Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Zamach w centrum Barcelony

Terroryści znów zaatakowali. Tym razem w Barcelonie. Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek, 17 sierpnia popołudniu.


Jak poinformowało BBC, furgonetka wjechała w tłum ludzi. Do tragedii doszło na Las Ramblas. Pojazd wjechał na chodnik raniąc wiele osób. Cytowani przez hiszpańskie media świadkowie twierdzą, iż kierowca jechał tak, aby potrącić jak najwięcej osób. Zginęły przynajmniej 13 osób. Ostateczny bilans ofiar nie jest jeszcze znany. Sprawca uciekł z miejsca zbrodni. Zdaniem katalońskiej policji zamach miał podłoże terrorystyczne.

Pojawiają się także niepotwierdzone informacje o dwóch uzbrojonych mężczyznach, którzy po zamachu mieli wziąć zakładników w jednej z barcelońskich restauracji. Media donosiły także o strzałach w okolicy targu La Boqueria.

Służby zamknęły stacje metra oraz sklepy znajdujące się niedaleko miejsca tragedii.

Konsulat RP w Barcelonie poinformował, że na chwilę obecną (godz. 18.40) nie ma informacji dotyczącej narodowości ofiar. Konsulat pozostaje w kontakcie z miejscowymi władzami.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij