Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Wyrok w sprawie karmienia piersią w restauracji

Sąd Okręgowy w Gdańsku rozpatrywał powództwo w sprawie karmienia piersią w restauracji. Restauratorowi z Sopotu zarzucono dyskryminację klientki, której miał nie pozwolić na swobodne karmienie dziecka.


W imieniu klientki pozew złożyło Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego. Sąd oddalił pozew, przychylając się do argumentacji restauratora, który twierdził, że obsługa przekazała jedynie prośbę innych klientów o dyskretniejsze karmienie. Klientka zeznawała, że obsługa restauracji zabroniła jej karmienia piersią na sali i wskazała do tego celu toaletę.

Zdaniem sądu powództwo nie zasługiwało na uwzględnienie. Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie nie pozwalał na przyjęcie, że w ustalonym przez sąd stanie faktycznym, doszło do dyskryminacji bezpośredniej w dostępie do usług ze względu na płeć - uznała prowadząca sprawę sędzia Agnieszka Gierał-Siewielec.

Według sądu zebrany materiał dowodowy nie potwierdził, że obsługa restauracji prosiła o nakarmienie dziecka w toalecie, a jedynie poinformował o możliwości karmienia, w miejscu, z którego korzystały inne karmiące kobiety. Sąd uznał, iż motywem zachowania kelnera było przekazanie prośby innych klientów. Karmienie piersią w miejscach publicznych wszak nie może naruszać praw podmiotowych innych osób ani przyjętych w tym zakresie norm społecznych i moralnych - stwierdził sąd.

Wyrok nie jest prawomocny, strona powodowa zapowiada złożenie apelacji.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Wyrok w sprawie karmienia piersią w restauracji [2016-12-19 17:52 109.173.218.*]
Skąd się nagle zebrało to grono udojowców? Jeśli tak to proponuję też wystawić pod stolikami naczynia nocne. odpowiedz »

Wyrok w sprawie karmienia piersią w lokalu [2016-12-15 06:38 61.90.40.*]
Czy jakis podmiotowy a w/wymieniony Debil - nie byl cyckiem karmiony? Paranoja ! Nie podoba ci sie - nie patrz! odpowiedz »

Wyrok w sprawie karmienia piersią w lokalu [2016-12-15 00:33 80.52.226.*]
czy to 21 wiek, czy polski zaścianek? chyba sedzia woli aby to tylko gejowie mieli dzieci i karmili je z próbówki? a moze i sama jest bezpłodna? chyba lepiej nie powielac takich obywateli - nie wspisuje się ten wyrok w promowanie powiększenia liczebności obywateli i 500+, według sędziny - gwałt lub seks w miejscach publicznych jest ok nawet pokazywany w kinach. dlaczego nie ma pomieszcze nia w restauracji dla karmiacej lub parawanu?
przecież są toalety dla niepełnosprawnych, karmiaca to nie leper - choć i ten mit obaliła księżna Diana, niedoszła królowa angielska bo obalała wszelkie dyskryminację, a dzięki dyskryminacjom - mamy prawo, prawników i wszystko wedle interpretacji!!!!! powrót do zaścianka i kto da więcej!
odpowiedz »

Wyrok w sprawie karmienia piersią w lokalu [2016-12-15 10:20 80.52.137.*]
to nie jest polski zaścianek tylko polskie chamstwo i brak empatii, bo wg. relacji matka mogła nakarmić dziecko w sposób dyskretny, bez epatowania innych, ale po prostu jej się NIE CHCIAŁO!. odpowiedz »

Wyrok w sprawie karmienia piersią w lokalu [2016-12-14 14:24 109.173.218.*]
Bardzo rozsądny Sąd! Zacytuję klasyka.
"Bo trzeba mieć to minimum, bo trzeba mieć ten smak aby wiedzieć kiedy nie a kiedy TAK"
Jak kobita lubi pokazywać cyce to na plaże albo do klubu.
odpowiedz »

Wyrok w sprawie karmienia piersią w lokalu [2016-12-15 06:39 125.24.173.*]
Niepodoba ci sie - nie parz, nawet jesli jestes zatwardzialym Gejem ... odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij