Watykan udostępnił swoją kamienicę pod restaurację szybkiej obsługi. Protesty nie przyniosły skutku

W jednej z kamienic należących do Watykanu, przy placu Świętego Piotra powstała restauracja McDonald. Przeciwko realizacji takich planów odbywały protesty przez kilka miesięcy.


Osoby związane z kościołem, a także okoliczni mieszkańcy przez kilka miesięcy protestowali przeciwko powstaniu restauracji McDonald w budynku należącym do Watykanu. Obiekt o powierzchni 538 metrów kwadratowych będzie wynajmowany jak informują włoskie media prawdopodobnie za sumę około 30 tysięcy euro miesięcznie.

W tej samej kamienicy, w której ma powstać restauracja mieszka kilku ważnych dostojników Kurii Rzymskiej. Budynek jest położony tuż obok placu Świętego Piotra i zarządzany jest przez Administrację Dziedzictwa Stolicy Apostolskiej. Kardynał Elio Sgreccia nazwał otwarcie tego typu restauracji w takim miejscu aberracją.

Mieszkańcy ulicy przy której ma powstać restauracja napisali w tej sprawie list do papieża Franciszka. Komitet argumentował, że powstanie restauracji McDonald przyczyni się do naruszenia wizerunku miejsca oraz kulturowego dziedzictwa.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij