argumenty rozwiewające te wątpliwości.

Niezależnie od wszystkiego, pragniemy przekazać Państwu pozytywne aspekty naszej kilkumiesięcznej działalności.

Pomimo tego, że działamy dopiero 3 miesiące, możemy mówić już o pierwszych sukcesach. Dotychczasowa sprzedaż spotkała się z dobrym odbiorem wśród biur agencyjnych i napawa nas optymizmem. Od 2-ch tygodni prowadzimy regularne rejsy charterowe z których wracają zadowoleni Klienci, a ich opinie są dla nas wszystkich potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług.

Jednocześnie rozwijamy naszą ofertę - ostatnio dodaliśmy nowy hotel na Rodos, wkrótce planujemy wprowadzić nowy kierunek - Dubaj. Do istniejących już ofert sprzedażowych dodawane są nowe promocje, które uatrakcyjniają wyjazd dla Klienta. Dla przykładu, w jednym ze znanych hoteli w Egipcie, Alf Leila Wa Leila, wprowadzamy do sprzedaży pokoje z bezpłatnym nielimitowanym wstępem do aqua parku. W innych hotelach: Al Nabila Grand Makadi, Carribean World Soma Bay, Lillyland Beach Club, Titanic Palace wprowadzamy promocję, w której drugie dziecko w wieku 2-7 lat płaci tylko za przelot (pobyt gratis).

Tym samym nasza oferta jest nadal bardzo konkurencyjna nie tylko pod względem cenowym. Sprzedawane miejsca, pomimo iż są atrakcyjne cenowo, są również rentowne. Stanowi to dla nas też kolejną motywację.

Pragniemy ponownie zaznaczyć, iż priorytetem jest bezpieczeństwo naszych wspólnych Klientów. Dlatego bardzo dużą uwagę przywiązujemy do jakości usług, jakie świadczymy zarówno dla Klienta na miejscu, jak też i do obsługi biura agencyjnego. Jakość, a nie duża ilość miejsc wprowadzonych do sprzedaży jest dla nas priorytetem.

Podkreślamy, iż stosujemy wszelkie dostępne formy zabezpieczeń. Współpracujemy tylko z najlepszymi stabilnymi zagranicznymi partnerami, którzy obdarzyli nas zaufaniem. Posiadamy gwarancję ubezpieczeniową od wiodącego ubezpieczyciela. Miło mi również poinformować, iż nasza sieć biur agencyjnych stale się powiększa i na dzień dzisiejszy liczy już 617 biur sprzedaży.

Współpraca z Państwem oraz osobiste spotkania i rozmowy utwierdzają nas tylko i wyłącznie w przekonaniu, że na polskim rynku istnieje zapotrzebowanie na produkt oferowany przez nasza firmę, co motywuje nas do wytężonej pracy nad nadchodzącym letnim sezonem.

Dziękujemy tym samym już teraz Agentom za okazane zaufanie oraz za stałe polecanie naszej oferty co przekłada się na dokonywane codziennie rezerwacje.

Z poważaniem

Jacek Chmieliński - Prezes Zarządu
Aleksandra Panuś - Członek Zarządu
Jacek Panek - Członek Zarządu
oraz cały zespół Net Holiday".
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Net Holiday touroperator OSAT komunikat oświadczenie biura podróży agent agenci współpraca agencyjna Jacek Chmieliński Aleksandra Panuś Jacek Panek Net Holiday zarząd oferta klienci turyści dialog z OSAT Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych


Komentarze:

  • [usunięto] 

   [2013-01-24 11:15 83.29.65.*]

   [wypowiedź została usunięta]   odpowiedz »

   • Net Holiday - oficjalny komunikat 

    [2013-01-24 13:00 83.20.231.*]

    A ilu osobom pozwoli powrócić z wakacji w razie nieoczekiwanego bankructwa polisa Itaki?   odpowiedz »

    • Net Holiday - oficjalny komunikat 

     [2013-01-24 15:49 83.7.42.*]

     Chyba nie ogarniasz ironii...   odpowiedz »

   • Net Holiday - oficjalny komunikat 

    [2013-01-24 14:35 83.7.168.*]

    bueahahaha zmień dilera bo albo masz jakis u nich staz i nie wiesz jeszcze co oni z Toba robia albo ci zaplacili   odpowiedz »

  • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-01-24 14:58 83.15.134.*]

   Zastanawia mnie dlaczego OSAT ma dawać rekomendacje touroperatorom i mówić nam agentom kogo mamy sprzedawać i polecać, dyktować jakieś warunki skoro w ich statucie nie ma o tym mowy. Niestety nigdzie w nim nie znalazłam punktu do którego mają do tego prawo. Nie mają prawa oceniać i wydawać takich decyzji. Na jakiej więc podstawie oceniają touroperatorów i jeszcze powołują się na swoją działalność !!!
   A zatem stowarzyszenie działa w tym zakresie nielegalnie a jego opinia nie jest nic warta - kolejne stowarzyszenie wzajemnej adoracji - oczywiście za polecanie sami jako agenci będą mieli większe prowizje i fory…Ja Wam dziękuję ale w to nie wchodzę. Zainteresowanym przesyłam statut i jego cele - niech się lepiej zajmą organizowaniem § 8 pkt10. Życia koleżeńskiego a nie promowaniem touroperatorów i dzielenie na lepszych i gorszych.

   Cele Stowarzyszenia i sposoby realizacji § 8

   Celem Stowarzyszenia jest:
   1. Reprezentacja członków Stowarzyszenia w kraju i za granicą.
   2. Reprezentacja, opieka prawna i pomoc członkom Stowarzyszenia w sporach z klientami, Touroperatorami i innymi podmiotami.
   3. Reprezentacja interesów członków stowarzyszenia przed organami państwowymi w celu opiniowania i tworzenia regulacji prawnych dotyczących rynku turystycznego
   4. Współpraca z Touroperatorami i instytucjami pokrewnymi w celu propagowania i rozpowszechniania wiedzy na temat turystyki.
   5. Kształtowanie i propagowanie zasad etyki w działalności pośrednictwa, doradztwa turystycznego i organizowania turystyki.
   6. Podnoszenie kwalifikacji merytorycznych członków Stowarzyszenia i innych osób związanych z jego działalnością.
   7. Integracja środowiska związanego z pośrednictwem , organizacją i doradztwem turystycznym.
   8. Organizowanie i prowadzenie na rzecz członków stowarzyszenia doradztwa prawnego, organizacyjnego i finansowo-księgowego.
   9. Podnoszenie znaczenia roli agentów turystycznych.
   10. Organizowanie życia koleżeńskiego członków Stowarzyszenia.

   § 9.
   Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:
   1. Reprezentowanie członków Stowarzyszenia w kontaktach z wszelkimi podmiotami oraz organami administracji państwowej.
   2. Współdziałanie z odpowiednimi instytucjami i organizacjami w sprawach związanych z działalnością turystyczną i pośrednictwa turystycznego.
   3. Organizację i prowadzenie działalności informacyjnej i szkoleniowej.
   4. Organizowanie pomocy prawnej.
   5. Organizację i realizacje współzawodnictwa .
   6. Prowadzenie działalności integrującej członków Stowarzyszenia poprzez aktywność kulturalną, rekreacyjną i towarzyską.
   7. Organizowanie działań reklamujących członków Stowarzyszenia.

   A Net Holiday będę sprzedawać bo znam ludzi którzy tam pracują i potrafię dodać jeden do dwóch aby domyśleć się kto kogo zrobił w konia.   odpowiedz »

   • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

    [2013-01-25 14:20 31.63.243.*]

    Brawo!   odpowiedz »

   • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

    [2013-01-28 10:15 91.196.215.*]

    niech OSAT zajmie się "organizowaniem spotkań koleżeńskich " jak to ma w statucie a nie organizowaniem rynku biznesu turystycznego w Polsce bo to tego nie ma ani kompetencji ani żadnej wiedzy....!!! zresztą podobno odbyło się takie spotkanie w" małym gronie kolegów" - na kongres założycielski OSAT-u przyjechało aż 50 agentów z całej Polski ... ależ to wielka organizacja -) nie dostali stołków w PIT to postanowili założyć swoja organizację ... i to za pieniądze agentów !!!   odpowiedz »

    • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

     [2013-01-29 06:57 193.200.20.*]

     A co Ty możesz wiedzieć co ma OSAT w statucie, przeczytałeś, wątpię czy potrafisz. Bardzo dobrze że powstał OSAT i coś robi a Ty co robisz? kim jesteś? Zwykłym krytykantem bez wiedzy i polotu.   odpowiedz »

     • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

      [2013-01-29 09:58 91.196.215.*]

      potrafie czytac statut .... i znam ludzi ktorzy dorwali sie do stolkow w OSAT ... bo ich nie dostali w PIT ...!!!   odpowiedz »

     • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

      [2013-01-29 14:05 78.30.74.*]

      a ja popieram OSAT bo maja rację gdyby tak Agenci wszyscy nie sprzedawali ofert podejrzanych Biur Podróży to może byśmy uniknęli kolejnych jednosezonowych Touroperatorów jakim może się okazać w/w. Agenci mało macie sprawdzonych biur to od Waszej sprzedaży dużo zależy, sami sobie nie poradzą. Ja przekonałam się na własnej skórze upadek Sky Club będzie powtórka z rozrywki AGENCI otwórzcie oczy. Pozdrawiam   odpowiedz »

    • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

     [2013-01-31 09:44 91.196.215.*]

     podobno zrobili już spotkanie koleżeńskie... zakończone imprezą na cześć Rejs Klubu i Wezyra ...-)-)-) .... i pili ich zdrowie -)   odpowiedz »

  • Net Holiday - oficjalny komunikat 

   [2013-01-24 16:03 95.51.7.*]

   Dziwne że nie opublikowaliście komunikatu OSAT, a publikujecie wyjasnienia   odpowiedz »

  • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-01-24 16:05 94.251.145.*]

   Kolejny strzał Panka w kolano ,oczywiście swoje.   odpowiedz »

   • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

    [2013-01-24 17:50 78.8.149.*]

    Jacek Panek nie był prezesem SKY CLUB, prezesem od 2008 był Maciej Truskolaski, który był również w zarządzie Triady. A to że 30 tys. klientów zostało w Polsce to decyzja zarządu czyli Agnieszki Dral, Agnieszki Chmielewskiej oraz właściela Grzegorza Leszczyńskiego. Zapraszam zapoznać się z lekturą na temat domu Maklerskiego IDM S.A. jak w piątek sprzedawała spółka swoje akcje po 2.5 zł a teraz jes skupuje po 0.20 zł ….trzeba miec kozła ofiarnego oczywiście ale z tego co wiem to fakty i wszystkie przekrety i lewe umowy pierwszych włascicicieli wyjda na jaw…oj wyjdą … nawet to ze oszukali Inwestorów ktorym sprzedali firme a to było nieładne :-) to uciekajace szczury SIEDZĄ CICHO. Gdyby wspomniany Jacek P. miał cos na sumieniu nie sadze aby rozkrecał kolejny biznes …Swoja drogą każdego kto pracował w obu firmach Triadzie i Sky trzeba by napiętnowac bo byli pracownikami ..żałosne jakich mamy ograniczonych ludzi w tej branży,WYDAJA OPINIE A NAWET NIE ZNAJĄ DOGŁEBNIE LUDZI I ICH STANOWISKA W POPRZEDNICH FIRMACH. TOTYLKO O WAS AGENTACH SWIADCZY. A NAJGORSZY PTAK CO W SWOJE GNIAZDO SRA!!   odpowiedz »

    • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

     [2013-01-24 20:36 31.182.114.*]

     panie j, jak Pan jestes taki niewinny, a na dodatek jak Pan twierdzisz - wszyscy sie na Panu uwzieli, oszukali i "dobre" imie szkaluja - to wez Pan badz facet i otworz firme/spolke NA SIEBIE a nie na slupy Pan otwierasz i "znowu tylko rozkrecach" interesy!   odpowiedz »

    • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

     [2013-01-24 21:30 193.239.83.*]

     No patrz, jaki zbieg okoliczności. Ten sam wpis zamieściłeś/aś na forum Gazeta.pl
     Tyle tylko, że tam przedstawiłeś/aś się jako dziennikarz123 który własnie wrócił z wyjazdu organizowanego przez Net Holiday i jest nim zachwycony :)
     Widzę, że nerwy w tym Net Holiday macie już tak zszargane że zaczynacie się totalnie gubić w tych desperackich próbach obrony.   odpowiedz »

     • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

      [2013-01-25 21:36 77.255.52.*]

      dokładnie, ciągle to samo gadanie, a jak tak porównuje oferty TO to wcale nie wypadają rewelacyjnie jak to opisują. skoro nie ponoszą kosztów zw z prowadzeniem biura itp to na co idzie ta różnica? :)   odpowiedz »

    • [usunięto] 

     [2013-01-25 12:14 83.6.4.*]

     [wypowiedź została usunięta]   odpowiedz »

     • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

      [2013-01-31 09:47 91.196.215.*]

      zajrzałem do KRS - Panek był w zarządzie Sky Club do stycznia 2009 roku mądralo ... -)   odpowiedz »

      • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

       [2013-01-31 21:56 193.239.83.*]

       A później był dyrektorem produktu (czyli de facto gral pierwsze skrzypce w firmie), a w lipcu 2012 złożył wniosek o upadłość Sky Clib wiedząc doskonale, że spowoduje to lawinę i upadek firmy. Fakt, że w tym samym momencie zarejestrował nowy biznesik też nie ma z całą akcją nic wspólnego zapewne?
       Ola, idź spać bo działania marketingowe kiepsko ci idą.   odpowiedz »

    • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

     [2013-01-25 13:34 83.19.70.*]

     Witam bardzo trafna uwaga , przecież w zarządzie OSAT są też ludzie ktorzy pracowali w Sky Clubie i dziwne , że mają takie zdanie na temat Net Holiday
     Bożena   odpowiedz »

  • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-01-24 20:09 89.78.52.*]

   dla mnie strzałem w kolano jest komunikat osat a przede wszystkim jego upublicznienie w mediach dostępnych klientowi!!
   tak tak to strzał tylko i wyłącznie w stronę agentów . jak sam powiedział kamiński z osatu klienci sa wrażliwi. to po co ich straszy swoimi wypowiedzimi o nierzetelności wielu touroperatorów ???a dzisiaj mówi o różnych kategoriach agentów! wypraszam sobei aby moją firmę ktokolwiek kategoryzował tylko dlatego że nie jestem ich członkiem! niedobrze jest bo sra w swoje własne gniazdo!   odpowiedz »

   • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

    [2013-02-05 13:01 83.9.68.*]

    No widzisz... tak "spsiała" nasza branża. Ja też nie jestem w OSAT (a poooonad 30 lat prowadzimy biuro) i NIE żałuję tego!   odpowiedz »

  • Net Holiday - oficjalny komunikat 

   [2013-01-25 10:39 80.238.90.*]

   Zgadzam się,nie każdy kto pracował w firmie która zbankrutowała jest oszustem znam wielu ludzi np.
   z Orbisu,Sky,Summerelse bardzo porządnych,nie ich wina,że ich "zakład" poszedł w odstawkę.Niech
   OSAT nie narzuca nam swojej woli z kim wspólpracować bo wygląda na to,że ma z pewnymi touroperatorami układy.Gdzie był OSAT by ostrzec np.przed "Aquamaris" i to,że ten sam zarząd
   łącznie z właścicielką założyli nową firmę.Dlaczego przed nimi się nie ostrzega.
   Agent   odpowiedz »

   • Net Holiday - oficjalny komunikat 

    [2013-01-25 10:46 83.11.39.*]

    OSAT liże tyłek Itace, a to właśnie Itaka najbardziej psuje rynek turystyczny swoimi cenami dumpingowymi. A kto ma pewność, że to właśnie Itaka nie padnie? Póki co sprawiają wrażenie nadmuchanego balonika, który lada moment może pęknąć..   odpowiedz »

    • Net Holiday - oficjalny komunikat 

     [2013-01-25 14:19 31.63.243.*]

     Osat liże tyłek Wezyrowi raczej. A wypowiedź p. Kamienskiego tracila w niektorych momentach takim turystycznym faszyzmem   odpowiedz »

     • Net Holiday - oficjalny komunikat 

      [2013-01-25 18:45 83.10.17.*]

      Też to zauważyłam... Niestety   odpowiedz »

      • Net Holiday - oficjalny komunikat 

       [2013-01-28 08:54 94.254.144.*]

       OSAT liże tyłki Rejsclubowi, Wezyrowi, co do Itaki to nie wiem. Wystarczy zobaczyć kto z zarządu bawi się na jakich imprezach.   odpowiedz »

    • Net Holiday - oficjalny komunikat 

     [2013-01-26 23:12 87.207.110.*]

     W TUI i Itace duże spadki w sieciach i u dużych Agentów którym wypowiadają umowy otwierając biura własne które dopiero za jakiś będą przynosiły im jakieś pieniądze - jak będą i jak przeżyją.
     Na razie obie firmy mocno nadmuchane w każdej po kilka powiązanych spółek w których na potrzeby robi się straty albo zyski np. pod potrzeby gwarancji ubezpieczeniowej a w rezultacie pustka na kontach. Prawie jak poczynania JP tylko jak się to mówi 'w białych rękawiczkach'.   odpowiedz »

   • Net Holiday - oficjalny komunikat 

    [2013-01-25 14:43 78.8.111.*]

    A jak firma powstała zamiast Aquamaris ?   odpowiedz »

    • Net Holiday - oficjalny komunikat 

     [2013-01-25 15:52 83.11.39.*]

     A czy to prawda, że firma Itaka nazywa się teraz Nowa Itaka? Dlaczego te zmiany? Odcinają się od Itaki?   odpowiedz »

     • Net Holiday - oficjalny komunikat 

      [2013-01-25 16:45 83.7.244.*]

      owa nazwa powstała dawno po pierwszym upadku firmy,ale o tym mało osób wie,domniemuję:)   odpowiedz »

   • Net Holiday - oficjalny komunikat 

    [2013-01-27 23:30 89.71.91.*]

    Trudno winić szeregowych pracowników Orbisu , Summerelse, Triady, Sky..., którzy wypełniali polecenia (także te najgłupsze), że firma upadła. Ale dyrektorzy i prezesi to chyba powinni czuć się winni, jeśli mają odrobinę przyzwoitości. Niektórzy stali się ekspertami od spektakularnych plajt.   odpowiedz »

  • Net Holiday - oficjalny komunikat 

   [2013-01-25 11:00 80.53.222.*]

   No nowa nawiedzona organizacja rekomenduje lub nie z kim mamy wspólpracować i myśli,że w ten to sposób nazgania nowych członków na których to bedą żerować w postaci zarekwirowanych składek -ale to juz było i nie wróci więcej   odpowiedz »

   • Net Holiday - oficjalny komunikat 

    [2013-01-29 14:48 77.254.186.*]

    HAHAHA śmieszy mnie to co piszesz drogi agencie, żyj sam pracuj sam załuj na składki zobaczymy jak daleko dojedziesz HAHAHHA   odpowiedz »

  • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-01-25 12:38 87.207.110.*]

   Każdy powinien wykazać się zdrowym rozsądkiem i podjąć decyzje i działania dla niego najlepsze, ale prawda jest taka że nie potrzebnie Pan Kamieński kategoryzuje Agentów bo prawa takiego nie ma i nie jest to etyczne. Z drugiej strony znając tupet Pana Panka uważam iż narażanie Klientów dla łatwego zarobku jest nieetyczne i w naszej Agencji sterujemy tak sprzedażami aby zapobiec kłopotom Klientów i własnym co oznacza że umowy z Net Holiday nie podpiszemy czy nam to ktoś będzie wciskał czy też nie. Członkiem OSAT ani PIT z własnego wyboru też jeszcze nie jesteśmy.
   Należy zwrócić uwagę, iż forum czytają Klienci a wypowiedzi branży którą reprezentujemy nie zawsze są właściwe co powinniśmy zmienić i starać się w pierwszej kolejności poprawić relacje na linii Agent-TO bo chyba od początku istnienia polskiej turystyki tak źle i kąśliwie to jeszcze nie było a to ostatecznie bardzo negatywnie wpływa na wizerunek całej polskiej branży turystycznej. Zabijanie poprzez agresywne działania względem Agentów dwóch największych TO uważam za nieetyczne i wielokrotnie naruszające kodeks handlowy i przepisy prawa polskiego i trudno byłoby akceptować takie poczynania narażając docelowo Klientów na niedogodności i komplikacje związane z zaplanowanym wyjazdem (nagminne odwoływanie wycieczek, anulowanie miejsc, zbyt niskie ceny i prowizje od coraz mniejszej podstawy czy rabaty z prowizji agenta) takie działania należy eliminować a w pracy kierować się rozsądkiem i uczciwością bo na dłuższą metę to popłaca-zadowolony z wyjazdu Klient będzie się trzymał swojego biura które go nie wystawiło jak inni do wiatru. Bazowanie na klientach, którzy przyzwyczaili się do tanich lastów np. z Itaki nie jest podstawą do budowania fundamentów stabilnego biznesu z jakiego przecież żyjemy!   odpowiedz »

  • Net Holiday - oficjalny komunikat 

   [2013-01-25 14:06 178.37.104.*]

   oj te nazwiska nie kojarza sie za dobrze w branzy ...   odpowiedz »

  • Net Holiday - oficjalny komunikat 

   [2013-01-25 20:38 79.185.134.*]

   a ja myślę że dobrze że jest organizacja która mówi to co w środowisku od dawna słychać .O ile czytam dobrze to osat nikomu nie zabrania sprzedawoć neta ale mówi głośno co jest grane.BRAWO!!!   odpowiedz »

  • Net Holiday - oficjalny komunikat 

   [2013-01-26 02:47 195.178.123.*]

   niech Panek się wtłumaczy ze swoich upadków firm w ktorych maczał palce, teraz stworzył następną firmę,która nie wiadomo kiedy znów padnie. wie jak to robić i ma w tym doświadczenie. Cen, któe ma świadczą , że coś jest nie tak.Jak agenci nie przestaną sprzedawać firm, które tworzą ludzie mający na swoim sumieniu upadłości i mający doświadczenie w upadkach firm to wreszcie sami popłyną bo stracą zaufanie swoich klientów. Sprzedając takie biuro gdzie tworzą je ludzie mający na swoim sumieniu upadłości poprzednich firm agent w jakimś stopniu stawia swój autorytet i markę na którą pracował latami, za któym razem klient straci do niego zaufanie i zostanie na lodzie bo organizator po raz któryś kopnie agenta. Gdyby te upadki nie wiązały się ze stratą klientów czy samorządów a klient by odzyskał swoje pieniądze to ok ale za każdym razem wiąże się to ze stratą klienta. Nikt nie sprawdza co dzieje się z pieniędzmi, które do ostatniej chwili przyjmują organzatorzy, ubezpieczyciele nie ubezpieczają tak aby klient miał szansę na zwrot pieniędzy i tak naprawdę jedynymi , którzy tracą to klient - bo stracił pieniądze i ma zmarnowany urlop i agent - bo traci twarz srzedając takie biuro.   odpowiedz »

   • Net Holiday - oficjalny komunikat 

    [2013-01-26 13:01 89.70.124.*]

    A propo tłumaczenia, tłumaczy się tylko winny. Jak ktoś poniżej zaznaczył, dlaczego pracownicy firmy która upadła mają się czuć winni ?? Myślę, że jeżeli nakradli by kase nie musieli by wracać do branży. Chicałbym jeszcze raz podkreślić, że pracownicy z biur które upadły pracują w różnych firmach i to ma znaczyć że te firmy upadną??. Myślę również że takie na siłę wciskanie wszystkim że Pan JP jest winnym upadku bez jakich kol wiek konkretnych dowodów, opierając się tylko przypuszczeniami i internetem jest POLSKĄ przypadłością. Co do kasy polisy jest 20 mln. Wniosku ze strony klientów 30 mln. Więc jak zostanie to równo podzielone klienci powinni odzyskać około 70%. Odnosząc się do osoby która tak mocno podkreśla że Pan JP jest tak bardzo winny, niech mi pokaże dowody. Nie pokaże tych dowodów ponieważ ich nie posiada. Rozumiem, że jeżeli ktoś jest w zarządzie posiada udziały mógłby coś podpisać. nie rozumiem jednej rzeczy dlaczego osba wypowiadająca się o numerze IP 195.178.123.* nic a nic nie wspomina o właścicielach i zarządzie upadłego SKY.
    Tak na koniec za dużo Polacy oglądają filmów Amerykańskich i szukają czasem czegoś czego nie ma. Nawet jak człowiek zostanie rozstrzelany to Polak będzie szukał dowodów że to jednak było Otrucie :) Kocham ten Kraj w Średniowieczu na pewno Inkwizycja miała wesoło.   odpowiedz »

   • Net Holiday - oficjalny komunikat 

    [2013-01-28 08:20 83.14.124.*]

    Taaaa a co z twarzą głównego prelegenta OSAT Pana Betleja ...to on wpakował Triadę w kłopoty finansowe pracował tam lata a teraz w swoim CV enigmatycznie pisze ze pracował w biurach nie wymieniając jakich i stał się nagle specem od turystyki ... jest ekspertem OSAT...jaka organizacja tacy prelegenci...uparliście sie na tego Panka bo ktoś wam podsunął temat ...nikt nie sprawdza faktów i tworzycie mit oszusta ...żałosne   odpowiedz »

  • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-01-26 20:55 79.191.57.*]

   szkoda że nie dojechałam na osat /pkp/ bo podobno bardzo ciekawe sprawy poruszali.a ten kaminski to chyba spoko facet bo przynajmniej podpisuje sie pod tym co mówi.nie znam go ale chyba ma wiedze i doświadczenie i trzeba miec jakieś autorytety.   odpowiedz »

   • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

    [2013-01-29 10:24 83.23.175.*]

    Podobno fajna popijawa była po kongresie :-)   odpowiedz »

    • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

     [2013-01-29 11:54 81.30.136.*]

     Popijawa była i to nie zła.Dzień przed na koszt rejsclub a po kongresie na którym pojawiło sie niespełna 60 członków na 250 zarejestrowanych zarzad i waska grupa bawili się na wezyrze.Reszta członków nie dojechała bo Pan Prezes nie raczył zapewnic im godziwego lunchu i rzeczowej rozmowy po kongresie poniewaz spieszył sie na impreze zorganizowana przez ulubionego Wezyra.OSAT robi niestety wiecej złego niz dobrego bo dobrego to jeszcze nic nie zrobił.Wypowiedż Pana Kamieńskiego dla Rzeczypospolitej to totalny blamaż turystyczny i śmiech wsród agentów.Wypowiedz poza tym butna i totalnie bez sensu.jak Wezyr chciał wprowadzić "konia trojańskiego" na polski rynek turystyczny w postaci tej dziwnej organizacji to mu sie nie uda bo wszyscy widzą kto te organizacje tworzy i jakie sa cele zarzadu.Przypominam tez wezyrowi,że konia to wam wprowadzili Grecy a nie wy Grekom i tej wersji sie trzymajcie i nie odwalajcie greka na polskim rynku turystycznym.Reasumujac za dużo czasu media poswiecaja tej małej organizacji a ta organizacja robi za duzo szumu wokół siebie z którego oprócz zamieszania nic nie wynika.   odpowiedz »

  • Net Holiday - oficjalny komunikat 

   [2013-01-28 08:55 77.255.41.*]

   ochlapusy osat-robić się nie chce-ryzykować i płacić prowadzac biuro to cwaniaki zrobili się na działaczy-na padających agentkach chca się pasć   odpowiedz »

   • Net Holiday - oficjalny komunikat 

    [2013-01-28 09:47 31.63.239.*]

    no może nie do końca..ale myślę że kilka "ważnych" osbó z tego stowarzyszenia nie robi to z czystej bezinteresowności (dobro agentów). Dobra podkładka na późniejsze posadki u niektórych TO np. Wezyra, Itaki...   odpowiedz »

   • Net Holiday - oficjalny komunikat 

    [2013-01-28 10:10 91.196.215.*]

    WIELKI OSAT liczy 50 członków - SMIECH -)-)-)!!!!! pobiera składki od agentów którzy i tak mają ciężko .... promuje jednych touroperatorów a stara się niszczyć innych - czytałem w zeszłym tygodniu jak to odradzają sprzedawać Net Holiday opierając się na opiniach z internetu .....może powinni założyć TURYSTYCZNEGO PUDELKA -) .... grupka wzajemnej adoracji , kpina !!! a największym ekspertem tej mikroskopijnej organizacji która uzurpuje sobie prawo do rządzenia rynkiem agencyjnym ( a podobno w Polsceprzecież jest 3500 agentów ) jest niejaki Andrzej Betlej - wiceprezes przez 3 ostatnie lata w TRIADA - za jego czasów TRIADA poszła na dno i pociągnęła za sobą Sky Club .... a teraz jest ekspertem OSAT-u... ??? SMIECH -)-)-)!!!!   odpowiedz »

    • Net Holiday - oficjalny komunikat 

     [2013-01-29 12:10 81.30.136.*]

     Podobno fajna popijawa była po kongresie :-)odpowiedz »

     Popijawa była i to nie zła.Dzień przed na koszt rejsclub a po kongresie na którym pojawiło sie niespełna 60 członków na 250 zarejestrowanych zarzad i waska grupa bawili się na wezyrze.Reszta członków nie dojechała bo Pan Prezes nie raczył zapewnic im godziwego lunchu i rzeczowej rozmowy po kongresie poniewaz spieszył sie na impreze zorganizowana przez ulubionego Wezyra.OSAT robi niestety wiecej złego niz dobrego bo dobrego to jeszcze nic nie zrobił.Wypowiedż Pana Kamieńskiego dla Rzeczypospolitej to totalny blamaż turystyczny i śmiech wsród agentów.Wypowiedz poza tym butna i totalnie bez sensu.jak Wezyr chciał wprowadzić "konia trojańskiego" na polski rynek turystyczny w postaci tej dziwnej organizacji to mu sie nie uda bo wszyscy widzą kto te organizacje tworzy i jakie sa cele zarzadu.Przypominam tez wezyrowi,że konia to wam wprowadzili Grecy a nie wy Grekom i tej wersji sie trzymajcie i nie odwalajcie greka na polskim rynku turystycznym.Reasumujac za dużo czasu media poswiecaja tej małej organizacji a ta organizacja robi za duzo szumu wokół siebie z którego oprócz zamieszania nic nie wynika   odpowiedz »

    • Net Holiday - oficjalny komunikat 

     [2013-01-29 15:24 83.22.239.*]

     Jaka organizacja taki doradca :(   odpowiedz »

  • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-01-28 15:28 94.251.145.*]

   Panuś nie kompromituj się...   odpowiedz »

  • Net Holiday - oficjalny komunikat 

   [2013-01-29 14:09 89.230.176.*]

   Luz, agenciaki, sprzedawajcie Neta. Ale potem nie płaczcie, jak się zwiną z rynku równie szybko jak Summerelse.   odpowiedz »

   • Net Holiday - oficjalny komunikat 

    [2013-02-05 12:46 83.9.68.*]

    Pani z Summerelse to miała DUUUUŻE doświadczenie w .....   odpowiedz »

  • Net Holiday - oficjalny komunikat 

   [2013-01-29 14:12 193.105.110.*]

   a jak tam żyje jacek panek :-)   odpowiedz »

  • Net Holiday - oficjalny komunikat 

   [2013-01-29 14:16 78.30.74.*]

   Pozwólcie że i ja podzielę się swoimi myślami. Odczułam na własnej skórze upadek SKY Club, oczywiście ani Agenci ani szary pracownik nie może ponosić odpowiedzialności za to co się stało ale teraz oczywiście to od Was AGENCI w dużej mierze zależy czy będzie powtórka z rozrywki naprawdę macie dużo ofert sprawdzonych Biur Podróży nie sprzedawajcie ofert podejrzanych Biur Podróży musicie chronić turystów a jak nie będziecie sprzedawać ofert biur których prezesami są ludzie którzy doprowadzili turystów do rozpaczy mnie też między innymi trzeba ich wyeliminować z rynku jak zgniłe jabłko. Fajnie że mogę swoje myśli przelać na post bo nic innego nie da się zrobić jak się traci kilkanaście tysięcy złotych ciężko zarobionych pieniędzy w naszym kraju. A taki Prezes ma to w d..... i śmieje się w twarz innym.   odpowiedz »

   • Net Holiday - oficjalny komunikat 

    [2013-01-29 15:02 77.254.186.*]

    Konkurencyjna organizacja PIT działająca od roku 1990!!!! ma członków ok 500 z tego są to również HOTELARZE OŚRODKI ITD.Wiec 250członków OSAT po ponad roku mówi samo za siebie!!!Ci ludzie robią dobrą robotę poświęcając swój własny czas ŻĘBYŚ TY DROGI AGENCIE i TWOJE interesy były reprezentowane godnie i sprawiedliwie robia to ZA DARMO a często płacąc z WŁASNEJ kieszeni, więc bawi mnie Twoja Hipokryzja.Co zrobisz Twoja sprawa ale żebyś zaraz nie musiał sie przebranżowić lub zostać biurem jakiegoś TO(pod warunkiem że Ciebie wezmą)? NAJLEPIEJ NAJTANIEJ SIE KRZYCZY ZA MONITORA, POKAŻ COS WIĘCEJ NIŻ PIANĘ POKAŻ KLASĘ DOCENIAJĄC PRACĘ INNYCH(którzy de facto tobie pomagają bo pracuja dla WSPÓLNEGO DOBRA BRANZY TURYSTYCZNEJ)!   odpowiedz »

    • Net Holiday - oficjalny komunikat 

     [2013-01-29 16:52 91.196.215.*]

     Za darmo umarło ;-) składka to 30 pln miesięcznie od agenta..to jak ma sie 250 agentów to rocznie wychodzi piekne 90 tysięcy!! To jakie to za darmo??   odpowiedz »

     • Net Holiday - oficjalny komunikat 

      [2013-01-30 12:58 77.254.186.*]

      Wiesz byłam na Walnym zgromadzeniu choć nie jestem członkiem OSATu i widziałem jak to wygląda, a wygląda to tak:że Agent-polaczek myśli że jak zapłaci lub nie składkę to ktoś sie bogaci jego kosztem że chce sie przejechać na jego garbie.W Niemczech jest podobny twór z którym KAŻDY TO się liczy i tam poszczególny agent nie zastanawia się czy zapłaci 75euro czy 300pln bo wie że do relatywnie małe koszty przy tym jak jest reprezentowany agent, dziw mnie że takie głosy nie słyszy się w stosunku do PIT który LATAMI brał kasę za "reprezentowanie" agentów chyba idzie tutaj kasa w miliony!!!I jak bronili was(ja jestem "młodym"agentem)??? Dlatego przyglądam się poczynaniom OSAT i im kibicuje równiez poprzez członkostwo.KONKLUZJA jest taka dalej jak będziemy siedzieć w "ramach" i patrzeć jak niby inni sie bogacą robiąc coś dla nas, tak długo w dupoe będziemy brać i za 2 latam max zmianiamy branżę!Zrobisz drogi agencie co chcesz wolny kraj wolny wybór....   odpowiedz »

    • Net Holiday - oficjalny komunikat 

     [2013-01-29 15:54 83.5.237.*]

     Prawda jest taka, że nikt za nikogo nic nie załatwi, jeśli sam nie będziesz dbał o swój interes. Jak na razie nie słychać o wielkim sukcesie OSAT. TUI nadal sobie robi co chce, reszta TO również. Co do płatności z własnej kieszeni. Nikt nie jest w stanie ani tego potwierdzić ani zaprzeczyć, więc domysły zostawmy na boku.
     Nagannym jest to, że zarząd spoufala się z konkretnym TO, przecież to jest ewidentny konflikt interesów. Chcesz działać pro agencyjnie? To trzymaj się na dystans, bo braknie Ci dystansu w momencie gdy pojawią się problemy.   odpowiedz »

    • Net Holiday - oficjalny komunikat 

     [2013-01-29 18:42 31.1.249.*]

     Tym samym widac jak jedna czy druga organizacja jest potrzebna. Może jednak sprawdza się watek ze potrzebne jest plotkarskie forum osatu na facebooku gdxie każdy moze obrzucic drugiego blotem i wszyscy dir ciesza bo maja o czym plotkawac :))) to jest potrzebne widocznie. A co do liczb.... dziwnie brzmi wynik 250 w skali roku dla osatu czy 500 dla pit w skali 13 lat!!!! Gdy Net ma ich ponad 600 za 3 miesiące..... i tez zgadzam sie ze nie chodzi o toczenie piany za monitora ale o wykazanie jaka dobra robote wykonaliscie???? Za darmo.... :) byc moze moich interesow jednak nie reprezntujecie prawidlowo o czym pisałam kiedys na fejsie. Ale kto mnie slucha skoro wywiadu trzeba udzielic.... :)   odpowiedz »

   • Net Holiday - oficjalny komunikat 

    [2013-01-30 08:08 83.14.124.*]

    Dobrze napisane Prezes ...bo o Truskolaskim cisza w necie i o tym że sprzedał dusze Sky-a tez nikt nie mówi ...no ale pewnie zacznie.   odpowiedz »

    • Net Holiday - oficjalny komunikat 

     [2013-01-31 09:41 91.196.215.*]

     podobno Truskolaski założył spółkę Holiday Concierge - też turystyczną ... i śmieje się ze wszystkich agentów ...!!!!   odpowiedz »

    • Net Holiday - oficjalny komunikat 

     [2013-02-01 09:55 87.207.110.*]

     Nie trzeba było długo czekać, Prezes Truskolaski działa już na rynku pod szyldem KochamWakacje.com - powinno być jeszcze i wiem jak robić interesy bez ponoszenia odpowiedzialności - tacy ludzie powinni mieć zakaz prowadzenia działalności ...   odpowiedz »

  • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-01-29 19:42 87.207.21.*]

   Niech dalej starzy touroperatorzy zmniejszają nam prowizję, niech zmieniają umowy ( z atr.777 lub gwarancje lub zastawy majątku llub kaucje ) to zapewne Net Holiday przejmie agentów do siebie, a agenci chętnie tam pójdą. Bo nie będą mieli co sprzedawać. Często gęsto agenci z wieloletnim stażem i ogromną wiedzą. TYlko tacy TO mają szansę , którzy są przychylni agentowi.   odpowiedz »

   • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

    [2013-01-29 23:00 87.207.110.*]

    masz rację, te dziwne obwarowania TUI czy Itaki, działalność
    zabezpieczana majątkiem Agentów, wypowiadanie umów agencyjnych bez logicznego wytłumaczenia, zaniżanie cen i prowizji ... to wszystko zły kierunek działań, rozwoju i wizerunku branży.
    Nasz kraj to nie Skandynawia do ślepego kopiowania, zaufanie i sprzedaż trudno będzie odbudować! Każdy Klient już wie że za niską ceną stoi słabsza jakość Itaki i Tui.
    Kilku niezadowolonych Agentów to więcej szkody niż pożytku a przemądrzali Panowie 'Dyrektorzy' będą musieli szukać sobie pracy i inaczej rozmawiać niż teraz odnoszą się do ludzi.   odpowiedz »

  • Net Holiday - oficjalny komunikat 

   [2013-01-29 20:43 91.231.104.*]

   Kochani, czytam te Wasze komentarze i zastanawiam się czy jest ktoś uczciwy w tym bałaganie co nazywa się turystyka. CZY SAMI OSZUŚCI ?   odpowiedz »

   • Net Holiday - oficjalny komunikat 

    [2013-01-29 22:12 83.29.233.*]

    nie ma...kto gra fair ten wyeliminowany,wszystko zepsute do szpiku kości...wyczyścić rynek,nowe standardy,nowe podejście do klienta...było: niech leci w p.... prowizja jest! IDZIE NOWE,sami się unicestwią,cierpliwość uszlachetnia:)   odpowiedz »

   • Net Holiday - oficjalny komunikat 

    [2013-01-29 22:41 94.254.144.*]

    Tak jak wszędzie są uczciwi i oszuści. Turystyka nie jest wyjątkiem. Złe jest nieczytelne prawo, które pozwala oszustom działać. Jest zbyt wiele regulacji które pogarszają sytuację. Nie potrzebujemy ani PITu ani OSATu czy innego kółka wzajemnej adoracji, tylko przejrzystego i prostego prawa. No i może zmiany naszej mentalności. Bo ludzie sa strasznym hipokrytami. Działam w branży kilka lat i na prawdę mam już dosyć wszedobylskiego zakłamania i zawiści. Pozdrawiam Artur   odpowiedz »

   • Net Holiday - oficjalny komunikat 

    [2013-01-30 10:23 81.30.136.*]

    Problem w tym że ten "słynny" już OSAT zamiast faktycznie załatwiać to o czym pisze w swoim statucie lansuje sie w gazetach i telewizji zapraszając jednoczesnie do swoich biur.Wykrzykują,wytykają,kłócą się ale zamiast robic to zaciszu sal konferencyjnych publikują wszystko zmniejszając jeszzce bardziej zaufanie klientów do branży wystarczająco nadszarpniete po ostatnim ciezkim sezonie.Przez rok nie załatwili nic robiac tylko szum koło siebie.Rozwalaja branże i mam nadzieje ,że touroperatorzy przy takiej ilosci członkow nie bedą ich poważnie traktować.Bo za chwile powstana nastepne organizacje zakładane przez niedowartosciowanych członkow z ambicjami PIT-u czy nawet samego Osatu.Polski kociołek.Nic nowego..Przypomina mi to związki zawodowe działajace w państwowych zakładach które robia wiecej zlego niz dobrego.Osat dla mnie nie jest żadnym wyznacznikiem,wykładnia czy reprezentantem agentów turystycznych.   odpowiedz »

    • Net Holiday - oficjalny komunikat 

     [2013-01-30 11:46 77.253.234.*]

     A to OSAT zalazł za skore Netholiday. No to teraz będzie zmasowany atak na OSAT przez Pankracego i spółke :)   odpowiedz »

     • Net Holiday - oficjalny komunikat 

      [2013-01-31 09:40 91.196.215.*]

      czy już nikt nie pamięta że "wszechwiedząca" vice-prezes OSAT - Pani Joanna Kucińska do końca namawiała agentów na sprzedaż OPEN ( bo była tam dyrektorem sprzedaży ) .... a potem na SKY CLUB ( gdzie była również dyrektorem sprzedaży )... zresztą do końca z kolegą Grocholskim ( też vice-prezesem OSAT ) wspólnie z prezesem SKY CLUB i właścicielem TRIADY - Maciejem Truskolaskim promowali do końca spółkę SKY CLUB..... a teraz Ci sami ludzie "plują" na byłych pracowników którzy pracują w Net Holiday - WSTYD I ŻENADA !!!!!   odpowiedz »

      • Net Holiday - oficjalny komunikat 

       [2013-02-01 10:04 87.207.110.*]

       czyli jest spora szansa że OSAT poprze KochamWakacje.com który reprezentuje Pan Truskolaski i Łukasiński. Jeśli mają odrobinę rozsądku to tego nie zrobią bo byłoby to mocno nieetyczne   odpowiedz »

      • Net Holiday - oficjalny komunikat 

       [2013-02-02 19:54 84.160.114.*]

       popieram, pani K powinna zrezygnować z promowania swojej osoby bo jest strasznie niewiarygodna, wstyd i żenada   odpowiedz »

      • Net Holiday - oficjalny komunikat 

       [2013-02-03 09:21 87.207.21.*]

       dobre!!!!! a teraz padło zdanie, że ...."trzeba agentów sprawdzać jak będą zapisywać się do OSAT".... w jaki i w jakim celu pytam????
       Tak OSAT można więcej sobie załatwić , bo kto by rozmawiał z garstką ludzi ???? W całym tym Osacie ,wiecie co nie widzę biur agencyjnych z długim stażem , tylko młodzi , lub z biurami agencyjnymi do 6 lat istnienia na rynku. Co z tymi wyjadaczami ?????   odpowiedz »

  • NET HOLIDAY - odpowiedź na komunikat OSAT 

   [2013-01-30 16:42 46.171.63.*]

   Brawa dla wszystkich którzy piorą swoje brudy, pretensje na takim otwartym forum. Klienci czytają widzą jak skonfliktowana jest branża. Jakimi kategoriami kierują się agenci przy wybieraniu ofert dla nich, za ich ciężko zarobione pieniądze. Niedawno opublikowano prowizje w komunikacie Oasisa.
   PEŁNY EKSHIBICJONIZM!!!!! WSTYD !!!! Może tematy poruszać na odpowiednich zamkniętych forach, a jest kilka.
   Później się dziwicie, ze klient nie ma zaufania do organizatorów ani agentów i jedzie na własną rękę. Gdybym był spoza branży tak samo bym zrobił, czytając wpisy. Co klienta obchodzi struktura, składki Osatu????? Temat wątku jest inny, ale to polska specjalność pisać nie na temat. Może jeszcze zacznijcie żalić się na Osat klientom przy biurku. ZERO PROFESJONALIZMU !!!!!   odpowiedz »

  • Net Holiday - oficjalny komunikat 

   [2013-01-30 22:31 91.231.104.*]

   Zrezygnujcie z płacenia składek PITom, OSATom i innym. Wy będziecie bogatsi a oni pójdą do kościoła na ADORACJE.   odpowiedz »

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję