"Nowy" dworzec PKS w Lublinie

Szef PKS - u Lublin - Jacek Semczuk zapowiedział, że ma zamiar poprawić kontakt z klientem wprowadzając ulepszenia na tamtejszym dworcu.


Semczuk, który pełni również funkcję pełnomocnika wojewody ds. połączenia wszystkich PKS - ów regionu, nakazał już kasjerkom, aby życzyły każdemu pasażerowi miłej podróży. Wkrótce na dworcu pojawią się umundurowani bagażowi. Na razie Semczuk zastanawia się nad wyglądem mundurów. - Najpierw zaproponuję tę pracę osobom z PKS - u. Jeżeli nikt nie zechce, zwrócę się do urzędu pracy - wyjaśnia.

Do zmian muszą się dostosować także pracownicy kas biletowych i punktu informacyjnego. Ponieważ wymagana będzie od nich znajomość języka angielskiego i rosyjskiego, szef PKS - u planuje przeprowadzenie w firmie kursów językowych.

Do jesieni cały dworzec ma być monitorowany, a w sierpniu każdy pracownik PKS - u będzie musiał przejść szkolenie z ratownictwa medycznego. Semczuk tłumaczy, że mają oni ciągły kontakt z ludźmi, więc powinni być przygotowanie do ratowania życia.

Zgodnie z założeniami szefa PKS - za 4 lata zlikwidowana zostanie obecna hala dworcowa, a na jej miejscu powstanie nowoczesny terminal. Zamiast drewnianych ławek pojawią się plastikowe siedzenia, zmieniony zostanie też wygląd toalety. Plany mówią, że w hali powstanie antresola ze sklepami i punktami usługowymi.

Semczuk informuje, że spotka się z najemcami dworca, aby wysłuchać ich ewentualnych propozycji zmian. - Jestem otwarty na nowe pomysły. Wszystkie uwagi pracowników PKS są zapisywane i w miarę możliwości realizowane - mówi.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij