Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
Szukaj

Forum grupa: Transport

Jak sprawdzić OC kierowcy po jego numerze rejestracyjnym?

Data wysłania: 2010-08-18 12:47 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
Od 1 września bieżącego roku ma zacząć działać system identyfikacji ubezpieczyciela samochodu na podstawie jego rejestracji.

W drugiej połowie lipca Ośrodek Informacji UGG (OI) przeprowadził testy systemu, które polegały na tym, że klienci wytypowanych towarzystw ubezpieczeniowych - PZU i Warty - mogli się do niego zgłaszać w celu ustalenia ubezpieczyciela samochodu na podstawie jego tablic. W przypadku, gdy sprawca kolizji odmawiał okazania polisy odpowiedzialności cywilnej (OC), poszkodowany mógł sprawdzić te dane wysyłając e-maila do Ośrodka Informacji.

Chociaż nie zawsze odpowiedź nadchodziła w ciągu założonych dwóch minut, klienci byli zadowoleni ponieważ czas oczekiwania został skrócony z kilkunastu dni.

Przez dwa tygodnie testów z tego sposobu ustalania danych skorzystało prawie tysiąc kierowców. Obecnie przygotowuje się rozszerzenie możliwości korzystania z usługi również przez klientów innych towarzystw ubezpieczeniowych. Dyrektor OI zapewnia, że już od września z takiej możliwości będą mogli korzystać ubezpieczeni we wszystkich firmach, należący do UFG.

    • Jak sprawdzić posiadacza polisy OC? 

      [2010-08-18 12:47 109.196.50.*]

      co za madry wymyslil ze auta zarejestrowane musza byc ubezpieczone a jak auto wyrejestrowac !!!   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij