TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter


Forum grupa: Turystyka zagraniczna wyjazdowa

Jak zachowują się polscy turyści za granicą?

Data wysłania: 2006-08-18 16:03 Autor: Czytelnik IP automat

  • Jacy są Polscy turyści? 

   [2006-08-18 16:03 213.77.150.*]

   super!!!! trafione w samo sedno!!!!   odpowiedz »

   • Jacy są Polscy turyści? 

    [2006-08-18 18:04 152.163.100.*]

    Jakze prawdziwe...
    Klienci ktorzy wysiadaja z samolotu w stanie wskazujacym na naduzywanie napojow...
    Klienci ktorzy chwala sie ze stewardesy odmowily im dalszego podawania napojow wyskokowych... (chwala sie takze ze byli swietnie przygotowani na taka ewentualnosc - bo mieli w zadarzu butelke lub dwie - co oczywiscie poglebilo ich zapasc w niebyt alkoholowy)...
    Klienci ktorzy wola odwiedzic rano bar anizeli pojsc do muzeum...
    Klienci z grubym portfelem ktorzy maja trudnosci z wysuplaniem dolara lub dwu napiwku dla kierowcy/przewodnika...
    Klienci pieciogwiazdkowi z grzalka do herbaty (ktora czasem zapominaja wylaczyc)...
    Ale, poza takimi ciekawostkami, sa takze turysci mili i uprzejmi, zadni wiedzy i zwiedzania - i praca z takimi to przyjemnosc.
    Miejmy nadzieje ze, z czasem, proporcje ulegna zmianie w kierunku tych lepszych i ciekawych swiata!   odpowiedz »

    • Jacy są Polscy turyści? 

     [2009-08-09 09:14 95.158.100.*]

     Polscy turyści sa biedni i jedynym luksusem jaki znają jest piwo   odpowiedz »

  • Jacy są Polscy turyści? 

   [2006-08-18 16:12 84.10.18.*]

   Jeśli nawet część opinii trafna - to jednak także Polacy coraz bardziej różnią się potfelem i kulturą. Jeden oszczędza na babciach klozetowych i napiwkach, bo dalej wygłodzony świata, inny...
   (Dziś spraqwdzałem koszty lotów z Berlina do Wwy i uznałem, iż skoro np SAS proponuje je za ponad 7 tysięcy, to moze taniej będzie kupić tam niemiecki samochód i polskiego kierowcę)
   A jak oceniać "nowych ruskich", których naście już lat temu spotykalem na Teneryfie? Jeden zbankrutował, inny ma majątek większy od jakiegoś polskiego województwa. Cholera (ja też zbankrutowałem i nawet nie umiałerm ukraść pieniędzy od bankrutujacej firmy i jej klientów)
   To samo z ossi i wessi, amerykanami, hindusami i chińczykami.
   W prehistorycznych latach 70-tych naukowiec i dziennikarz po powrocie z USA pisał jak mijał "X Atomową Fabrykę" jakiegoś Johna Smitha, a jego nowojorski przewodnik skomentował iż nie zna tego lokalnego biznesmena. Nie odóżniając też Poland od Holland. Więc ostrożnie z urposzczeniami...   odpowiedz »

   • Jacy są Polscy turyści? 

    [2006-08-18 21:05 83.5.118.*]

    nie częśc prawdy - to jeszcze mało powiedziane - jest gorzej .
    Ale wakacje mają to do siebie , że wiekszość urlpopowiczów zostawia w domu tylko zdrowy rozsądek , zabierając ze sobą wiele zbednych przedmiotów .
    Inne nacje tez podobnie robią   odpowiedz »

  • Jak zachowują się polscy turyści za granicą? 

   [2006-08-18 21:30 83.5.118.*]

   mojim zdasniem kazda z wypowiedzi ma cos z prawdy . zawsze złe przykłady są widoczne .ale chyba wiekszość rodaków jest w nalezytym pożadku .może nie popadajmy w pesymizm może nie jes takżle - ostatnio pesymizm i narzekalozm to tez cecha narodowa juz dawno temu jan pietrzak ja wysmiewał   odpowiedz »

  • Jak zachowują się polscy turyści za granicą? 

   [2006-08-18 21:35 84.10.18.*]

   Jako nastolatek w polowie lat 70-tych byłem na dworcu w Budapeszcie, czekając na przesiadke do Miskolca. Jakaś Węgierka siadła koło mnie, by uwolnić się od wyjatkowo pijanego i agresywnego mojego rodaka, dużo i długo opowiadając mi po węgiersku. Kiwalem tylko glową - bałem się po polsku odezwać, bo zawału by dostała. Pare lat później będąc w budapesztańskim Bars-et-barlangkutato-tarsulat (jęzuka nie nauczyłem się, ponoć to był Instytut Krasu i Speleologii) znęcałem się moim angielskim nad pracownicą, proszac o popełniony tam doktorat Wietnamczyka o jaskiniach Indochin. Aż pochwaliła się, że zna polski a nawet polskiego męża ma...
   Ale "hrabiów" i "chamów " mamy w każdej nacji
   Na szczęscie przyjaciół też
   Gdy w Tunezji nie mogłem złapać autobusu, jakiś dwóch szaleńców wiozło mnie i syna 150 km na drugi koniec ich slonych jezior, potem po północy szykając nam hotelu
   A dziś moja córka w jordańskim Ammanie maluje czerwone krzyże i półksięzyce na cięzarówkach z lekarstwami dla Libańczyków
   W Jerozolimie kupowalem bilet tamtejszemu obywatelowi, narodowości, dość wschodniej, bo wprawdzie hebrajski znam tak kiepsko jak węgierski, ale choć angielski..
   A biedak znał tylko rosyjski..   odpowiedz »

   • Jak zachowują się polscy turyści za granicą? 

    [2006-08-18 21:45 84.10.18.*]

    Przepraszam - to oczywiste przecież: nie Barst, lecz Karst. Ech, te literówki.
    Paręnaście lat temu prowadziłem pensjonat, który odwiedzała przesympatyczna para polsko-angielska z RPA. Ona w naszym języku opanowała jeden zwrot, z lubością powtarzany "kukunamuniu".
    Więc by tego wirusa nie złapać - proponuję nieco tolerancji dla rodaków.
    Chodzą plotki, iż np. dr Kulczyk płaci za toaletę, dr Lepper nie kradnie z niej papieru do d...
    Nasi dochtorzy honoris casua też...   odpowiedz »

  • Jacy są Polscy turyści? 

   [2006-08-18 18:16 84.188.183.*]

   Niestety, ale realna prawda boli. Nic z tego, siedzi w polskiej naturze, ciagle narzekac, ubolewac i czuc sie pokrzywdzonym. To sa polskie kompleksy, dyktowane z pokolen na pokolenie.
   Pani Witkowska nie tylko dostrzegla to, co wielu innych dostrzega. Nie wszystkie media publukuja krytczne uwagi, co polskiej duszy nie na reke. Zatem uczmy sie od obcych kultur tego, czego naszej brakuje.   odpowiedz »

  • Jacy są Polscy turyści? 

   [2006-08-19 10:20 83.5.108.*]

   Dokładnie... czasem mi wstyd za Polaków mieszkających w tym samym hotelu. O tych z mojej wycieczki juz nie wspomnę, bo są sytuacje, gdy mam ochotę zapaść się pod ziemię, a tymczasem trzeba sprawę szybko załagodzić. A najbardziej boli mnie brak szacunu dla drugiego człowieka. Bo jest kelnerem w hotelu albo sprzedawcą na targu. To nie jest powód, żeby mieszać go z błotem. Mam jednak dziwne wrażenie, że wielu Polaków wyjeżdża, żeby dowartościować się, wyżywając na innych...   odpowiedz »

  • Jacy są Polscy turyści? 

   [2006-08-18 19:52 87.29.253.*]

   tylko Polak na wakacjach jest w stanie zostawic w barze 400 € jednego wieczoru...   odpowiedz »

   • Jacy są Polscy turyści? 

    [2006-08-18 20:29 84.188.183.*]

    Tylko Rosjanie zostawiają wielokrotnie więcej. Jak ktoś lubi?? są różne zboczenia.   odpowiedz »

    • Jacy są Polscy turyści? 

     [2006-08-18 21:00 83.5.118.*]

     no cóż to nasze Słowiańskie dusze, a mówią ze Włosi to tacy rozrywkowi i hałaśliwi . My jesteśmy "lepsi", ale jest to chluba tylko w naszych oczach   odpowiedz »

   • Jacy są Polscy ? 

    [2006-08-24 12:05 83.5.113.*]

    .. chyba tylko wyżyć się . Na wszystkich i wszystkim co można . Zauważcie jeszcze że nie tylko turyści - mówmy Polacy jak na codzień sie zachowują za granicą . W ostatnim tygodniu przejechałem pół Europy samochodem . Co pierwsze widać na autostradach - nooo to jak wyprzedza polski TIR - zajeżdza i blokuje . prawie wszyscy jadą lewym pasem no a Polak sie spieszy i musi wyprzedzać . Jak ktoś ma jeszcze CB-radio i słucha " gadek polskich tirowców to uszy więdną + ich komentarze . Na postojach Parkplazach Rastetach , lepiej nie stawać koło rejestacji z PL - wstyd . Wyładowane w wiekszości starwe auta jakimiś ciuchami , umordowane twarze podróżą ( spaniem w aucie , bo na pokój szkoda ) . Wlekoncy się Laweciarze to też mini horror. To jest pierwsza nasza wizytówka jaką widzą na codzień Niemcy , Austryjacy, Francuzi Czesi , Szwedzi itd. My za to mamy satysfakcję i z pogardą patrzymy na autostradach jak wyprzedzamy rejestrację RUS, BY, UK. Natomiast nie chcemy widzieć wzroku politowania wyprzedzanych nas aut z " rejestracją " D, F, NL, GB , I, A.
    I to w sumie nie Polscy Turyści tak naprawdę źle o nas świadczą . Oni są tam okresowo , - codzienność naszych rodaków powoduje ze jesteśmy nie najlepiej postrzeganii. Pielęgniarką i Hydraulikiem nie zmienimy naszego obrazu za granicą w jeden dzień . Na złą opinie pracowaliśmy od wielu wielu lat i to mają " tubylcy " zakodowane do końca XXI wieku . Ale o tym głośno nikt u nas nie pisze i mało się mówi . A to , medie właśnie powinny piętnować i edukować nasze społeczeństwo . Czego nie wolno i nie wypada robić w danym kraju . Bo skąd niby ma wiedzieć " paniusia " że do Meczetu ma mieć zakryte ramiona i kieckę poniżej kolan i buty w reku .A potem oburzenie ze jak to Arab bedzie ją strofował . !!!
    Nikt nas przed wydaniem paszportów do domu nie weedukował jak sie zachować w Świecie . Było paru Polskich Podróżników którzy dzielili się sjoimi doświadczeniami na ekranie TV , ale to było za mało i zbyt rzadko zeby dotarło . Uważamy że paru Noblistów mamy to już wszystkie rozumy zjedliśmy i mozemy swobodnie poruszać się po Świecie .   odpowiedz »

   • Jacy są Polscy turyści? 

    [2009-10-25 14:38 83.30.194.*]

    I to jest potwierdzeniem tych wszystkich zarzutów jak wyżej - polska megalomania. Podstawowe pytanie do mnie jako pilota gdy zatrzymujemy się gdzieś na toaletę: Czy jest płatna!? Ręce mi opadają!   odpowiedz »

    • Jacy są Polscy turyści? 

     [2011-01-21 12:02 78.8.35.*]

     Nie ma jak polski turysta w okresie ferii zimowych .Taki e-mail ostatnio dostałem z zapytaniem .

     Napisał(a) : Chcielibyśmy, jeśli to możliwe, rozłożyć (swój) materac na podłodze, gdyż jest nas szóstka (rodzice i 4 dzieci w wieku: 8, 6, 4 i 2 lata). Ile ewentualnie by nas to kosztowało na dobę?

     Porażka - najchętniej za darmo bo nam się należy   odpowiedz »

  • Jacy są Polscy turyści? 

   [2006-08-19 11:48 83.24.126.*]

   Ciągle tkwi w nas sarmacka megalomania, żyjemy sukcesami i potęgą naszych przodków i może dlatego wydaje nam się, że wszystko nam sie należy a im bardziej za darmo tym lepiej. Ogłady nam brakuje w naszym kraju a co dopiero za granicą...Polacy do szkoły!!!
   GAGA   odpowiedz »

  • Jacy są Polscy turyści? 

   [2006-08-18 20:03 83.5.118.*]

   I Wy ( czyli my ) sie dziwicie , że tak jesteśmy postrzegani . Bo tacy jesteśmy. Niech ktoś spróbuje za granicą zostać " milczkiem oberwatorem " , bez trudu odajdzie grupę Polaków - głośna rozwydrzona , albo zahukana i bojażliwa nie wie jak się zachować . BRK OBYCIA W SWIECIE - to sie rzuca w oczy nawet na zatłoczonej ulicy , metrze,lotnisku .. .. gdzieś w obcym kraju .Ktoś powie ze to lata zaszłości komuny , ze nas nie wypuszczano dlatego nie wiemy jak sie zachować i drugie zasobność portwela Polaka . Ani jedno ani drugie nie jest usprawiedliwieniem .Jak mnie nie stać to siedżę wdomu , a nie -( czesto za pożyczone ) szpan przed kolegami - sąsiadami - JA BYŁEM ........ , ( a w hotelu konserwy jadłem- tego nie doda )   odpowiedz »

   • Polscy turyści? 

    [2006-08-18 20:12 83.5.118.*]

    Tu sie nasuwa gorzkie stwierdzenie . że już za komuny szpece - psychologowie poznali sie na tym i dlatego nie dawali nam profilaktycznie paszportów , woleli być przez Zachód uważani za reżim niż przełykać wstyd za naszych rodaków .
    Ale czemu sie tu dziwić , jak w naszym Parlamęcie wiekszość jest z kulturą i obyciem - na bakier to , czego oczakiwać od społeczeństwa - na saksach .   odpowiedz »

  • Rodacy za granicą  

   [2006-08-18 20:57 83.5.118.*]

   Kiedyś za granicą wieczorem idąc juz po odstawieniu autobusu na parking widzę lezy gość na chodniku nie daleko hotelu. Nie wygladał na kloszarda czy pener , dobrze ubrany , Normalny ludzki odruch -coś sie stało trzeba pomóc człowiekowi na tyle ile bedę umiał . Podchodzę i próbuję pomóc zapytać czy potrzebuje pomocy - na to błedny wzrok padł na mnie i bełkotliwa odpowiedz .. odpierd........ sie ty h... , , aaa rodak .
   Ale udał sie go doprowadzić do pionu i wskazać kierunek . To nie wyjątek mozna wiel podobnych sytuacji przytaczać .
   Jesteśmy za granicą jak spószczone psy z łańcucha . Wydaje nam sie ,że w obcym Państwie to nas nie obowiązują przepisy , kultura i dane obyczaje - bo nas tu nikt nie zna -jesteśmy bez imiennym kowalskim . i co mi tam - wisi mi to mogę robic co chce. Ale we własmym , kraju , mieście , ulicy , sasiedztwie juz na takie numery nie pozwolimy sobie - bo nas znają i mogą opierniczyć lub poniesiemy jakieś konsekwęcje no i może być wstyd . A tego jako Polacy obawiamy się najbardziej .
   A zagranicą wydaje sie nam ze jesteśmy bezkarni. Ale to sie wielu tylko wydaje , i też wielu rodaków doswiadczył tego na własnej skórze i potem był płacz i zgrzytanie zębów , z wielkiego choiraka zrobił sie krasnoludek - ale było za późno.
   TO WŁAŚNIE MY , a jak się pisze o nas w zagranicznej prasie niezbyt pochlebnie ( czyli prawdę ) to sie zaraz straszliwie oburzamy , że naszą narodową dumę i godność obrażają CI ZLI OBCY DZIENNIKARZE . Przypomnijcie sobie ludzie wiadomości tv radiowe jak nasi " wybrańcy narodu " - za głupawy artykół zrobili miedzynarodową obrazę i aferę . A przecieć to nic dziwnego przecież Prezydent to też Polak i ma takie cechy jak naród . Wiec nie miejmy do nikogo pretensji - jesteśmy tacy , jacy jesteśmy . Choć czasem wstyd sie do tego przyznać . Taka prawda !!!!!!   odpowiedz »

  • wstyd 

   [2006-08-21 16:29 83.238.214.*]

   Pracuję w turystyce 15 lat i napatrzyłam się i wstydu najadłam za rodaków nie raz, nie dwa. Jeden wielki obciach. Ta oszczędność na toaletach, to niedawanie napiwków, brak znajomości innych kultur i obyczajów, przywiązanie do schabowego i kapusty...
   Wstyd i sromota, ale nie mozna wszystkich wrzucać do jednego wora, wśród nas są też i ludzie kulturalni i obyci. Naprawdę. I oby takich było coraz więcej.   odpowiedz »

  • Jacy są Polscy turyści? 

   [2006-08-22 13:12 83.30.38.*]

   Pani Moniko,
   Dziękuję bardzo za taki artykuł, również jestem pilotem wycieczek i staram sie wychowywać tych naszyh turystów, ale często bezskutecznie. niestety jesteśmy największymi marudami w Europie i często ignorantami.
   Pozdrawiam
   A.   odpowiedz »

   • Jacy są Polscy turyści? 

    [2009-08-10 11:29 79.162.89.*]

    eh polscy turysci czasami sa okropni ale z drugiej strony narzekanie nic nie zmieni jakbysmy patrzeli pozytywniej na zycie to i narzekania byloby mniej :) pozdrawiam alfastar i przewodniczke z tene:)   odpowiedz »

    • Jacy są Polscy turyści? 

     [2009-08-14 09:34 83.31.108.*]

     alfastar to niezle biuro, bylam w egipcie i hotel - standard, pokoje, wszystko tak jak w katalogu, a baseny super i rafa pod oknem prawie ze   odpowiedz »

  • Jacy są Polscy turyści? 

   [2006-08-22 13:38 83.24.40.*]

   To prawda. Będąc niedawno we Włoszech wiele razy słyszałam, że z charakteru zupełnie nie przypominam Polki, bo jestem otwarta i łatwo nawiązuję kontakty z innymi. A co do pijaństwa, wynoszenia jedzenia z restauracji/jadalni czy niepłacenia za korzystanie z toalety - to niestety, taka jest smutna prawda. I rzeczywiście najgorsi są ci, których bez problemu stać na 5 gwiazdek.   odpowiedz »

  • Jak zachowują się polscy turyści za granicą? 

   [2006-11-05 16:16 141.30.213.*]

   Większosc rzeczy się zgadza, ale z doswiadczenia wiem,ze polscy turysci mimo wszystko są gorzej traktowani, niz np. Niemcy! Zauwazylam to m.in na lotnisku w Amsterdamie.   odpowiedz »

 
     

Forum gorące tematy

Forum gorące tematy
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję