LOT domaga się odszkodowania

PLL LOT negocjuje z Boeingiem przekazanie samolotów zastępczych za uziemione Dreamlinery. Straty związane z ich awariami sięgają milionów złotych.


Ministerstwo Skarbu szacuje, że uziemienie najnowszych Boeingów kosztuje nawet 10 milionów złotych miesięcznie. LOT założył konto księgowe, na którym są sumowane wydatki związane z wstrzymaniem z eksploatacji najnowszych maszyn. Po zakończeniu napraw i ponownym rozpoczęciu latania przez Deamlinery wszelkie poniesione koszty zostaną przedstawiona amerykańskiemu producentowi.

Minister Skarbu Mikołaj Budzanowski twierdzi, że Boeing powinien wypłacić rekompensatę za uziemione samoloty. Jeszcze w tym miesiącu mają przyjechać do polski przedstawiciele Boeinga żeby negocjować ewentualne odszkodowanie.

Dreamlinery miały odgrywać poczesną rolę w planach rozwoju LOT-u na rok 2013. W zamyśle władz linii lotniczych, miały ograniczyć wydatki spółki. Tymczasem zamiast tego, generują dodatkowe koszty.

Boeingi 787 zostały wycofane z eksploatacji początkiem stycznia, z powodu licznych usterek technicznych. Obecnie producent sprawdza jak poważne są te awarie i nie wiadomo dokładnie kiedy Dreamlinery powrócą do służby.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij