Strajk na lotniskach w Berlinie

Przez zapowiedziany strajk obsługi lotniska zostało odwołanych około 200 lotów na dwóch berlińskich lotniskach.


Związek zawodowy Verdi odpowiedzialny za strajk pracowników lotnisk zaapelował o opuszczenie miejsc pracy od 15:00 na 6 godzin. Odwołanych zostało 146 lotów z lotniska Tegel oraz 54 ze Schoenefeld. 12 połączeń lotniczych zostało przekierowanych na inne lotniska.

Strajkują pracownicy ds. kontroli pasażerskiej, transportu bagaży oraz obsługujący samoloty na płycie lotniska. Związek Verdi w imieniu pracowników domaga się podwyższenia stawki godzinowej do 12 euro, z 11 euro, które obecnie dostaje obsługa. Pracownicy nie akceptują propozycji pracodawcy jaką jest podwyżka wynagrodzenia o 1% każdego roku przez 4 lata albo o 10 centów za godzinę pracy.

Pracodawcy twierdzą, że strajk jest dla nich niezrozumiały, ze względu na zaplanowane w piątek (17.02) rozmowy odnośnie płac dla pracowników. W zeszłą środę odbył się podobny strajk w Berlinie, odwołanych zostało wtedy 130 lotów.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij