Małopolskie Dni w Pradze i Budapeszcie

10 października (środa) w stolicy Czech odbędzie się "Małopolski Dzień w Pradze". Wydarzenie rozpoczyna projekt "GO to Malopolska - promocja oferty turystycznej Małopolski na rynku czeskim i węgierskim", który realizuje Stowarzyszenie Manko na zlecenie Województwa Małopolskiego.


W 2011 roku Województwo Małopolskie, w ramach akcji promocyjnej skierowanej do Węgrów i Czechów, wydało publikację "Węgierska Małopolska" i "Czeska Małopolska". Wydawnictwa opowiadają o kulturowym i społecznym dziedzictwie obu tych krajów znajdującym się na terenie regionu. W tym roku Małopolska postanowiła promocję kontynuować. Tym razem w Pradze i Budapeszcie odbędą się specjalne imprezy: "Małopolski Dzień w Pradze" i "Małopolski Dzień w Budapeszcie". Pierwsza z nich będzie miała miejsce 10 października w siedzibie Instytutu Polskiego w Pradze.

W ramach "Spotkania z Małopolską" mieszkańcy Pragi oraz turyści będą mogli wziąć udział w kiermaszu małopolskich produktów i spróbować kuchni regionalnej serwowanej przez małopolskich przedsiębiorców i producentów żywności, między innymi: paluszków, kiełbasy lisieckiej czy chleba prądnickiego. Na stoisku promocyjnym Województwa Małopolskiego zostanie zaprezentowana oferta regionu, w tym uzdrowisk. Osoby zainteresowane kontynuowaniem edukacji w Polsce będą miały do dyspozycji stoisko edukacyjne zorganizowane w ramach projektu "Study in Malopolska". Wydarzenie dopełni góralska muzyka.

Imprezę zwieńczy "Małopolski wieczór", który odbędzie się w klubie jazzowym w centrum miasta - Propaganda (Michalska 12). Wystąpi Kasia Sochacka, (finalistka polskiej edycji programu "Mam talent"). Zaplanowano również konkurs o Małopolsce. Nagrodami będą regionalne gadżety.

Projekt zakłada ponadto opracowanie folderów pt. "Czeska Małopolska" w wersjach językowych polskiej i czeskiej oraz "Węgierska Małopolska" po polsku i węgiersku. Wydawnictwa zaprezentują dziedzictwo czeskie oraz węgierskie w regionie. Foldery będą dostępne w trakcie imprez w Pradze i Budapeszcie, w wybranych czeskich i węgierskich punktach informacji turystycznej, a także w trakcie innych wydarzeń promocyjnych, które są realizowane przez Województwo Małopolskie na rynkach czeskim i węgierskim.

Projekt jest realizowany w ramach konkursu turystycznych ofert pt. "Małopolska Gościnna" ze środków finansowych Województwa Małopolskiego.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij