SubskrypcjaSzukaj

Aktualności: wszystkie » gastronomia


:: CZWARTEK, 2016-12-29 ::
Sfinks Polska przejmie sieć pizzerii
Sfinks Polska, spółka zarządzająca sieciami restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło i WOOK, podpisała umowę inwestycyjną z właścicielem jednej z popularnych sieci pizzerii. W jej wyniku ma nastąpić rozbudowa sieci... więcej »

:: PIĄTEK, 2016-12-23 ::
Jakie świąteczne przysmaki jadają Chorwaci?
Nasze myśli są już zajęte Świętami Bożego Narodzenia i wszystkim, co niesie ze sobą ten niezwykły czas. A jakie bożonarodzeniowe przysmaki jada się w Chorwacji? Fritule - kulinarny przysmak z Dalmacji Fritule,... więcej »

:: WTOREK, 2016-12-20 ::
Zła ekonomia współdzielenia w airbnb czy uberze?
W ostatnim czasie wiele się pisze i mówi o ekonomi współdzielenia jednak nie dotyka istoty problemu. Wiele mediów wałkuje temat przedstawiając rację stron, czy wybierając sobie dogodny dla siebie punkt... więcej »

:: CZWARTEK, 2016-12-15 ::
Co trzeba wiedzieć o pozasądowym rozstrzyganiu sporów?
10 stycznia wchodzą w życie przepisy o pozasądowym rozwiązywaniu sporów. Przedsiębiorca, który odrzuci reklamację konsumenta będzie musiał poinformować go o możliwości rozwiązania sporu pozasądowo. Nie każdy... więcej »

Zmiany dla zatrudniających na umowę-zlecenie
Zmiany dla osób zatrudnionych na podstawie umów-zleceń. Od stycznia będzie obowiązkowe potwierdzanie godzin pracy. Sposób potwierdzania liczby przepracowanych godzin może zostać określony w umowie. W... więcej »

Szara strefa zjada gastronomię?
Nawet powyżej 50% obrotów - tyle może wynosić poziom szarej strefy w pojedynczym punkcie gastronomicznym. Zjawisko maleje wraz z profesjonalizacją zarządzania i sformalizowaniem sprzedaży w restauracji. W... więcej »

:: ŚRODA, 2016-12-14 ::
Czesi wprowadzą zakaz palenia w restauracjach
Parlament w Czechach zaakceptował ustawę antynikotynową, która zakazuje palenia w restauracjach. Czeski parlament przyjął ustawę antynikotynową, która wprowadza całkowy zakaz palenia w restauracjach.... więcej »

:: WTOREK, 2016-12-13 ::
Wyrok w sprawie karmienia piersią w restauracji
Sąd Okręgowy w Gdańsku rozpatrywał powództwo w sprawie karmienia piersią w restauracji. Restauratorowi z Sopotu zarzucono dyskryminację klientki, której miał nie pozwolić na swobodne karmienie dziecka. W... więcej »

:: PIĄTEK, 2016-12-09 ::
Zmiana w zarządzie Starbucks na stanowisku prezesa
W zarządzie znanej sieci kawiarni nastąpi zmiana na stanowisku prezesa. Dotychczasowy przewodniczący Howard Schultz ustąpi ze stanowiska. Twórca i od 1987 roku CEO Starbucksa Howard Schultz, ustąpi ze... więcej »

McDonald zamierza przenieść swoją bazę podatkową do Wielkiej Brytanii
Znana sieć restauracji planuje przenieść bazę podatkową z Luksemburga do Wielkiej Brytanii. Organy Unii Europejskiej coraz częściej kontrolują umowy podatkowe, które są zawierane w Luksemburgu. McDonald... więcej »

:: PIĄTEK, 2016-12-02 ::
W jaki sposób zapewnić firmie lojalnych klientów?
Lojalny klient jest bardzo cenny dla firmy. To gość, który nie tylko wróci do hotelu, ale stanie się ambasadorem marki, będzie polecał go znajomym i korzystał z jego usług. Co oprócz zadowolenia z usługi jest... więcej »

Przygotowania branży winiarskiej do okresu świąteczno-noworocznego
W okresie świąteczno-noworocznym sprzedaż napojów alkoholowych znacząco wzrasta, tym samym to szczególny czas dla branży winiarskiej. Cele zakupu to głównie: prezenty i suto zastawione stoły świąteczne. Nowe... więcej »

:: CZWARTEK, 2016-12-01 ::
AmRest wykupi restauracje KFC w Niemczech
AmRest Holdings podpisała umowę kupna 15 restauracji KFC działających na niemieckim rynku. Zarząd AmRest Holdings poinformował o podpisaniu umowy sprzedaży i transferu aktywów, z Kentucky Fried Chicken.... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-11-28 ::
Inspekcja Handlowa skontrolowała firmy cateringowe
Nieprawidłowo skomponowane jadłospisy czy niespełnianie wymagań sanitarnych - to wyniki kontroli szpitali i firm dostarczających posiłki do nich. Inspekcja Handlowa i Państwowa Inspekcja Sanitarna wspólnie... więcej »

Premiera Żółtego Przewodnika Gault&Millau 2017
W ostatnią niedzielę odbyła się oficjalna gala premierowa Żółtego Przewodnika Gault&Millau 2017. Premierowa gala Żółtego Przewodnika Gault&Millau odbyła się w Łodzi. W najnowszej, III edycji Żółtego... więcej »

:: CZWARTEK, 2016-11-24 ::
Świąteczna akcja charytatywna popularnej sieci kawiarni
Po raz czwarty akcję charytatywną na święta zorganizuje sieć kawiarni Costa Coffee. Akcja charytatywna organizowana po raz czwarty przez sieć kawiarni Costa Coffee pomoże podopiecznymi Fundacji Dr Clown. W tym... więcej »

:: ŚRODA, 2016-11-23 ::
Nowi członkowie Krajowej Rady Gastronomii i Cateringu
Organizacja zrzeszająca i chroniąca interesy polskiego sektora gastronomicznego przyjęła trzech nowych członków. Costa Coffee, Ikea Retail i Salad Story przyłączyły się do Krajowej Rady Gastronomii i... więcej »

Nagrody na targach Horeca
W dniach 16-18 listopada w Krakowie odbyły się Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA. Towarzyszyły im targi winiarskie Enoexpo. Na targach prezentowana jest kompleksowa oferta... więcej »

:: WTOREK, 2016-11-22 ::
Powstaną w Polsce nowe lokale popularnych sieci fast foodów
Nowe restauracje dwóch znanych sieci fast foodów otworzą się wkrótce w Polsce. Będą to dwie nowe restauracje Burger King i McDonald's. Burger King przygotowuje się do otwarcia nowej restauracji w Katowicach.... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-11-21 ::
Sfinks odwołuje dotychczasową strategię
Sfinks Polska przygotowuje nową strategię i w związku z tym spółka odwołuje koncepcję przygotowaną na lata 2016-2020. Nowa strategia ma zostać opublikowana w I kwartale 2017 r. i ma efektywniej budować wartość... więcej »

:: PIĄTEK, 2016-11-18 ::
Jak zmieniają się alkoholowe preferencje Polaków?
W ciągu ostatnich dwóch lat widać wyraźne zmiany w konsumpcji alkoholi. Coraz częściej wybierane są alkohole lżejsze, smakowe oraz whisky. Prawie połowa konsumentów badanych przez SW Research podkreśla, że od... więcej »

:: CZWARTEK, 2016-11-17 ::
Nowa kawiarnia w Warszawie
Costa Coffee Polska uruchomiła kolejną kawiarnię w stolicy. Obiekt wyróżnia lokalizacja tuż przy Dworcu Zachodnim w Warszawie. Aktualnie spółka zarządza siecią 133 kawiarni w całej Polsce i 68 kawiarniami w... więcej »

:: WTOREK, 2016-11-15 ::
Jak reklamowały się browary w trzecim kwartale
Letnie miesiące to dla producentów piwa najbardziej intensywny czas w ciągu roku, także pod względem reklamowym. Według nowego, dziewiętnastego z kolei raportu Instytutu Monitorowania Mediów, analizującego... więcej »

:: CZWARTEK, 2016-11-10 ::
Kolejna odsłona akcji promującej spożywanie gęsiny
Od 11 listopada do 4 grudnia trwać będzie w tym roku VIII edycja akcji "Gęsina na św. Marcina". Slow Food Polska wybierze najlepsze restauracje w całej Polsce, które w tym okresie serwują... więcej »

Więcej krakowskich lokali będzie mogło sprzedawać alkohol
Protesty krakowskich restauratorów przyniosły efekt. Rada Miasta poszła na pewne ustępstwa i zdecydowała o zwiększeniu limitów przyznawanych przez miasto zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Wedle nowych postanowień... więcej »

Starsze Nowsze
Najnowsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij