SubskrypcjaSzukaj

Aktualności: wszystkie » gastronomia


:: CZWARTEK, 2016-12-01 ::
AmRest wykupi restauracje KFC w Niemczech
AmRest Holdings podpisała umowę kupna 15 restauracji KFC działających na niemieckim rynku. Zarząd AmRest Holdings poinformował o podpisaniu umowy sprzedaży i transferu aktywów, z Kentucky Fried Chicken.... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-11-28 ::
Inspekcja Handlowa skontrolowała firmy cateringowe
Nieprawidłowo skomponowane jadłospisy czy niespełnianie wymagań sanitarnych - to wyniki kontroli szpitali i firm dostarczających posiłki do nich. Inspekcja Handlowa i Państwowa Inspekcja Sanitarna wspólnie... więcej »

Premiera Żółtego Przewodnika Gault&Millau 2017
W ostatnią niedzielę odbyła się oficjalna gala premierowa Żółtego Przewodnika Gault&Millau 2017. Premierowa gala Żółtego Przewodnika Gault&Millau odbyła się w Łodzi. W najnowszej, III edycji Żółtego... więcej »

:: CZWARTEK, 2016-11-24 ::
Świąteczna akcja charytatywna popularnej sieci kawiarni
Po raz czwarty akcję charytatywną na święta zorganizuje sieć kawiarni Costa Coffee. Akcja charytatywna organizowana po raz czwarty przez sieć kawiarni Costa Coffee pomoże podopiecznymi Fundacji Dr Clown. W tym... więcej »

:: ŚRODA, 2016-11-23 ::
Nowi członkowie Krajowej Rady Gastronomii i Cateringu
Organizacja zrzeszająca i chroniąca interesy polskiego sektora gastronomicznego przyjęła trzech nowych członków. Costa Coffee, Ikea Retail i Salad Story przyłączyły się do Krajowej Rady Gastronomii i... więcej »

Nagrody na targach Horeca
W dniach 16-18 listopada w Krakowie odbyły się Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA. Towarzyszyły im targi winiarskie Enoexpo. Na targach prezentowana jest kompleksowa oferta... więcej »

:: WTOREK, 2016-11-22 ::
Powstaną w Polsce nowe lokale popularnych sieci fast foodów
Nowe restauracje dwóch znanych sieci fast foodów otworzą się wkrótce w Polsce. Będą to dwie nowe restauracje Burger King i McDonald's. Burger King przygotowuje się do otwarcia nowej restauracji w Katowicach.... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-11-21 ::
Sfinks odwołuje dotychczasową strategię
Sfinks Polska przygotowuje nową strategię i w związku z tym spółka odwołuje koncepcję przygotowaną na lata 2016-2020. Nowa strategia ma zostać opublikowana w I kwartale 2017 r. i ma efektywniej budować wartość... więcej »

:: PIĄTEK, 2016-11-18 ::
Jak zmieniają się alkoholowe preferencje Polaków?
W ciągu ostatnich dwóch lat widać wyraźne zmiany w konsumpcji alkoholi. Coraz częściej wybierane są alkohole lżejsze, smakowe oraz whisky. Prawie połowa konsumentów badanych przez SW Research podkreśla, że od... więcej »

:: CZWARTEK, 2016-11-17 ::
Nowa kawiarnia w Warszawie
Costa Coffee Polska uruchomiła kolejną kawiarnię w stolicy. Obiekt wyróżnia lokalizacja tuż przy Dworcu Zachodnim w Warszawie. Aktualnie spółka zarządza siecią 133 kawiarni w całej Polsce i 68 kawiarniami w... więcej »

:: WTOREK, 2016-11-15 ::
Jak reklamowały się browary w trzecim kwartale
Letnie miesiące to dla producentów piwa najbardziej intensywny czas w ciągu roku, także pod względem reklamowym. Według nowego, dziewiętnastego z kolei raportu Instytutu Monitorowania Mediów, analizującego... więcej »

:: CZWARTEK, 2016-11-10 ::
Kolejna odsłona akcji promującej spożywanie gęsiny
Od 11 listopada do 4 grudnia trwać będzie w tym roku VIII edycja akcji "Gęsina na św. Marcina". Slow Food Polska wybierze najlepsze restauracje w całej Polsce, które w tym okresie serwują... więcej »

Więcej krakowskich lokali będzie mogło sprzedawać alkohol
Protesty krakowskich restauratorów przyniosły efekt. Rada Miasta poszła na pewne ustępstwa i zdecydowała o zwiększeniu limitów przyznawanych przez miasto zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Wedle nowych postanowień... więcej »

:: WTOREK, 2016-11-08 ::
McDonalds domaga się ogromnego odszkodowania od władz Florencji
Mc Donald's składa pozew przeciwko władzom Florencji. Władze amerykańskiego koncernu domagają się ogromnego odszkodowania. Amerykańska sieć domaga się 18 milionów euro odszkodowania za to, że władze Florencji... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-11-07 ::
Sfinks negocjuje przejęcie sieci pizzerii
Sfinks Polska, spółka zarządzająca sieciami restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło i WOOK, podpisała z właścicielem spółki Fabryka Pizzy dokument określający wstępne parametry możliwej współpracy ukierunkowanej... więcej »

Popularna sieć kawiarni otworzyła nowy lokal w Krakowie
Jedna z największych sieci kawiarni obecnych w Polsce i Europie Costa Coffee wzmacnia swoją obecność Krakowie. Costa Coffee zarządza siecią 132 kawiarni w całym kraju i wciąż poszukuje nowych lokalizacji. Swój... więcej »

:: CZWARTEK, 2016-11-03 ::
Jakie są prognozy dla szukających pracy w turystyce?
Praca w branżach związanych z turystyką nie należy do najłatwiejszych, jednakże chętnych do pracy w zawodach związanych z szeroko pojętą obsługą ruchu turystycznego nie brakuje. Czy łatwo znaleźć pracę w... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-10-31 ::
Portugalskie restauracje pomogą najuboższym?
Władze Lizbony szukają rozwiązania problemu głodu w portugalskiej stolicy. Stworzono projekt angażujący restauratorów, małe lokale gastronomiczne oraz sklepy, który ma pomóc w walce z ubóstwem oraz... więcej »

:: CZWARTEK, 2016-10-27 ::
Co się działo na targach WorldHotel?
Zakończyły się 9. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel. 106 wystawców z 5 krajów zaprezentowało rozwiązania dla hotelarstwa, a odwiedzający zapoznali się z nowościami produktowymi i... więcej »

Co Polacy sądzą o reklamie alkoholu?
Co sądzą Polacy o reklamie alkoholu, sprzedaży w internecie lub reglamentacji obszarów jego sprzedaży? Ogólnopolskie badania opinii społecznej na temat opinii Polaków o promocji i sprzedaży alkoholu oraz... więcej »

:: ŚRODA, 2016-10-26 ::
Krakowscy restauratorzy protestują
Krakowscy restauratorzy protestują przeciwko mocno kontrowersyjnej uchwale rady miasta. Wiele restauracji, dzięki nowej regulacji może nawet zbankrutować. Chodzi o uchwałę nr XXI/321/15 Rady Miasta Krakowa z... więcej »

Nowa restauracja we Wrocławiu
Sieć restauracji Chłopskie Jadło, należąca do Sfinks Polska, otworzyła restaurację we Wrocławiu. Jest to jej pierwsza restauracja w stolicy Dolnego Śląska i jednocześnie trzecia uruchomiona w tym roku.... więcej »

:: WTOREK, 2016-10-25 ::
Znamy zwycięzców krajowych Mistrzostw Młodych Kucharzy
W piątek, 21 października odbył się finał ogólnopolskiego konkursu kulinarnego "Mistrzostwa Młodych Kucharzy 2016". Na najwyższym podium stanął zespół z Trójmiasta - Tomasz Grota oraz Mikołaj Kobryń.... więcej »

Jak wydarzenia sportowe wpływają na lokalną gastronomię?
Lokale gastronomiczne położone w pobliżu znanych stadionów hiszpańskich drużyn piłkarskich nie narzekają na ilość klientów. Czy duże wydarzenie sportowe może być przyczyną zmniejszenia przychodów baru czy... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-10-24 ::
Jak wygląda sytuacja rynkowa popularnej sieci fast-food?
Po ogłoszeniu wyników kwartalnych sieci McDonald's, zmieniły się notowania giełdowe tej spółki. W III kwartale 2016 roku McDonald's odnotował zysk w wysokości 1,28 miliarda USD (1,5 USD na akcję) przy... więcej »

Starsze Nowsze
Najnowsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij