Rekordowy rok w Malborku

W 2016 roku zamek w Malborku odwiedziła rekordowa liczba turystów.


Rekordowy w historii Muzeum Zamkowego w Malborku był rok 2016. Obiekt odwiedziło 607 tysięcy osób. Od otwarcia muzeum tylko trzykrotnie została przekroczona liczba pół miliona odwiedzających.

Zastępca dyrektora Muzeum Zamkowego w Malborku Rafał Mańkus twierdzi, że do osiągnięcia sukcesu przyczyniło się kilka czynników. Wymienia między innymi prace konserwatorskie, które poprawiają jakość zamku, przywracając mu dawną świetność. Odtworzono między innymi ośmiometrową figurę Madonny znajdującą się w Kościele Najświętszej Marii Panny.

Zaproponowaliśmy też turystom kilka nowych sposobów zwiedzania zamku. Pojawiły się choćby trasa rodzinna czy nocne zwiedzanie, a jedną z najlepiej przyjętych ubiegłorocznych propozycji, było nocne zwiedzanie z wykorzystaniem licznych rekonstruktorów odtwarzających różne sceny z dawnego życia na zamku - wyjaśnił Mańkus.

Sporą atrakcją dla turystów jest nadal cyklicznie organizowana, weekendowa impreza - Oblężenie Malborka, która przyciągnęła w ubiegłym roku około 20 tysięcy osób. W ubiegłym roku spośród 607 tysięcy turystów, ponad 142 tysiące to przyjezdni z zagranicy. Najliczniejszą grupę stanowili Niemcy około 59 tysięcy, dalej Rosjanie 12 tysięcy i Hiszpanie 10 tysięcy.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij