Polski autokar wpadł w karambol

W sobotę w grupę pojazdów uczestniczących w karambolu w tunelu na autostradzie A4 w okolicy Schaffhausen w Szwajcarii uderzył polski autokar firmy Sindbad.


W karambolu przed godziną 11 w sobotę 15.10.2016 brały udział cztery samochody osobowe, następnie uderzył w nie TIR, a na niego mimo hamowania wjechał autobus regularnej linii ze Szwajcarii do Polski.

Jak podaje firma Sindbad: Był to autokar marki Setra S 419 GT-HD, rok produkcji 2011, ostatnie badania techniczne wykonane były w kwietniu br. Autokar prowadził doświadczony kierowca, który po odpoczynku nocnym w Niemczech, wsiadł do autokaru o godzinie 9.00.
Na pokładzie autokaru było 22 pasażerów i 2 członków załogi. Żaden z pasażerów nie odniósł poważnych obrażeń, jedna osoba pozostaje na obserwacji w szpitalu, pozostali pasażerowie kontynuują podróż. Niestety w wyniku obrażeń śmierć poniósł jeden z naszych pracowników. Na miejsce zdarzenia wysłaliśmy autokar zastępczy, który zabrał pasażerów w dalszą drogę. Łączymy się w bólu z rodziną i pozostajemy w głębokim smutku z powodu dzisiejszej tragedii.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij