Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
Szukaj

Aktualności: wszystkie » gastronomia


:: ŚRODA, 2017-08-23 ::
 Bułgarscy restauratorzy naciągali turystów?
Bułgarska Komisja Ochrony Konsumentów ostrzega przed naruszaniem praw klientów w restauracjach. Władze Bułgarii zapowiadają zdecydowaną walkę z tym procederem. Szef komisji, Dymitar Margaritow wskazuje, że... więcej »


 Pracownicy McDonalds strajkują
To pierwsza tego typu akcja z udziałem zatrudnionych w McDonald's na terenie Wielkiej Brytanii. Jak się okazuje, pracownicy najsłynniejszej sieci fast - food nie są zadowoleni m. in. z płac i wkrótce rozpoczną... więcej »
:: PIĄTEK, 2017-08-18 ::
 Gault&Millau Tour 2017 w Krakowie
Krakowska edycja Gault&Millau Tour 2017 odbędzie się już 4 września. Podczas tego eventu spotkają się szefowie kuchni z województwa małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Wydarzenie odbędzie się 4 września... więcej »
:: ŚRODA, 2017-08-16 ::
 Ostatni dzwonek na zgłoszenia do Weekendu za pół ceny
To ostatni dzwonek dla przedsiębiorców do zgłaszania się do organizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki akcji "Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny". Termin zgłoszeń do udziału w akcji... więcej »
:: CZWARTEK, 2017-08-10 ::
 Branża gastronomiczna, piwowarska i handlowa przeciw sprzedaży alkoholu nieletnim
Brak dostępu nieletnich do alkoholu to sprawa wszystkich dorosłych - przypomina tego lata koalicja podmiotów i organizacji reprezentujących handel, gastronomię, przemysł paliwowy oraz branżę piwowarską. W... więcej »
 Nowa restauracja w Zakopanem
Na turystów i mieszkańców Zakopanego czeka nowo otwarta restauracja "Tarasy Gubałówka", która powstała w budynku dawnej restauracji Gubałzzeria. Nazwa restauracji podkreśla jej największy atut - trzy... więcej »
:: WTOREK, 2017-08-08 ::
 Sphinx wprowadza aplikację mobilną
Sieć restauracji Sphinx wprowadziła własną aplikacją mobilną. Zakładając konto w aplikacji, goście restauracji uzyskują dostęp do ofert promocyjnych, dopasowanych do okazji wizyt. W niedalekiej przyszłości... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2017-08-07 ::
 Rynek pracy w turystyce - najciekawsze wnioski
Ministerstwo zamówiło badania na temat rynku pracy w turystyce. Niektóre z wniosków wydają się być ciekawe, choć patrząc na cały raport można odnieść wrażenie, że badano zbyt wiele różnych sektorów naraz.... więcej »
:: PIĄTEK, 2017-08-04 ::
 Akcja walki z roznegliżowanymi klientami restauracji kontynuowana
Koniec golasów na sopockim Monciaku. Zeszłoroczna akcja pomogła zmniejszyć ilość roznegliżowanych turystów przechadzających się po mieście. W tym roku jest pod tym względem wyraźnie lepiej. Rok temu,... więcej »
:: WTOREK, 2017-08-01 ::
 Turystyka nie przynosi korzyści Sardynii?
Nie wszyscy przedsiębiorcy zarabiają na turystyce. Z pieniędzy, które zostawili zagraniczni turyści przyjeżdżający na Sardynię, większość została przeznaczona na zakwaterowanie i transport - wynika z badania... więcej »
 AmRest przejmuje restauracje w Niemczech
AmRest od 1 sierpnia staje się wyłącznym master-franczyzobiorcą Pizza Hut w Niemczech. Ponadto, za cenę 1 Euro spółka wykupiła dwie restauracje Pizza Hit w Dusseldorfie. AmRest nie tylko wykupiło dwie... więcej »
:: PIĄTEK, 2017-07-28 ::
 AmRest opuści Polskę?
AmRest opuści Polskę? Jest to bardzo prawdopodobne. Zarząd AmRest Holdings SE poinformował o planie przeniesienia siedziby statutowej Spółki z Polski do Hiszpanii. Przeniesienie siedziby nie będzie miało... więcej »
 Dlaczego Sfinks rezygnuje z udziałów w sieci pizzerii?
Rada nadzorcza Sfinks Polska, spółki zarządzającej sieciami restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło i WOOK, nie wyraziła zgody na zakup mniejszościowego pakietu akcji w Dominium SA. Co było przyczyną? Przyczyną... więcej »
:: CZWARTEK, 2017-07-27 ::
 Zatrucia Polaków na Ukrainie
Zatrucia w ośrodku wypoczynkowym w ukraińskich Karpatach. Aż 34 osoby trafiły do szpitala, w tym Polacy. W śród 34 osób jest ośmioro dzieci, które są hospitalizowane. "14 osób to obywatele Niemiec, 11 -... więcej »
 Tegoroczne Gault&Millau Tour w Krakowie i Sopocie
Słynne wydarzenie kulinarne. Ponad 150 szefów kuchni spotka się w jednym miejscu czyli Gault&Millau Tour 2017. 4 września 2017 r. w Krakowie na Gault&Millau Tour spotkają się najlepsi kucharze z Małopolski,... więcej »
:: ŚRODA, 2017-07-26 ::
 Serwis Pyszne.pl wprowadza nową funkcję
Zamówić z dostawą czy odebrać z restauracji samodzielnie? Największy serwis do zamawiania jedzenia w Polsce uruchamia funkcję oferującą większą elastyczność dla użytkowników mobilnej wersji serwisu. Opcja... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2017-07-24 ::
 Klient restauracji zapłaci za negatywny komentarz?
Czy można wrócić z weekendu majowego i i zaraz po tym otrzymać pozew sądowy? Jak widać można. Jeden z klientów sopockiej restauracji został pozwany przez właściciela lokalu. Powód oskarżył klienta o... więcej »
:: PIĄTEK, 2017-07-21 ::
 Jakie przychody osiąga AmRest?
AmRest największa niezależna firma prowadząca sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej, aktualnie szacuje wzrost przychodów w II kwartale. Co wpłynęło na dynamikę sprzedaży Grupy? AmRest opublikowało... więcej »
:: CZWARTEK, 2017-07-20 ::
 Krajowa Administracja Skarbowa zapowiada walkę z szarą strefą m.in. w gastronomii
W Ministerstwie Finansów odbyło się spotkanie z cyklu "Przeciwdziałanie Szarej Strefie w ujęciu branżowym", poświęcone specyfice przeciwdziałania szarej strefie w branżach elektronicznej oraz... więcej »
:: ŚRODA, 2017-07-19 ::
 Ministerstwo Finansów ostrzega przed wydawaniem paragonów kelnerskich
Ministerstwo Finansów bierze pod lupę usługi gastronomiczne. Ostrzega pracowników lokali przed konsekwencjami wydawania tzw. rachunków kelnerskich zamiast paragonów fiskalnych. Z racji okresu wakacyjnego i... więcej »
 Włoski sąd o użyciu mrożonek w restauracjach
Czy restaurator może używać mrożonek do przygotowania potraw nie informując o tym klientów? Włoski sąd wypowiedział się w tej kwestii. Wyrok jest mocno kontrowersyjny. Media włoskie huczą. Przepisy w tym kraju... więcej »
:: WTOREK, 2017-07-18 ::
 Restauracje dostaną pieniądze za rezygnację z przyjmowania gotówki
Restauracja, w której można zapłacić tylko kartą? To możliwe. Visa wprowadza program, w którym będzie dofinansowywać właścicieli restauracji, którzy zrezygnują z przyjmowania gotówki. Budżet akcji... więcej »
:: CZWARTEK, 2017-07-13 ::
 AmRest wykupuje restauracje KFC France
W marcu br. pojawiły się plany, co do zawarcia Umowy Ramowej AmRest z KFC France. 12 lipca doszło do sfinalizowania i podpisania porozumienia. Jakie korzyści finansowe przyniesie kontrakt? AmRest największa... więcej »
:: ŚRODA, 2017-07-12 ::
 Pierwsze food trucki przyjechały pod Tatry
Oscypki z żurawiną czy kiełbasa z podhalańskiej jagnięciny zaraz przy wejściu do Tatrzańskiego Parku Narodowego? Władze TPN postanowiły zadbać o żołądki turystów. Znane wszystkim food trucki czyli mobilne... więcej »
:: WTOREK, 2017-07-11 ::
 Sieć restauracji wprowadza nowy gadżet
Jedna z największych sieci barów szybkiej obsługi serwujących dania fast food wprowadza na chiński rynek dość nieszablonowe urządzenie. Co to jest? Z okazji 30-lecia istnienia KFC w Chinach, sieć restauracji w... więcej »
Starsze Nowsze
Najnowsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij