Aktualności
Ogłoszenia
Aktualności dnia
Będzie pomoc rządowa dla biur podróży w trudnej sytuacji?
Aktualności: wszystkie
Ministerstwo Sportu i Turystyki obiecało pomoc dla firm turystycznych, które ucierpiały wskutek zamknięcia polskiego nieba.
Wczoraj (20.04) odbyło się spotkanie przedstawicieli 20 biur podróży, Polskiej Izby Turystyki i resortu sportu na temat problemów wywołanych chmurą wulkaniczną. Jakub Kwiatkowski, rzecznik MSiT poinformował, że w resorcie powołano specjalny sztab antykryzysowy, który zajmuje się trudną sytuacją biur.
Wiceprezes PIT Józef Ratajski powiedział, że firmy turystyczne najczęściej skarżyły się na niejasne zapisy w ustawie o usługach turystycznych. Przepisy mówią, iż turystom którzy nie mogą wrócić do kraju powinien zaopiekować się organizator, ale nie precyzują czy biuro podróży pokrywa koszty przedłużonego urlopu, czy i w jakim zakresie może liczyć na pomoc rządową.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
MSiT: pomoc dla biur [2010-04-21 12:48 83.6.76.*]
Marzą mi się już wakacje w słoneczku, na plaży. Poleżałabym sobie nad basenem i po prostu nic nie robiła. Zastanawiam się nad Kretą np tylko nie wiem czy we wrześniu jeszcze będzie pogoda. odpowiedz »
MSiT: pomoc dla biur [2010-04-23 18:32 178.37.194.*]
Będzie napewno ciepło.To jest super czas na wyjazd na Kretę. Ja byłam 25.09-2.10.2008 i polecam. odpowiedz »
MSiT: pomoc dla biur [2010-04-21 12:58 78.8.22.*]
bedzie jeszcze ok 23-28 stopni celcjusza, zalezy to w której dekadzie wrzesnia chciałaby pani jechać,służe zawsze pomocą www.turystykakwidzyn.pl ;) odpowiedz »
MSiT: pomoc dla biur [2010-04-26 13:37 195.150.165.*]
ja też polecam ten termin, szczególnie, że to już po wakacjach, jest jeszcze ciepło i można trafic na bardzo fajne niskie ceny. Ja tak poleciałam kilka lat temu za smieszne pieniądze. Było wspaniale! odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
Starsze aktualności:
Lubelscy restauratorzy domagają się
Szlakiem Wschodnioeuropejskiego frontu I wojny
Ile Polacy płacą za
Co się zdarzyło w turystyce w 2011
Wyniki finansowe Rainbow
Jak będziemy odpoczywać w
Wydarzyło się w hotelarstwie i
Mobilna biblioteka dla
Archiwum 2007/6 Archiwum 2010/1 Archiwum 2005/43
Zachodniopomorskie: można się kąpać we wszystkich nadmorskich kąpieliskach
Dubaj: 90% obłożenie hoteli w sierpniu
Po 15 latach przerwy pracę rozpoczyna polska ambasada w Afganistanie
Stadion Narodowy w Warszawie będzie najdroższą areną Euro 2012?
IATA: starty linii lotniczych w I półroczu wyniosły ponad 6 mld dolarów
Urzędniczka, zajmująca się sprawami prywatnych przewoźników skoczyła z 7-go piętra
Małopolska: policyjni tajniacy sprawdzają busy
Dom, w którym Fritzl gwałcił córkę stanie się atrakcją turystyczną?
Republika Dominikany: nowe linie lotnicze i nowe hotele
GOPR ma nową stację ratunkową!
Lotniska dla większego bezpieczeństwa będą wirtualnie rozbierać pasażerów?
Sopot: darmowe molo tylko dla mieszkańców
Tureckie linie ACT Airlines nabywają airbusy
Sheraton Warsaw i The Westin - nowy dyrektor sprzedaży
Już niedługo bydgoskie lotnisko będzie spełniało europejskie normy!
Rusza budowa hotelu na lotnisku w Pyrzowicach!






