Aktualności
Ogłoszenia
Aktualności dnia
Na polskich lotniskach ruch się wzmaga
Aktualności: wszystkie
Na polskich lotniskach zamiast kryzysu możemy zaobserwować nasilający się ruch. Sytuacja taka to przede wszystkim zasługa tanich linii lotniczych, które zamiast rezygnować z niektórych kierunków, otwierają nowe.
Oznaki poprawy koniunktury widoczne już w czerwcu na polskich lotniskach są coraz bardziej wyraźne. Jak się okazało lipiec był najlepszym miesiącem w tym roku - w sumie odprawiono około 2,2 mln pasażerów, co daje tylko 6% mniej niż w roku poprzednim. Jeżeli sytuacja się nie zmieni, cały rynek odrobi z nawiązką ponad 12 procentowy spadek odpraw w pierwszej połowie 2009 roku, a to cieszy z pewnością zarządców krajowych portów lotniczych.
Lipiec z wynikiem dodatnim zakończyły lotniska w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Szczecinie, a także najprawdopodobniej (wciąż brak danych) - w Rzeszowie i Bydgoszczy. Największy wzrost odpraw pasażerów należy do Poznania, w lipcu było to 165,2 tys. pasażerów - o 7,6% więcej niż w roku poprzednim.
Blisko przełamania spadku są Kraków i Katowice (drugi i trzeci port lotniczy w Polsce). W lipcu odprawiły one prawie tyle samo pasażerów co przed rokiem. Kraków obsłużył niemal 300 tys. pasażerów - o 3,9 % mniej niż rok temu, Katowice natomiast 296,3 tys. pasażerów, co daje spadek o zaledwie 1,76%.
Wzmożony ruch na lotniskach spowodowany jest niesłabnącym zainteresowaniem Polaków zagranicznymi podróżami. Zarządy lotnisk ze względu na umacnianie się złotówki, liczą nie tylko na wakacyjne wyjazdy, a również na zwiększenie ruchu regularnego. Przedstawiciele portów lotniczych sądzą, że najgorsze mają już za sobą.
Jedyny port mający wciąż problemy to warszawskie Okęcie, które podobnie do Wrocławia, zakończyło lipiec na 10 procentowym minusie. Odprawiono tu 909,6 tys. pasażerów. Jeżeli sytuacja gospodarcza się nie poprawi, końcówka roku dla lotniska może być trudna.
Komentarze
Tagi:
Dział badania rynku i analizy:
Touroperatorzy wybierają lotniska lokalne.
Internetowi nie marzną na
Dział dla turystów:
Starsze aktualności:
Lubelscy restauratorzy domagają się
Szlakiem Wschodnioeuropejskiego frontu I wojny
Ile Polacy płacą za
Co się zdarzyło w turystyce w 2011
Wyniki finansowe Rainbow
Jak będziemy odpoczywać w
Wydarzyło się w hotelarstwie i
Mobilna biblioteka dla
Archiwum 2007/45 Archiwum 2010/7 Archiwum 2009/36
NH Hoteles: w pierwszym kwartale wzrost sprzedaży o 11%
Internetowa rewolucja w autobusach
Setny Solaris na rynku czeskim!
Air Canada: stewardesa musiała lądować, bo pilot doznał załamania nerwowego
9 nowych tanich połączeń z Krakowa!
Przewozy Regionalne obniżają ceny biletów na trasie Bydgoszcz - Toruń
Ile zarabia stewardessa lub steward?
W Bydgoszczy będzie restauracja tylko dla kobiet!
Wielka Brytania: zagrożenie powodziowe
Najczęstsze przewinienia przewoźników
Kolejne linie lotnicze otwierają połączenia z Polską
Loty czarterowe Mistral Air do światowych sanktuariów
Śląskie prowadzi na Liście Produktów Tradycyjnych
Hiszpania traci pozycję konkurencyjnej destynacji turystycznej?
Projekt ICE ułatwi pracę służbom ratunkowym?
Eurostat: Polacy wolą wypoczywać w kraju
Czy doszło do przestępstwa przy budowie przystanku kolejowego we Włoszczowie?
Odnowiono pomnik Józefa Stalina!
Najnowocześniejsze centrum hotelowo - konferencyjne
Jak szkoły i parafie zabierają zarobek biurom turystycznym?






