Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajForum grupa: Turystyka krajowa

Nowoczesna kolej linowa na Czantorii!

Data wysłania: 2006-12-12 15:03 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
Już niedługo turyści będą wyjeżdżać na Czantorię, szybką i nowoczesną kolejką. Długie wyczekiwania na krzesełko oraz awarie, pójdą zatem w niepamięć!

Ustrońska Czantoria, to popularny beskidzki szczyt, który o każdej porze roku, odwiedza tysiące osób, zwłaszcza ze Śląska. Narzekania turystów na tutejszą infrastrukturę przyczyniły się do wielu zmian. W ciągu dwóch lat trasy narciarskie zostały wyrównane, odwodnione i bezpiecznie wyprofilowane. Ponadto zadbano o sztuczne naśnieżanie i oświetlenie stoku. Pojawił się także nowy wyciąg narciarski.

Najważniejsza i najbardziej kosztowna inwestycja (ok. 15 mln zł), to wymiana kolejki krzesełkowej. - Ta, która teraz wozi ludzi, ma już 40 lat i coraz częściej będzie się psuła - poinformował Czesław Matuszyński, prezes zarządu Kolei Linowej Czantoria. W kwietniu kilkunastu turystów musiano ściągać z krzesełek, a w 1999 r., ewakuowano aż 200 osób. Problemu przysparzała również mała przepustowość dwuosobowych krzesełek. - W weekendy trzeba było czekać w kolejce nawet godzinę, a w czasie jazdy wszyscy marzli, bo kolejka jest powolna - oświadczył Adam Banach, bielski narciarz i turysta. Jednak wkrótce się ma ta sytuacja zmienić, gdyż w ciągu kilku tygodni ma zostać rozstrzygnięty przetarg na budowę nowej kolejki. Będzie to najnowocześniejsza w polskiej części Beskidów, tego typu komunikacja.

Turyści będą wyjeżdżać na szczyt Czantorii czteroosobowymi kanapami. Nowa kolej będzie dwukrotnie szybsza od starej, ponadto wycieczkowicze nie będą też narzekać na problemy z wsiadaniem i wysiadaniem, gdyż kanapy mają znacznie zwalniać na początku i końcu trasy. Planuje się, że w ciągu godziny wywiezie ona 2 tys. osób. - Dlatego turyści będą wjeżdżali na bieżąco, bez czekania. Nie będzie też takich sytuacji jak dotąd, że ludzie stoją w ogonku, a trasa jest pusta - przekonywał prezes. Prace mają się rozpocząć we wrześniu, a zakończyć przed sezonem zimowym.

  • :) 

   [2006-12-12 15:03 83.22.194.*]

   super wreszcie może nie będzie tyle kolejek do wyciągu. jeszcze tylko oświetlenie i będzie super .   odpowiedz »

  • Nowoczesna kolej linowa na Czantorii! 

   [2008-04-30 22:22 83.5.111.*]

   Widziałeś gdzieś na zachodzie oświetlenie tam sie jeżdzi do poki jest widno pozniej przygotowuje sie trasy   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij