Okęcie: Terminal 2 - wreszcie otwarty

Nadzór budowlany wyraził zgodę na użytkowanie hali odlotów Terminalu 2 na warszawskim lotnisku Okęcie - poinformował w komunikacie rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze", Artur Burak.


Pozwolenie na użytkowanie wydane przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego było ostatnim formalnym dokumentem, bez którego uruchomienie hali odlotów Terminalu 2 byłoby niemożliwe - napisał Burak w oświadczeniu.

Kilka dni wcześniej, 29 lutego, Państwowa Straż Pożarna bez zastrzeżeń odebrała halę odbiorów Terminalu 2. Po dodatkowych pracach wykonanych na zlecenie PPL, Straż Pożarna pozytywnie oceniła całą instalację przeciwpożarową - potwierdził Burak. W październiku 2007 r. PPL odstąpiło od umowy zawartej na budowę Terminalu z konsorcjum Ferrovial-Budimex-Estudio Lamela. Głównym powodem było stanowisko Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, która nie zgodziła się na rozwiązania proponowane przez konsorcjum.

Mimo tego, zgodnie z deklaracją PPL hala odlotów jest gotowa do użytku przed 30 marca, czyli przed objęciem wszystkich lotniskowych przejść granicznych w Polsce i ośmiu innych krajach Unii Europejskiej przepisami obowiązującymi w państwach Strefy Schengen. W pierwszej kolejności w hali odlotów będą odprawiane loty czarterowe, a trochę później do terminalu będą przenoszone odprawy regularnych lotów.

Dzięki otwarciu nowego terminalu, z warszawskiego lotniska będzie mogło skorzystać 12 mln pasażerów rocznie. Jego powierzchnia wynosi 110 tys. m kw., czyli ponad dwa razy więcej niż powierzchnia "starego" Terminalu 1.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij