Subskrypcja

Szukaj

Aktualności: wszystkie » gastronomia


:: WTOREK, 2017-03-28 ::
Wstępne porozumienie pomiędzy AmRest i niemiecką Pizza Hut
Zarząd spółki AmRest Holdings SE poinformował o podpisaniu wstępnego porozumienia z Yum Restaurants International Holding oraz Pizza Hut Delivery Germany GmbH. Jakie prawa będzie miała teraz spółka na rynku... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-03-24 ::
Wino to nie alkohol?
Wino to nie alkohol? Do takich wniosków doszedł mołdawski parlament, który przyjął ustawę wykreślającą wino z listy napojów alkoholowych. Odtąd wino będzie traktowane w Mołdawii jako produkt spożywczy... więcej »

:: ŚRODA, 2017-03-22 ::
Jakie szkolenia odbędą się na Targach WorldHotel i EuroGastro?
Już wkrótce okazja, by dowiedzieć się więcej o zarządzaniu biznesem gastronomicznym i hotelowym, poznać tajniki przygotowywania najlepszej kawy, a także zaczerpnąć inspiracji kulinarnych. Wybór szkoleń i... więcej »

Z jakim wynikiem rok zakończyła grupa Sfinks Polska?
Grupa Sfinks Polska dokonała finansowego podsumowania minionego roku. Czy popularne sieci gastronomiczne przyniosły zysk? Spółka zarządzająca sieciami restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło i WOOK, wypracowała w... więcej »

Restauracje będą szkolić personel jak obsługiwać osoby niewidome?
Restauratorzy na początku 2016 roku w Warszawie, przeszli szkolenie jak obsługiwać osoby niewidome lub niedowidzące. Eksperci twierdzą, że restauracje powinny dostosować menu, strony internetowe oraz personel... więcej »

:: WTOREK, 2017-03-21 ::
Konferencja poświęcona wyzwaniom stojącym przed gastronomią
Jakie zmiany prawne czekają branżę gastronomiczną w 2017 roku? W jaki sposób kreować świadomy i pozytywny wizerunek firmy, ale też budować zadowolenia klienta w gastronomii? Jak nowoczesne technologie mogą... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-03-16 ::
Grupa AmRest wykupi 42 restauracje we Francji
Wiążące porozumienie zakupu 42 restauracji zawarła grupa AmRest Holdings SE wraz z KFC France. Nie jest jeszcze znany koszt tej transakcji. Strony podpiszą umowę rozwoju a także franczyzową dla wszystkich... więcej »

:: ŚRODA, 2017-03-15 ::
Rozpoczyna się Food Show 2017
Od 16 do 18 marca będzie trwał festiwal żywności i kulinariów Food Show 2017. Na konferencji obecnych będzie wielu przedstawicieli branży gastronomicznej. Trzy dni potrwa festiwal żywności Food Show 2017.... więcej »

:: WTOREK, 2017-03-07 ::
Ukazał się Czerwony Przewodnik Michelin. Polskie restauracje trzymają wysoki poziom
Dziś ukazał się Czerwony Przewodnik Michelin Main Cities of Europe 2017. Wciąż wysoki poziom polskich restauracji. Warszawskie restauracje Atelier Amaro i Senses zachowały Gwiazdki Michelin. Restauracja... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-03-06 ::
Ponad 100 osób wyszło z restauracji nie płacąc rachunku
Do kuriozalnej sytuacji doszło w jednej z restauracji na północy Hiszpanii. Cała grupa klientów wyszła z restauracji nie płacąc rachunków. "Klientów" restauracji poszukuje Hiszpańska Gwardia Cywilna.... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-03-02 ::
Kto został nominowany do MP Power Venue?
Jury konkursu MP Power Awards ogłosiło nominowane do nagrody obiekty. MP Power Venue to wyróżnienie dla miejsc ze szczególnym potencjałem do organizacji różnego rodzaju wydarzeń. Laureaci zostaną poznani... więcej »

Targi EuroGastro z atrakcjami dla miłośników kawy
Miesiąc dzieli nas od 21. Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro oraz 10. Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel, które odbędą się w dniach 5-7 kwietnia. Szczególną rolę podczas Targów... więcej »

Ile AmRest zapłacił za 15 lokali KFC w Niemczech?
AmRest przejmuje 15 niemieckich barów KFC. Ile zapłaci? Spółka poinformowała o finalizacji umowy sprzedaży i transferu aktywów ("APA) pomiędzy AmRest i Kentucky Fried Chicken (Great Britain) Ltd., German... więcej »

:: WTOREK, 2017-02-28 ::
Wyrok po Kuchennych rewolucjach
Obecność w mediach nie zawsze przynosi pozytywne skutki. Przekonała się o tym jedna z kieleckich restauratorek. Sąd w Kielcach skazał właścicielkę restauracji "Wyszynk z szynką" na pół roku więzienia... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-02-20 ::
Szef Roku Żółtego Przewodnika Gault&Millau szkolił laureatów Mistrzostw Młodych Kucharzy 2016
Laureaci drugiego miejsca w konkursie Mistrzostwa Młodych Kucharzy 2016 w dniach 13 - 19 lutego br. odbyli staż w stołecznej restauracji La Rotisserie pod okiem szefa kuchni Pawła Oszczyka. Organizatorem... więcej »

:: ŚRODA, 2017-02-08 ::
Dwie stawki podatku VAT przy organizacji wesela?
Organizując imprezę weselną należy stosować dwie stawki podatku VAT? Tak wynika z interpretacji interpretacji indywidualnej wydanej przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie. Wnioskodawczyni prowadzi... więcej »

Jak zgłosić się do udziału w weekendzie za pół ceny?
Do 28 lutego, hotelarze, gestorzy atrakcji turystycznych, restauratorzy, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, mogą składać oferty udziału w drugiej edycji akcji "Polska zobacz... więcej »

:: WTOREK, 2017-02-07 ::
Rada ds. Kompetencji Sektora Turystyki rozpoczyna działalność. Jakie stawia sobie cele?
7 lutego 2017 r. w Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyło się I posiedzenie Rady ds. Kompetencji Sektora Turystyki. Podczas tego inauguracyjnego posiedzenia Dawid Lasek, Podsekretarz Stanu wręczył nominacje... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-02-03 ::
Polskie browary wśród najlepszych na świecie
Polskie browary znalazły się wśród tych, uznanych za najlepsze na świecie według użytkowników portalu ratebeer.com. Wśród 100 najlepszych browarów na świecie, według użytkowników portalu, znalazły się Browar... więcej »

:: WTOREK, 2017-01-31 ::
Zamieszanie w USA po dekrecie prezydenta
Wydany przez nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa dekret zabraniający wjazdu na teren USA obywatelom siedmiu islamskich krajów wprowadził niemałe zamieszanie na całym świecie. Dekret ten jest... więcej »

Strzelanina w restauracji
Do strzelaniny doszło w jednej z restauracji w Stambule. Jedna osoba nie żyje. Tureckie media ogłosiły, że strzelanina nie ma żadnego związku z terroryzmem. Według lokalnych mediów do strzelaniny doszło po tym... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-01-27 ::
Ktoś szantażuje właścicieli warszawskich klubów
Właściciele warszawskich klubów otrzymują wiadomości e-mail z pogróżkami. Szantażyści żądają zapłaty w przeciwnym wypadku grożą fałszywymi zawiadomieniami policji o podłożeniu bomby, co ma dotkliwie utrudniać... więcej »

Sfinks zawiera kolejną umowę przejęcia sieci
Należąca w stu procentach do Sfinks Polska spółka zależna podpisała umowę o współpracy z Cafe Contact, Inwento i Inwento 2, do których należą marki: Meta Seta Galareta, Meta Disco oraz Funky Jim. Porozumienie... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-01-26 ::
Polska Rada Winiarstwa ustaliła priorytety na rok 2017
Przeciwdziałanie nieuczciwym praktykom niektórych sieci handlowych, modyfikacja banderol na wino, uregulowanie prawnych aspektów internetowego handlu winem, to część z zadań, jakie postawił przez sobą Związek... więcej »

:: ŚRODA, 2017-01-25 ::
Grupa AmRest wykupi udziały sieci pizzerii
Zarząd AmRest Holdings SE poinformował o podpisaniu 24 stycznia 2017 roku umowy zakupu 100% udziałów w Pizza Topco France SAS. Łączna kwota sprzedaży to 14 milionów euro (około 61 milionów złotych). Pizza... więcej »

Starsze Nowsze
Najnowsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij