Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Gdańsk: niedługo najlepiej oznakowane miasto w Polsce

Już za pięć lat Gdańsk będzie najlepiej oznakowanym miastem w Polsce. System Informacji Miejskiej (SIM) ułatwi życie wszystkim błądzącym po mieście turystom. Planowany koszt inwestycji to ponad 5 milionów PLN.


Systemu Informacji Miejskiej to absolutna nowość w Polsce. Jak dotąd wprowadzono go jedynie w stolicy. Przyszły gdański system ma być bardziej funkcjonalny i estetyczny od warszawskiego. Jeżeli radni wyrażą zgodę na wpisanie do przyszłorocznego budżetu 700 tys. zł, to już od 2005 roku inwestycja ruszy - na początek wymieniane będą tablice z numerami domów, nazwami ulic, urzędów i innych obiektów w Głównym Mieście i Starej Oliwie. Równocześnie pojawią się jednolite słupki drogowskazowe oraz "wrota" i "koła ratunkowe", czyli duże mapy, które pomogą zagubionym turystom w identyfikacji położenia w przestrzeni.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

major [2009-03-11 12:10 212.51.214.*]
w łodzi też taki jest odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij