10 najlepiej sprzedających się polskich produktów za granicą

Listę dziesięciu najlepiej sprzedających się produktów jes lniany obrus, który wyparł angielską wełnę i stał się najmodnijszą narzutą na stół.

Na drugi miejscu uplasowały się ogródkowe gnomy, które zdominowały gospodarkę w województwie lubuskim i są masowo kupowane przez Niemców. Jednak ostatnio ogródkowe krasnale zaczynają być wypierane z polsko - niemieckiego pogranicza przez gipsowe figury psów, kotów i łabędzi.

Trzecie miejsce na Top 10 Polish Exports znajdują się trzy stylowe gatunki polskiej wódki: Żubrówka, Wyborowa i Belvedere. W Stanach Zjednoczonych Wyborowa jest droższa od szwedzkiej Absolute, a butelki Belvedere zdobią półki Harrodsa - snobistycznego domu towarowego w Londynie.

W pierwszej piątce znalazło się również skórzane obuwie - góralskie kierpce, na Zachodzie są w modzie jako tzw. "ethno style" (styl etniczny), na liście znalazło się też szkło z Krosna projektowane przez młodych absolwentów z wrocławskiej Akademii Sztuki popularne jest zwłaszcza wśród Hiszpanów i Brytyjczyków.

Na liście nie zabrakło też nazwisk artystów - malarzy, których dzieła są łakomym kąskiem dla obcokrajowców - wśród niz znaleźli się: Marcin Maciejowski, Agata Bogacka i Wilhelm Sasnal. Dobrze sprzedają się również zabawki z drewna, które są prawdziwym hitem z uwagi na ekologiczność produktu i ręczne wykonanie. Listę zamykają produkty z bursztynu i srebra, czekolada Wedla oraz ceramika z Bolesławca.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij