TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Ranking hoteli - gdzie najtaniej, gdzie najdrożej

Z badań rynku hotelarskiego, przeprowadzonych przez serwis rezerwacyjny hotel.info wynika, że najwięcej za nocleg na terenie Unii Europejskiej zapłacimy w Szwecji. Natomiast najtańsze hotele oferuje Litwa.


W czwartym kwartale 2011 średnia cena pokoju w Szwecji wynosiła 593,78 zł, co daje pierwsze miejsce w UE. W Danii cena wyniosła 546,27 zł, co plasuje ją na drugiej pozycji. Na trzecim miejscu znajduje się Wielka Brytania - 531,14 zł. Czwartą pozycję zajmuje również kraj skandynawski - Finlandia. Tam za pokój średnio zapłacimy o 14,57% d więcej, czyli około 513,40 zł.

Z badania wynika, że najmniej wydamy za nocleg na Litwie. Średnia cena za pokój to 266,81 zł.

Za zagraniczne hotele płacimy więcej również z powodu osłabienia złotówki. Cena noclegów wzrosła także w Polsce. W IV kw. zwiększyła się o około 4% do kwoty 316,80 zł.


Ranking Top 20 Unii Europejskiej (w złotych)

MiejsceKrajCena 4. kwartał 2011Cena 3. kwartał 2011 Cena 4. kwartał 20104. kwartał 2011 do 4. kwartału 2010 w %
1.Szwecja593,78539,95530,6511,90
2.Dania546,27523,39488,2111,89
3.Zjednoczone Królestwo531,14488,77460,7215,29
4.Finlandia513,40451,33448,1014,57
5.Francja456,68429,85412,6410,67
6.Holandia454,47429,69389,8316,58
7.Włochy414,12408,18365,3513,35
8.Słowenia413,02391,95352,0617,31
9.Austria383,24362,47339,7312,81
10.Grecja367,41336,24305,5320,25
11.Słowacja362,98348,07337,157,66
12.Niemcy356,44333,33320,0111,38
13.Hiszpania352,19350,85310,8513,30
14.Irlandia349,58358,82307,9513,52
15.Bułgaria319,50251,05293,758,76
16.Polska316,80297,00304,304,11
17.Portugalia311,31347,11289,947,37
18.Węgry297,16291,61271,189,58
19.Czechy290,87275,91260,9011,49
20.Litwa266,81268,15227,8217,11




Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)



Tagi:
szwedzkie hotele najtańsze najdroższe w UE cena hoteli noclegów hotel.info w Polsce Szwecji Litwa na Litwie Dania w Danii Wielka Brytania Finlandia noclegi średnia wzrost cen




Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję