Subskrypcja

Szukaj

Aktualności: wszystkie » gastronomia


:: PIĄTEK, 2017-01-20 ::
Zmieniają się preferencje Polaków w spożyciu alkoholu
Polacy coraz chętniej sięgają po bardziej wyszukane alkohole. Po trzech kwartałach ubiegłego roku o jedną trzecią wzrósł import whisky single malt. W ujęciu wartościowym dynamika była jeszcze wyraźniejsza i... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-01-19 ::
Co goście hotelowi lubią zjeść na śniadanie?
Czy obsługa hotelowa w Polsce odpowiada na żywieniowe potrzeby gości? Jakie produkty cieszą się największą popularnością na śniadaniowym stole? Co doradziliby goście pracownikom hotelowych restauracji?... więcej »

:: ŚRODA, 2017-01-18 ::
Targi EuroGastro i WorldHotel w jednym terminie
Na początku kwietnia w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie równolegle odbędą się Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro oraz Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel. Już za... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-01-16 ::
Ministerstwo Rozwoju wprowadza ułatwienie dla przyszłych przedsiębiorców
Resort rozwoju wprowadził usługę, która umożliwia zarejestrowanie działalności gospodarczej przez telefon. W trakcie rozmowy konsultant przyjmuje niezbędne dane i wypełnia wniosek, a procedurę można zakończyć,... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-01-12 ::
W Polsce rośnie liczba lokali gastronomicznych
W porównaniu do roku ubiegłego rynek gastronomiczny w Polsce wzrósł o ponad 9 pp. i był wart niemal 32,7 mld zł. Z badań instytutu GfK Polonia, wynika, że liczba aktywnych placówek całorocznych wzrosła o 4 pp.... więcej »

:: WTOREK, 2017-01-10 ::
Jacy pracownicy są poszukiwani w turystyce?
Jacy pracownicy byl poszukiwani w przedsiębiorstwach turystycznych, hotelarskich czy gastronomicznych w 2016 roku? Odpowiedź na to pytanie stara się znaleźć raport pt. Preferencje pracodawców branży... więcej »

Brexit zmusza znanego kucharza do zamknięcia restauracji
Popularny angielski kucharz Jamie Olivier chce zamknąć sześć restauracji należących do swojej sieci. Jamie Oliver Restaurant Group posiada 42 restauracje w Wielkiej Brytanii oraz 36 lokali w innych krajach.... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-01-09 ::
McDonalds sprzedaje udziały na rynku chińskim
McDonald's zamierza sprzedać pakiet swoich punktów gastronomicznych w Chinach grupie inwestorów kierowanych przez konglomerat CITIC. Wartość transakcji to około 2,1 mld dolarów. Zgodnie z umową McDonald's... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-01-05 ::
Polska Rada Winiarstwa podsumowuje 2016 rok
Nawiązanie relacji z Europejskim Stowarzyszeniem Cydrów i Win Owocowych międzynarodową organizacją, przeprowadzenie ogólnopolskich badań opinii społecznej dotyczących promocji i sprzedaży alkoholu, a także... więcej »

:: WTOREK, 2017-01-03 ::
Watykan udostępnił swoją kamienicę pod restaurację szybkiej obsługi. Protesty nie przyniosły skutku
W jednej z kamienic należących do Watykanu, przy placu Świętego Piotra powstała restauracja McDonald. Przeciwko realizacji takich planów odbywały protesty przez kilka miesięcy. Osoby związane z kościołem, a... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-01-02 ::
Rynek usług cateringowych dynamicznie rośnie
Usługi cateringowe są jednym z najbardziej perspektywicznych sektorów wycenianego na 18,5 mld zł rynku gastronomicznego. Wartość tego segmentu to ok. 4,5 mld zł i rośnie o ok. 3 proc. rocznie. Konkurencja na... więcej »

Grzane wino nie tylko na święta
Kiedyś, ze względu na koszt składników, był dostępny jedynie dla najbogatszych warstw społeczeństwa. Dzisiaj niemal każdy może delektować się jego smakiem. Mowa o grzańcu - napoju z bogatą tradycją, którego... więcej »

:: CZWARTEK, 2016-12-29 ::
Sfinks Polska przejmie sieć pizzerii
Sfinks Polska, spółka zarządzająca sieciami restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło i WOOK, podpisała umowę inwestycyjną z właścicielem jednej z popularnych sieci pizzerii. W jej wyniku ma nastąpić rozbudowa sieci... więcej »

:: PIĄTEK, 2016-12-23 ::
Jakie świąteczne przysmaki jadają Chorwaci?
Nasze myśli są już zajęte Świętami Bożego Narodzenia i wszystkim, co niesie ze sobą ten niezwykły czas. A jakie bożonarodzeniowe przysmaki jada się w Chorwacji? Fritule - kulinarny przysmak z Dalmacji Fritule,... więcej »

:: WTOREK, 2016-12-20 ::
Zła ekonomia współdzielenia w airbnb czy uberze?
W ostatnim czasie wiele się pisze i mówi o ekonomi współdzielenia jednak nie dotyka istoty problemu. Wiele mediów wałkuje temat przedstawiając rację stron, czy wybierając sobie dogodny dla siebie punkt... więcej »

:: CZWARTEK, 2016-12-15 ::
Co trzeba wiedzieć o pozasądowym rozstrzyganiu sporów?
10 stycznia wchodzą w życie przepisy o pozasądowym rozwiązywaniu sporów. Przedsiębiorca, który odrzuci reklamację konsumenta będzie musiał poinformować go o możliwości rozwiązania sporu pozasądowo. Nie każdy... więcej »

Zmiany dla zatrudniających na umowę-zlecenie
Zmiany dla osób zatrudnionych na podstawie umów-zleceń. Od stycznia będzie obowiązkowe potwierdzanie godzin pracy. Sposób potwierdzania liczby przepracowanych godzin może zostać określony w umowie. W... więcej »

Szara strefa zjada gastronomię?
Nawet powyżej 50% obrotów - tyle może wynosić poziom szarej strefy w pojedynczym punkcie gastronomicznym. Zjawisko maleje wraz z profesjonalizacją zarządzania i sformalizowaniem sprzedaży w restauracji. W... więcej »

:: ŚRODA, 2016-12-14 ::
Czesi wprowadzą zakaz palenia w restauracjach
Parlament w Czechach zaakceptował ustawę antynikotynową, która zakazuje palenia w restauracjach. Czeski parlament przyjął ustawę antynikotynową, która wprowadza całkowy zakaz palenia w restauracjach.... więcej »

:: WTOREK, 2016-12-13 ::
Wyrok w sprawie karmienia piersią w restauracji
Sąd Okręgowy w Gdańsku rozpatrywał powództwo w sprawie karmienia piersią w restauracji. Restauratorowi z Sopotu zarzucono dyskryminację klientki, której miał nie pozwolić na swobodne karmienie dziecka. W... więcej »

:: PIĄTEK, 2016-12-09 ::
Zmiana w zarządzie Starbucks na stanowisku prezesa
W zarządzie znanej sieci kawiarni nastąpi zmiana na stanowisku prezesa. Dotychczasowy przewodniczący Howard Schultz ustąpi ze stanowiska. Twórca i od 1987 roku CEO Starbucksa Howard Schultz, ustąpi ze... więcej »

McDonald zamierza przenieść swoją bazę podatkową do Wielkiej Brytanii
Znana sieć restauracji planuje przenieść bazę podatkową z Luksemburga do Wielkiej Brytanii. Organy Unii Europejskiej coraz częściej kontrolują umowy podatkowe, które są zawierane w Luksemburgu. McDonald... więcej »

:: PIĄTEK, 2016-12-02 ::
W jaki sposób zapewnić firmie lojalnych klientów?
Lojalny klient jest bardzo cenny dla firmy. To gość, który nie tylko wróci do hotelu, ale stanie się ambasadorem marki, będzie polecał go znajomym i korzystał z jego usług. Co oprócz zadowolenia z usługi jest... więcej »

Przygotowania branży winiarskiej do okresu świąteczno-noworocznego
W okresie świąteczno-noworocznym sprzedaż napojów alkoholowych znacząco wzrasta, tym samym to szczególny czas dla branży winiarskiej. Cele zakupu to głównie: prezenty i suto zastawione stoły świąteczne. Nowe... więcej »

:: CZWARTEK, 2016-12-01 ::
AmRest wykupi restauracje KFC w Niemczech
AmRest Holdings podpisała umowę kupna 15 restauracji KFC działających na niemieckim rynku. Zarząd AmRest Holdings poinformował o podpisaniu umowy sprzedaży i transferu aktywów, z Kentucky Fried Chicken.... więcej »

Starsze Nowsze
Najnowsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij