Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Pilot do Wiednia 02-04.05.2025 z Kozienic
- Praca w Biurze Podróży
- Specjalista ds. turystyki przyjazdowej (incoming)...
- Specjalista ds. Turystyki
- Przewodnik Mediolan 2.05.2025
- Pomoc kuchenna w ośrodku wczasowym
- Specjalistka ds. sprzedaży i marketingu
- Itaka Warszawa Wileńska
- Specjalista ds. Turystyki Warszawa Bielany
- Pilot Wrocław


Najpopularniejsze kierunki majowych wyjazdów
Nasi rodacy wyjeżdżający na weekend majowy wybierali głównie Hiszpanię i Włochy. Coraz większą popularnością cieszą się także Turcja i Gruzja. O wyborze oferty decydują przede wszystkim ceny biletów, które w tym roku sprzyjały dalszym podróżom z uwagi na pojawianie się wielu promocji, zwłaszcza na kierunkach azjatyckich.
Polacy najczęściej wyjeżdżają do krajów europejskich - blisko i tanio. Jedna piąta turystów spędza majówkę w Hiszpanii, najczęściej w Barcelonie. Co siódmy wyjeżdżający Polak jedzie do Włoch - tu królują Rzym i Wenecja. Wiele osób pojedzie do Wielkiej Brytanii. Ten ostatni kierunek cieszy się popularnością, z racji tego, że jeździmy tam odwiedzać rodzinę bądź znajomych, którzy wyemigrowali.
Wzrasta popularność Gruzji i Turcji, choć do niedawna te kraje były uznawane za zbyt odległe jak na krótki, majowy wyjazd. "O ile jeszcze dwa lata temu wybrało się tam się zaledwie 3 proc. wszystkich turystów, którzy dokonali rezerwacji biletu lotniczego na okres 27 kwietnia do 5 maja, o tyle w tym roku wybierze się tam aż 15 proc. turystów" - mówi Bogumiła Sowa z serwisu Fru.pl.
Do wyjazdów zachęcają stosunkowo niskie ceny. Jeżeli zacznie się śledzić ceny biletów na długo przed wyjazdem, można znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty. Dzięki akcjom promocyjnym prowadzonym przez linie lotnicze i biura podróży, spadły też ceny kierunków azjatyckich.
"Na Polski rynek wchodziły linie Emirates i do walki o polskiego podróżnika stanęły wówczas linie Quatar Airways, KLM, Air France. W związku z czym ceny biletów lotniczych były naprawdę atrakcyjne. Do Tokio czy też Singapuru mogliśmy polecieć za 1600 zł, w związku z tym zauważyliśmy, że co czwarty bilet kupiony podczas tej promocji, kupiony był właśnie na majówkę"- mówi Bogumiła Sowa
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Uhonorowano nowych Ambasadorów Kongresów
Dział badania rynku i analizy:
GUS: liczba turystów w Polsce
ETC: Turystyka wykazała się
WTTC: Turyści mówią o zrównoważonej turystyce, ale co
Starsze aktualności:
McDonald`s przegrał przed Sądem
Czego boją się Polacy na
Jakich wakacji szukano w
Dofinansowania wycieczek dla szkół za 70 mln
Nowe kierunki w ofercie EXIM
Wenecja idzie dalej z
Prezes Polskiej Grupy Lotniczej
Grecja próbuje odzyskać marmury z
Duży touroperator
Światowe Forum Ekonomiczne o rozwoju sektora
TSUE: Włoskie regulacje dot. Airbnb, czy Expedii niezgodne z prawem
Sieć pizzerii szuka franczyzobiorców
Łagiewniki: ogólnopolskie spotkanie branży turystycznej
Ministerstwo rolnictwa chce zawieszenia akcyzy na cydr
Ryanair: nowe połączenia z południowej Polski
POIT spotykają się w Małopolsce
Mex Polska: inwestycje w sektorze bistro
Afera z koniną: Firmy domagają się odszkodowań