Aktualności
Ogłoszenia
Aktualności dnia
Unity Line: rejsy do Trelleborga na dwóch nowych promach
Aktualności: wszystkie
Dwa nowe promy Unity Line od 5 lutego rozpoczną rejsy do Trelleborga. Będzie to konkurencja dla promów Scandlines i TT-Line, które wypływają z niemieckich portów.
Trasa ze Świnoujścia do południowej Szwecji od kilku lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Promy Unity Line w roku 2005 przewiozły na niej 124 tysiące ciężarówek, a rok później już 142 tysiące. Aktualnie na trasie tej pływa 6 polskich promów. Są to Polonia i Gryf (Polska Żegluga Morska), Jan Śniadecki, Mikołaj Kopernik, Galileusz (Euroafrik) i Wawel (Polska Żegluga Bałtycka).
- Od 5 lutego promy Gryf i Galileusz rozpoczynają regularne kursy do Trelleborga - mówi Piotr Waszczenko, prezes Unity Line. - Umowa z portem w Skanii jest podpisana, rozkład rejsów ustalony.
- Przeniesienie tych dwóch jednostek do Trelleborga to odpowiedź na potrzeby rynku - komentuje Paweł Porzycki, prezes Euroafriki, właściciela Galileusza. - To szybko rozwijający się port. Powstaje tam centrum dystrybucji ładunków w południowej Szwecji. Budowane są nowe bazy logistyczne.
Jak pisze "Gazeta Wyborcza" trasa Świnoujście - Trelleborg pokonywana będzie przez polskie promy w tym samym czasie co do Ystad, czyli 7-8 godzin. Bilety będą w takiej samej cenie, a głównym plusem nowej trasy będzie mniejsza odległość do Malmoe i Kopenhagi.
Polskie promy Gryf i Galileusz w Trelleborg będą konkurencją dla niemieckich portów w Sassnitz (płynie 3,5 godz.), Rostocku (5 godz.) i Travemünde (7 godz.).
- Nasza oferta skierowana jest dla tych, którzy korzystać chcą z połączeń Polski ze Szwecją oraz tranzytem z południowej Europy: Czech, Słowacji, Austrii - mówi Porzycki.
Właściciel Unity Line w planach ma zbudowanie w ciągu trzech lat promu w Szczecińskiej Stoczni Nowej, który będzie miał ponad 200 metrów. Rejsy do Trelleborga są więc dla niego ważnym krokiem w przyszłość.
- Dla kierowców ciężarówek z południa Europy korzystniej będzie jechać przez Polskę, bo nie płacą za przejazd drogami do Świnoujścia - dodaje Waszczenko.
Komentarze
Tagi:
Dział centra informacji i promocji:
Pomorskie: szkolenia turystyczne dla
Dama z łasiczką wróciła do
Dział przewodnicy i piloci:
VII Forum Pilotażu i Przewodnictwa już 2
Kto zdobędzie tytuły Pilota Roku i Przewodnika
Starsze aktualności:
Ile Polacy płacą za
Co się zdarzyło w turystyce w 2011
Wyniki finansowe Rainbow
Jak będziemy odpoczywać w
Wydarzyło się w hotelarstwie i
Mobilna biblioteka dla
Druga fala strajku pilotów
Wrocławski terminal prawie
Archiwum 2006/43 Archiwum 2010/5 Archiwum 2011/4
W Wejherowie powstanie Regionalne Centrum Kultury
Hotel "Tęczowy Młyn" w Kielcach przyjmuje już gości
Otwarto szlak turystyczny im Jana Pawła II
Klienci TUI Poland już w Polsce
Chłopskie Jadło na giełdzie jeszcze w tym roku!
Prawa i obowiązki turysty na wakacjach
Grand Hotel będzie rywalizował o klientów z Sheratonem!
A moze TAJLANDIA? lub inne ...
A moze TAJLANDIA? lub inne ...
Hotel poselski już nie dla wycieczek szkolnych
Zielona Góra: gruntowny remont hotelu Leśnego
Od 29 listopada nowy taryfikator mandatów
Będzie połączenie Ryanair Gdańska- Sztokholm!
Burger King promuje się za pomocą 5-złotówki
10 najlepszych hoteli dla imprezowiczów
Sochaczew: wypadek autokaru z rosyjskimi turystami
Wizz Air już 4 lata operuje z Pyrzowic
BUKSA Travel - Czarnogóra albo Włochy?






