Subskrypcja

SzukajAktualności: wszystkie » gastronomia


:: PIĄTEK, 2017-05-05 ::
Wenecja walczy z jedzeniem na wynos
Street food nie w Wenecji. Władze miasta zabraniają otwierania nowych lokali gastronomicznych sprzedających jedzenie na wynos. Rozporządzenie miejskich władz dotyczy, w głównej mierze pizzerii i barów z... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-04-28 ::
Enoturystyka nową marką turystyczną Pogórza?
26 kwietnia 2017 r. tj. środa odbyło się w ramach projektu Tarnowskiej Organizacji Turystycznej pn. "Opracowania strategii turystyki winiarskiej jako nowej marki turystycznej Pogórza" pierwsze z... więcej »

Festiwale kulinarne przyciągną turystów do Czech?
Wielu turystów oprócz zwiedzania, oglądania, chce także poczuć smak odwiedzanych miejsc. Kulinaria są coraz większym wabikiem na gości. Ten trend chcą także wykorzystać Czechy, gdzie wiosną odbywa się wiele... więcej »

:: WTOREK, 2017-04-25 ::
Co się działo na targach WorldHotel i EuroGastro?
Zakończyły się 21. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro 2017 oraz 10. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2017. Ofertę zaprezentowało 273 wystawców z 15 krajów, a Centrum... więcej »

Spółka AmRest blisko przejęcia Pizza Hut w Rosji
AmRest Holdings SE zawarł wstępne porozumienie określające warunki przejęcia 18 restauracji Pizza Hut w Rosji oraz uzyskania praw master-franczyzobiorcy na tamtejszym rynku. W wyniku Planowanej Transakcji... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-04-24 ::
Koniec ze sprzedażą pamiątek ze straganów w Toruniu?
Podczas obrad rady miasta 27 kwietnia, radni będą głosować na temat zakazu sprzedaży pamiątek na Starówce w Toruniu, a także obecności ogródków kawiarni i restauracji zarówno latem jak i zimą. Stragany z... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-04-21 ::
McDonald`s pozwala na większą personalizację produktów
McDonald's wprowadził nową usługę, która pozwoli klientom sieci bardziej dopasować smak produktów do własnych upodobań. Usługa personalizacji pozwala modyfikować skład wybranego burgera, produktów McWrap oraz... więcej »

Poznań obniży ceny w ostatni kwietniowy weekend
Już po raz dziesiąty będzie można skorzystać z atrakcji Poznania i okolic z rabatem. Jubileuszowy "Poznań za pół ceny" odbędzie się w weekend 29 i 30 kwietnia. Program pozwala na zaplanowanie całego... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-04-20 ::
W piątek rozpoczynają się targi Lato i Regionalia
W piątek, 21 kwietnia rozpoczną się 22. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2017 oraz 6. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2017. Odwiedzający Centrum Targowo-Kongresowe przy ul. Marsa 56c... więcej »

:: ŚRODA, 2017-04-19 ::
Koniec ze street foodem w Bangkoku?
Władze w Bangkoku zamierzają wyczyścić ulice miasta z lokalnych street foodów. Uliczny handel żywnością ma zniknąć z miasta do końca roku. Lokalne władze Bangkoku ogłosiły, że do końca roku wszyscy uliczni... więcej »

Food trucki zagoszczą pod Tatrami
Tatrzański Park Narodowy ogłosił przetarg na stworzenie marki gastronomicznej wraz z jej wdrożeniem w postaci mobilnych punktów gastronomicznych (typu food truck) na Palenicy Białczańskiej. Jak przekonuje TPN... więcej »

Czwarta edycja targów turystycznych Lubuskie Tour
W dniach 22-23 kwietnia w NoVa Park odbędzie się czwarta edycja targów turystycznych "Lubuskie Tour", czyli przegląd atrakcji dostępnych na terenie województwa lubuskiego. Przez dwa dni w godzinach... więcej »

Do jakich cukierni chodzą Polacy?
Polacy odwiedzają cukiernie i lodziarnie średnio 2-3 razy w miesiącu i wydają zazwyczaj jednorazowo od 10 do 20 zł. Najczęściej odwiedzane są lokalne, niesieciowe cukiernie i lodziarnie. Spośród sieciowych... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-04-13 ::
Pizza Hut wprowadza flotę elektrycznych skuterów
Na ulice Warszawy i Wrocławia wyjadą ekologiczne skutery Pizza Hut. Sieć restauracyjna wprowadza flotę skuterów elektrycznych, którymi będzie dowozić zamówienia. W ten sposób firma chce zapewnić klientom... więcej »

:: ŚRODA, 2017-04-12 ::
AmRest powiększy swoje portfolio o nowy rynek
Spółka AmRest prowadząca sieć restauracji w Europie Środkowej ogłasza zamiar rozwoju marki KFC w Austrii. Spółka planuje otworzyć pierwszą restaurację do końca 2017 roku. Wejście na nowy rynek jest kontynuacją... więcej »

:: WTOREK, 2017-04-11 ::
Restauratorze, nie oferuj alkoholu w dostawie
Właściciele lokali gastronomicznych oferujących możliwość zamówienia dań z dostawą do domu nie powinni w dostawie oferować alkoholu - taki wniosek można wyciągnąć z wyroku jaki zapadł przed Wojewódzkim Sądem... więcej »

Firmy cateringowe w okresie świątecznym zarabiają coraz więcej
Dynamicznie rośnie rynek cateringu świątecznego. Z pomocy profesjonalnych kucharzy korzystają przede wszystkim firmy, ale coraz chętniej także osoby prywatne, którym brakuje czasu lub chęci, by przygotować... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-04-07 ::
W Trójmieście odbędzie się festiwal whisky
Ponad 100 różnych gatunków whisky z kilkunastu krajów, krajowe premiery zagranicznych nowości, a także sesje master class oraz szkolenie dotyczące inwestowania w bursztynowy trunek - pierwsza edycja Whisky... więcej »

:: ŚRODA, 2017-04-05 ::
Przyznano Nagrody World`s Best 50 Restaurants 2017
Przyznano nagrody World's Best 50 Restaurants. Jakie lokale zostały uznane za najlepsze na świecie? Ranking World's Best 50 Restaurants uchodzi na jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień na świecie, Lista... więcej »

Ograniczenie handlu w niedzielę zaszkodzi także gastronomii?
Ograniczenie handlu w niedzielę i w konsekwencji zamknięcie sklepów w placówkach takich jak centra handlowe będzie miało duży wpływ na gastronomię - uważa Krajowa Rada Gastronomii i Cateringu. Ma to związek ze... więcej »

:: WTOREK, 2017-04-04 ::
W środę początek targów EuroGastro i WorldHotel
Już w środę, w Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56c w Warszawie rozpoczną się 21. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro 2017 oraz 10. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-04-03 ::
AmRest zostanie udziałowcem spółki prowadzącej PizzaPortal
Grupa AmRest zawarła umowę inwestycyjną z niemiecką spółką Delivery Hero oraz polską Restaurant Partner Polska w sprawie nabycia nowo wyemitowanych akcji spółki RPP. AmRest po wykupieniu udziałów od Delivery... więcej »

Sfinks Polska ujawnia nową strategię
Sfinks Polska ujawnia swoje plany. Spółka, w ramach realizacji strategii na lata 2017-2022, zamierza zbudować komplementarne portfolio ogólnopolskich marek gastronomicznych oraz znacznie zwiększyć skalę... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-03-31 ::
Chorwacja kusi turystów festiwalami kulinarnymi
Turystyka kulinarna przyciąga coraz więcej klientów. Chorwacja chce wykorzystać ten trend i przyciąga turystów także festiwalami kulinarnymi. Jeśli chodzi o kulinaria to Chorwacja ma się czym chwalić. Niedawno... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-03-30 ::
Rusza Food Truck Stars Tour 2017. Pierwszy zlot w Krakowie
W najbliższy weekend, 1-2 kwietnia odbędzie się po raz pierwszy w tym roku, festiwal Food Truck Stars Tour 2017. Pierwszy zjazd food trucków odbędzie się w Krakowie, w galerii Bronowice. Trasa Food Truck Stars... więcej »

Starsze Nowsze
Najnowsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij