Rosjanie na Pomorzu

W ramach VIII Polsko-Rosyjskiego Forum Turystycznego, Pomorze odwiedziło ponad 70 właścicieli biur turystycznych z Rosji. Goście zza wschodniej granicy zawitali m.in. do Kołobrzegu, Elbląga i Jarosławca. Przedstawiciele rosyjskich touroperatorów mogli zobaczyć co oferują polskie hotele, pensjonaty, czy ośrodki wypoczynkowo-lecznicze.


Dyrektor Polskiej Organizacji Turystycznej w Moskwie, Andrzej Sierakowski wskazuje na plusy mogące płynąć z tej współpracy - Przyjazd na Pomorze z grupą z Rosji jest związany z pokazaniem im tego regionu Polski - mówi Sierakowski. - To takie swoiste forum wymiany doświadczeń i nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych. Jest to z korzyścią dla obu stron.

Do Polski przyjechali Rosjanie reprezentujący branżę turystyczną m.in. z: Moskwy, Kaliningradu, Petersburga. Wygląda na to, że nasi sąsiedzi są pod wrażeniem uroków polskiego Pomorza.

Jedyną barierę mogą zatem stanowić wizy, konieczne dla obywateli Rosji, chcących wjechać na teren państw Unii Europejskiej. Jednak POT jest dobrej myśli i podkreśla pozytywne zmiany w tym zakresie w dostępie do wiz półrocznych i rocznych.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij