Kandydat na prezydenta USA otworzył hotel w Waszyngtonie

W poniedziałek, 12 września w Waszyngtonie odbyło się oficjalne otwarcie obiektu Trump International Hotel.


Nowo otwarty pięciogwiazdkowy hotel należy do Donalda Trumpa - kandydata Republikanów na prezydenta USA. Powstał w zabytkowym gmachu w którym przez wiele lat mieściła się poczta. Obiekt posiada 263 pokoje i jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Białego Domu. Dziennikarze New York Timesa informują, iż ceny noclegów rozpoczynają się od 700 $. Za najdroższy, 600 metrowy apartament trzeba zapłacić bagatela 18 000 tysięcy dolarów za dobę. W apartamencie znajduje się jadalnia ze stołem, za którym może ucztować 24 osoby.

Otwarcie hotelu wywołało protesty organizacji pozarządowych i mieszkańców "Ten hotel symbolizuje ucisk pracowników. Pogłębia przepaść między bogatymi a biednymi w Ameryce. Unaocznia nierówności ekonomiczne, z jakimi borykamy się na co dzień" - mówi Martha Neuman z organizacji Pinkcode. "Luksusowy hotel nie jest mile widziany w mieście, gdzie 40 tys. osób jest na liście oczekujących na mieszkanie socjalne" - dodała działaczka inna działaczka.

Przekształcenie budynku starej poczty w hotel kosztowało Trumpa 200 mln dolarów.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij