Aktualności
Ogłoszenia
Aktualności dnia
Taksa turystyczna w Krakowie
Aktualności: wszystkie
Wojewoda małopolski dopisał Kraków do listy miejscowości, które mogą pobierać od przyjezdnych tzw. opłatę miejscową. Wniosek krakowskich radnych musiał zaopiniować minister środowiska, który uznał, że w ostatnich latach krakowski klimat znacznie się poprawił.
Miasto liczy na ok. 4 mln zł. rocznie z tego tytułu. Pieniądze zostaną przeznaczone na promocję miasta i rozwój turystyki. Inicjatorką wprowadzenia taksy jest G. Leja, pełnomocnik prezydenta ds. turystyki, która chce wydatkować pozyskane fundusze m.in. na drogowskazy do hoteli, nowe wydawnictwa czy oznakowanie zabytków.
Opłata zostanie doliczona do kosztów noclegów w hotelach, pensjonatach i kwaterach prywatnych. Wysokość taksy ustali rada miasta - stawka za dobę nie może przekroczyć 1,6 zł. G.Leja twierdzi, że branża turystyczna aprobuje pomysł wprowadzenia opłaty.
Dyrektor biura Izby Turystyki w Krakowie, W.Walicki uważa przeznaczenie dodatkowych funduszy na rozwój turystyki za dobre rozwiązanie; J.Adamowicz, dyrektor Hotelu Francuskiego twierdzi, że krakowscy hotelarze są przygotowani na nowy podatek. Są także głosy przeciwne - H.Cepura, dyrektor hotelu Royal uważa taksę za dodatkowe obciążenie dla przyjezdnych.
Komentarze
Tagi:
Dział hotele, pensjonaty:
Spółka Hotele Olsztyn na
600 osób nie żyje. Bilans zimy w
Dział prawo i podatki:
Jedziesz do Anglii z pupilem?
Zakopane. Właściciele pensjonatów przed
Starsze aktualności:
Lubelscy restauratorzy domagają się
Szlakiem Wschodnioeuropejskiego frontu I wojny
Ile Polacy płacą za
Co się zdarzyło w turystyce w 2011
Wyniki finansowe Rainbow
Jak będziemy odpoczywać w
Wydarzyło się w hotelarstwie i
Mobilna biblioteka dla
Archiwum 2006/43 Archiwum 2007/45 Archiwum 2005/20
Preferencje kulinarne kobiet wg szefa kuchni hotelu The Westin Warsaw
Można już ubiegać się o karty do tachografów cyfrowych. Tylko jak to zrobić?
Odlotowy konkurs Centralwings!
Linia kolejowa w Jaworznie - Szczakowej częściowo udrożniona
Szlak Orlich Gniazd zwyciężył!
Promocyjny wrzesień w HOT_elarnia
RPA: jak połączyć mundial z turystyczną przygodą
Badania naukowe w sferze turystyki
Gwiazda w gdyńskiej "Alei Statków Pasażerskich"
Z Krakowa, Katowic i Warszawy do Belfastu z easyJet i WizzAir
Świnoujście: Policja wystawia mandaty za granie zbyt głośnej muzyki






