Subskrypcja

Szukaj

W biurach podróży Lato

Sprzedaż lata w biurach podróży rozkręca się. Odnotowano wzrost liczby klientów dokonujących rezerwacji o 1,9% - informuje PZOT w raporcie, który sporządza na podstawie rezerwacji dokonanych przez 2708 agentów w systemie rezerwacyjnym MerlinX.


Największą popularnością wśród klientów biur podróży cieszyły się wycieczki z dojazdem własnym - tutaj wzrost o 29,4% oraz imprezy autokarowe - wzrost o 4,7%. Odnotowano minimalny spadek liczby klientów czarterowych o 0,8%. Do osiągnięcia poziomu sprzedaży sezonu Lato sprzed roku brakuje niecałe 2% klientów.Poniższy wykres obrazuje zmianę średniej ceny imprezy za osobę w rezerwacjach założonych w ostatnich tygodniach, na przykładzie imprez turystycznych do Hurghady, Sharm El Sheikh i na Fuertaventurę. Stabilność cen przy ich niewielkim spadku, wiernie oddaje obraz umacniającej się złotówki.Sprzedaż zimy nie poprawiła notowań i traci do poprzedniego sezonu 1,8%. Przybyło "narciarzy", którzy stanowią podstawową grupę uczestników imprez z dojazdem własnym w sezonie zimowym.

Na liście przebojów 9-tygodnia króluje turecka Antalya, tuż za nią plasuje się Hurghada, a na miejscu trzecim Sharm El Sheikh. Największy udział w sprzedaży odnotowały: Turcja, Egipt, Grecja.Jak informuje PZOT, liczba agentów spadła o 9,6% w stosunku do ubiegłego roku.

Pełny raport można pobrać tutaj: www.pzot.pl   
                    Wersja do druku

Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

PZOT podsumowuje 9 tydzień 2013 roku [2013-03-07 15:36 188.33.60.*]
Ten "znaczący" wzrost o 1,9% to liczony od czego od d...py? odpowiedz »

PZOT podsumowuje 9 tydzień 2013 roku [2013-03-07 10:29 91.194.107.*]
PZOT = bullshit odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij