Subskrypcja

Szukaj

Przychody Turcji z turystyki spadają

Niewesołe wiadomości dla tureckiej branży turystycznej. Turcja ciągle traci przychody z turystyki.


W pierwszym kwartale roku przychody Turcji z turystyki spadły o 17 proc. i osiągnęły wartość 3,4 miliarda dolarów - podaje Hurriyet Daily Mail powołując się na informacje tureckiego urzędu statystycznego. Prawie 72 proc. tych środków (nie licząc wpływów z roamingu i opłat portowych) pochodzi od zagranicznych turystów, pozostałe 28 proc. to wydatki Turków mieszkających na stałe za granicą i przyjeżdżających w wolnym czasie.

Liczba przyjazdów turystycznych do Turcji w pierwszym kwartale roku wyniosła 3,8 miliona, co oznacza spadek o 6,4 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku wcześniejszego. W pierwszych trzech miesiącach roku, kraj nad Bosforem odwiedziło 1,4 miliona turystów z Europy, co oznacza wzrost o 23 proc. w ujęciu rok do roku. W tym samym okresie liczba Rosjan przyjeżdżających do Turcji wzrosła o 109 proc. (138 039 osób).

W samym marcu do Turcji przyjechało 1,6 miliona turystów (spadek o 4 proc.). Turcja w marcu przyjęła 565 643 europejskich turystów, co oznacza spadek ich liczby aż o jedną czwartą. Z kolei liczba turystów z Rosji wzrosła aż o 145 proc. i wyniosła 58 654 osób.

Według cytowanych przez turecką gazetę danych, w marcu Turcję najczęściej odwiedzali turyści z Iranu, Gruzji, Bułgarii, Niemiec i Rosji.   
                    Wersja do druku

Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij