Zarządy spółek kolejowych odchudzone

Trzy spółki kolejowe PKP Intercity, PKP Cargo oraz PKP Energetyka odchudziły swoje zarządy. Teraz zasiądzie w nich po trzy osoby, a nie jak było do tej pory po 5. Prezesi się nie zmienią.


Od tej pory prócz prezesa w skład zarządu będą wchodzili dwaj członkowie, którzy będą odpowiadać za finanse i biznes.

Podjęte decyzje mają być pierwszym krokiem do restrukturyzacji całej Grupy PKP. Zmiany mają na celu usprawnienie działania spółek zarówno w sferze finansowej jak i biznesowej.

Prezesem PKP Cargo jest w dalszym ciągu Wojciech Balczun, obok niego w zarządzie zasiada Marek Zaleśny odpowiedzialny za pion biznesowy. Trzecim członkiem rady jest Łukasz Boroń, który będzie odpowiadał za finanse. Do tej pory zajmował się on między innymi fuzjami, restrukturyzacją i finansowaniem firm. Pracował w firmie doradczej KPMG oraz w banku Erste Group w Wiedniu.

W PKP Intercity na stanowisku prezesa w dalszym ciągu będzie pracował Janusz Malinowski. Obok niego w zarządzie zasiądą: Marcin Celejewski, kierujący pionem biznesowym oraz Paweł Hordyński odpowiedzialny za finanse spółki. Wcześniej Celejewski był dyrektorem siatki połączeń PLL LOT w Warszawie oraz odpowiadał za wyniki finansowe PLL LOT w Hiszpanii i Portugalii. Hordyński natomiast pracował między innymi w Materne Polska, Point Gruop i Manpower Polska.

W dalszym ciągu w spółce PKP Energetyka prezesem będzie Tadeusz Skobel. W zarządzie znaleźli się prócz niego: Wojciech Szwankowski, odpowiedzialny za pion biznesowy oraz Marta Towpik, która jest odpowiedzialna za finanse. Szwankowski pracował na Paryskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, w JP Morgan w Londynie oraz w Goldman Sachs. Marta Towpik była menedżerem w firmie Deloitte UK w Londynie, a także zasiadała w zarządach spółek Deloitte Audyt i Ipsa Finance. Była też dyrektorem finansowym firmy Bioenergia.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij