
Konkurs PPL na projekt architektoniczny hotelu na Okęciu
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" postanowiło zainicjować konkurs na projekt architektoniczny na nowy hotel, który ma powstać przed budynkiem terminalu (Strefa T2).
Podróżni odwiedzający Warszawę będą mogli skorzystać z nowego obiektu na Lotnisku Chopina od połowy 2012 roku. Konkurs dotyczy zaprojektowania wysokiej klasy (business exclusive) hotelu, który ma świadczyć pełen zakres usług biznesowych, noclegowych, gastronomicznych oraz bankietowo-konferencyjnych. Planowaną powierzchnią hotelu jest ok. 16 000 m2, natomiast kubatura obiektu - 84 000 m3. W hotelu zostało zaplanowanych ok. 220 pokoi, w których nocleg będzie mogło znaleźć ponad 400 gości. PPL ma w planach, aby hotel był prowadzony w sieci międzynarodowych hoteli Marriott.
Jak powiedział Michał Marzec, dyrektor P.P. Porty Lotnicze, inwestycje w drugi obiekt hotelowy na obszarze Lotniska Chopina ma za zadanie podnieść atrakcyjności portu dla podróżnych, mowa tutaj o poszerzeniu zakresu usług jakie są oferowane na lotnisku o kolejne zaplecze noclegowe, biznesowe oraz rekreacyjne. Pod względem ekonomicznym, to także dywersyfikacja źródeł przychodów przedsiębiorstwa.
Konkurs na projekt architektoniczny prowadzony jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP). P.P. "Porty Lotnicze"pierwszy raz zdecydowało się na podjęcie współpracy z SARP przy wyborze projektu architektonicznego obiektu, który ma powstać na terenie Portu Lotniczego. Michał Marzec dodał, że zdecydowano się na współpracę ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich, bowiem spółce zależy na wysokim poziomie konkursu. Chce wybrać najlepszy oraz najciekawszy projekt. Współpraca z SARP gwarantuje ponadto, że wiadomość o konkursie dotrze do wszystkich zainteresowanych.
Udział w tego typu konkursach architektonicznych jest wręcz nobilitujący w branży, można więc liczyć na projekty uznanych architektów oraz pracowni architektonicznych. Formuła konkursu jest atrakcyjna, bowiem efektem będzie konkretny dany projekt oraz znane będą wszystkie założenia dotyczące wyglądu budynku. Oferenci muszę zadeklarować wartość prac projektowych, a także przedstawiają podejrzewaną wartość budowy obiektu.
Konkurs, ogłoszony 19 grudnia br., w Dzienniku Europejskim oraz w biuletynie SARP jest prowadzony w trybie zamówień publicznych. Rozstrzygnięty zostanie przez 7-osobową komisję, a w jej skład wejdą przedstawiciele PPL, Port Hotelu, a także trzej sędziowie konkursowi SARP.
Komentarze
Tagi:
Dział gastronomia:
Turystyka budzi się nad
Mazowsze przyciągnęło więcej
Gastronomia: wzrost cen ograniczony przez dużą
Komisja Europejska chce wesprzeć
Dział centra informacji i promocji:
Niemiecki region liczy na
Mazowsze przyciągnęło więcej
Yanosik pomaga atrakcjom
Starsze aktualności:
McDonald`s przegrał przed Sądem
Czego boją się Polacy na
Jakich wakacji szukano w
Dofinansowania wycieczek dla szkół za 70 mln
Nowe kierunki w ofercie EXIM
Wenecja idzie dalej z
Prezes Polskiej Grupy Lotniczej
Grecja próbuje odzyskać marmury z
Duży touroperator
Światowe Forum Ekonomiczne o rozwoju sektora
TSUE: Włoskie regulacje dot. Airbnb, czy Expedii niezgodne z prawem
Międzynarodowe pociągi w Częstochowie
Dworzec Śródmieście nieprzyjazny turystom
Już niedługo Niemcy będą mogli przypływać do Opola
Michelin wydaje przewodnik po Chicago
Specjalista ds.turystyki - Biuro Podróży Kleopatra Piaseczno
Warszawa - obchody Światowego Dnia Turystyki
Paryż: strajk spowoduje spore zakłócenia w ruchu lotniczym
Samolot Delta Air awaryjnie lądował na lotnisku w Nowym Jorku
Zatrzymano Rosjankę za próbę wjechania do Niemiec na paszport wnuka
Kontynuacja spotkań edukacyjnych w Tarnowskim Centrum Informacji
Z Radturem z centrum Krakowa na lotnisko w Balicach
80 tys. miejsc noclegowych czeka na turystów