TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Forum grupa: Inne związane z branżą

Kto się zgłosił po Odysa?

Data wysłania: 2007-09-11 11:22 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
W tegorocznym konkursie o nagrody Odys 2007 organizowanym przez KIT przy współudziale Województwa Małopolskiego zgłoszone są 43 firmy w 4 kategoriach.

Najwięcej zgłoszonych jest w kategorii najlepszej oferty hotelarskiej:
<ol><li>Centrum Hotelowo-Konferencyjne WITEK
<li>Hotel MONOPOL
<li>Hotel PETRUS
<li>Hotel REGENT
<li>Hotel REZYDENT
<li>Hotel KRAKUS
<li>Hotel POLLERA
<li>Hotel WIT STWOSZ
<li>Hotel ANDELS
<li>Hotel WYSPIAŃSKI
<li>Hotel AMADEUS
<li>Hotel BATORY w Szczawnicy
<li>Hotel POD KAMIENIEM w Lipnicy Murowanej
<li>Hotel CRISTAL PARK w Tarnowie
<li>Hotel JAWORZ w Limanowej
<li>Hotel MATEJKO
</ol>
Nieco mniej liczna jest kategoria najlepszej oferty w turystyce wyjazdowej zagranicznej i krajowej:
<ol><li>MARCO DER POLE
<li>AIR TOURS CRACOW
<li>BARBARA TRAVEL
<li>GALEON
<li>SKARPA TRAVEL
<li>NAUTICA
<li>DELTA TRAVEL TOUR OPERATOR
</ol>
W kategorii o najlepszą ofertę własną w turystyce młodzieżowej startują firmy:
<ol><li>ARION
<LI>GALEON
<LI>HARCTUR
<LI>OBIEŻYŚWIAT
<LI>WIKING
<LI>RELAX Chrzanów
<li>BUMERANG
<LI>JAWORZYNA
</ol>
Natomiast w kategorii najlepszej własnej oferty przyjazdowej zagranicznej, krajowej i kongresowej:
<ol><li>POINT TRAVEL
<LI>JASKÓŁKA Krynica Zdrój
<li>CRACOW SPIRIT
<li>GRUPA A-05
<li>INTERCRAC
<li>SYMPOSIUM CRACOVIENSE
<li>JAN POL
<li>JORDAN
<li>TRIP
<li>MARCO DER POLE
<li>KOPALNIA SOLI WIELICZKA - TRASA TURYSTYCZNA
</ol>
W tym roku do kapituły konkursu dołączyło dwóch ekspertów: p. Piort Cybula, prawnik z krakowskiego AWF oraz przedstawiciel TUR-INFO.PL.

Ponieważ rolą konkursu jest wyłonić najlepsze firmy, wdzięczni będziemy za wszelkie informacje dotyczące zgłoszonych firm - zarówno pozytywne, jak i negatywne. Informacje, które chcecie Państwo przekazać anonimowo prosimy wpisać pod tekstem jako komentarz. Jeśli to możliwe, prosimy o podpisanie się lub podanie e-maila kontaktowego (który nie jest widoczny na stronie), aby w razie potrzeby można było taką informację potwierdzić. Nadesłane informacje będą stanowiły cenne uzupełnienie oficjalnych danych.

  • Nagrody Odys 2007 

   [2007-09-11 18:14 84.10.228.*]

   Jaworzyna, owszem ma dobre pomysły na obozy i kolonie ale za to jest nieuczciwa wobec swoich Pracownikow i Kadry a to też powinno byc brane pod uwagę.I jeszcze jedna uwaga na to że Jaworzyna zwłaszcza na antenkach wykorzystuje kontakty z firmami które wypuszczają w trasy po młodzież zmęczonych kierowców czym narażają młodzież i dzieci na niebezpieczeństwo. Często też jako konwojentów wykorzystują praktykantów nie mających uprawnień pilota bądź wychowawcy   odpowiedz »

  • Nagrody Odys 2007 

   [2007-09-11 11:22 83.18.176.*]

   czegoś tu nie rozumiem. przy ofercie turystycznej przyjazdowej są same biura i ...Wieliczka. wygląda na to, że Wieliczka ma osobne biuro, zajmujące sie kompleksową obsługą turystów na terenie Krakowa i Polski - co oczywiscie jest ewidentną bzdurą.   odpowiedz »

   • Nagrody Odys 2007 

    [2007-09-11 19:22 149.156.220.*]

    proszę o konkrety   odpowiedz »

    • Nagrody Odys 2007 

     [2007-09-12 17:23 84.10.228.*]

     Już Podaję chodzi o to że miałam doczynienia bezpośrednio z Jaworzyną i jako praktykant i jako współpracownik. Dokładnie obserwowałam jak się traktuje pracowników i jakie podejście ma się do Klienteli. Byłam wielokrotnie konwojentem na antenkach i obozach w tym roku. Raz mnie puszczono po dzieci do Warszawy żeby je przywieźć na zbiorkę do Krakowa. Kierowca z którym jechał calą drogę do Warszawy przysypiał i gdyby nie to że o całej sytuacji zaalermowałam pracownika Jaworzyny w WAWiE który bezpośrednio wymusił na Dyrektorce zmiane kierowcy to w drodze powrotnej to bysmy nie dojechali cali. A i tak zmiana kierowcy nastąpiła zbyt późno bo pod Jędrzejowem. Drugi raz znowu jechałam też do Warszawy busem którego kierowca nie rozruszał za pomocą kluczyków a polączonymi kabelkami i caly czas się alarmowa lampka hamulca swieciła. mimo mojej intrwencji zbagatelizowano sprawę. Co do pracowników wynagfradzani są oni bardzo slabo a siedzas po 7 dni w pracy bez dnia wolnego i lwią cześć dostają dodatkowo jako nie opodatkowane premie. Zatrudniani konwojenci nie są zapisywani kto gdzi i kiedy jedzie i ile zarobi . W awaryjnych sytuacjach kierowniczka wogóle nie kojartzyła gdzie się jest ani ze pojechałam w danym dniu na konwój nie mówiąc o wynagrodzeniu. Jako współpracownik pracowałam na umowie zleceniu z którego mi kazano się wycofac jeśli chce otrzymać całość swojego wynagrodzenia ktorego kwota byla ustalona na umowie. Jednakże Pani Dyrektor Teresa Wilk bezpośrednio, dobitnie i szczerze powiedziała że składek za mnie nie chce płacic. Z resztą konwojentów robiła tak samo, niby byly umowy spisywanie ale jak przychodziło do zapłaty to kazano się z nich wycofywać i kasę otrzymywaliśmy na lewo. niezgodnie z prawem.   odpowiedz »

     • Nagrody Odys 2007 

      [2007-09-14 15:34 149.156.220.*]

      jak można Pani wierzyć, skoro pisze Pani że otrzymywała Pani kasę "na lewo" , czy wtedy Pani to nie przeszkadzało?
      proszę o konkretne nazwiska i daty, ew. cokolwiek innego, co można zweryfikować - np. czy były prowadzone jakieś postępowania sądowe wobec tego biura podróży, kontrole inspekcji pracy, itd.   odpowiedz »

      • Nagrody Odys 2007 

       [2007-09-16 13:29 84.10.228.*]

       Kontrole inspekcji pracy w tym biurze z tego co się zorientowałam nie byly przeprowadzane, a dowod na to że otrzymałam kase za przepracowany miesiac 0d 1.07.07 do 31.07.07 jest w biurze ponieważ podpisywałam KW i powinna być moja umowa ktorą z początku podpisałam a z ktorej zostałam zmuszona się wycofac. Napewno czego nie ma to dokumnentacji zapłaconych składek Zus i zaliczki na podatek dochodowy za ten miesiąc za moje "zlecenie" a takie powinno być gdyby biuro bylo uczciwe. Podejrzewam że za większość zatrudnionych zeznania [poszły i są udokumntowane na mniejsze stawki wynagrodzenia niż w rzeczywistości zatrudnieni otrzymali lib otrzymują.
       DLugo zastanawiałam się czy ten problem poruszyć na forum. ale wydaję mi się że przy okazji Konkursu na Odysa powinny być branę rzeczywiście uczciwe biura , ktore naprawdę chcą coś wnieść do turystyki polskiej , dbaja nie tylko o swoje zyski a le przede wszystkim o klintele , jakość usług i pracowników ktorzy tworzą jakość oferowanego produktu.
       aggnieszka trojanowska. jesli bylabym pomocna w czym konlwiek to podaje mój adres mailowy agnieszkatrojanowska@poczta.onet.pl. Podejrzewam że gdyby dojaść do byłych pracowników Jaworzyny ktorzy odeszli to podobne praktyki by wskazali.   odpowiedz »

       • Nagrody Odys 2007 

        [2007-09-17 16:37 149.156.220.*]

        Sz. P.
        Teresa Wilk
        Co Pani na to - czy ta Pani u Pani pracowała?   odpowiedz »

  • Nagrody Odys 2007 

   [2007-09-11 14:29 83.29.250.*]

   TRIP??? Chyba jakieś nieporozumienie!   odpowiedz »

   • Nagrody Odys 2007 

    [2007-09-11 14:52 149.156.220.*]

    proszę rozwinąć myśl
    Członek Kapituły   odpowiedz »

  • Nagrody Odys 2007 

   [2007-09-12 09:32 83.27.223.*]

   No właśnie JAWORZYNA !!! Za co? Chyba za to,że nie rozlicza się w ośrodkach a właściciel udaje "wariata", że wszystko jest ok. i to nie tylko w tym roku, w ubiegłych latach także. Nic więc dziwnego, że co roku oferta w innym ośrodku. Ale skoro warto nagradzać takie biura, to nasza turystyka "zeszła już do końca na psy". Nie wiem kto Jaworzynie dał już jednego ODYSa i za co. Według mnie te nagrody powinny być za całokształt działalności, a nie tylko za dobry pomysł.   odpowiedz »

   • Nagrody Odys 2007 

    [2007-09-12 16:34 149.156.220.*]

    proszę o konkrety, tak aby tę informację można było zweryfikować   odpowiedz »

    • Nagrody Odys 2007 

     [2007-09-13 12:51 83.29.140.*]

     jak zwykle bez podpisu...ciekawe ze najwięksi krzykacze zawsze pozostają bezimienni... :)   odpowiedz »

   • Oświadczenie Dyrektora Biura Jaworzyna Tour 

    [2007-09-14 16:52 83.29.124.*]

    dotyczy - anonimowe posty na temat B.T. Jaworzyna Tour Tylko dlatego, że nie my sami ale Krakowska Izba Turystyki rekomendowała nas w roku bieżącym do nagrody Odys 2007 (o czym anonimowi informatorzy zapewne nie wiedzą) czuję się w obowiązku do bardzo krótkiego skomentowania anonimowych tekstów zamieszczonych na tym forum.
    Po pierwsze, co do naszych należności z lat ubiegłych, zeszłego roku czy bieżących, w jednym z punktów regulaminu uczestnictwa w nagrodzie Odys jest mowa o "rzetelności w rozliczeniach z kontrahentami". Ponieważ potwierdziliśmy nasz udział w konkursie, stosując się do tego regulaminu dokumenty i oświadczenia dotyczące ww. sprawy są dostępne w Krakowskiej Izbie Turystyki.
    Po drugie, co do niezadowolonych konwojentów i praktykantów, których w tym sezonie zatrudniliśmy ok 60-ciu oraz ok 450 osób kadry pedagogicznej - wszyscy zatrudniani są legalnie. Praktykanci i stażyści natomiast wykonują swoje obowiązki ucząc się zawodu na podstawie umów stażowych lub umów z Uczelniami, regulującymi sposób przeprowadzania praktyk. B.T Jaworzyna Tour szczególnie zwraca uwagę na realne przygotowanie oraz indywidualne predyspozycje do pracy w branży turystycznej. Jak widać nie wszystkim takie szkolenie lub późniejsza ocena odpowiada.

    Teresa Wilk
    Dyrektor B.T. Jaworzyna Tour   odpowiedz »

   • Nagrody Odys 2007 

    [2008-12-27 23:12 213.134.160.*]

    Na tym forum było ok.100 negatywnych opinie o Jaworzynie, ich przekrętach, oszustwach, nie płaceniu pracownikom za prace na koloniach i obozach, wiele ich przekrętów podatkowych itp. rzeczy. Dziwnym trafem pewnego pięknego dnia wszystko zniknęło. Możemy się tylko domyślać dlaczego znając słynną szefową tego biura. A te wszystkie Odysy przyznane Jaworzynie to kompletna kompromitacja dla Krakowskiej Izby Turystyki, . Jeżeli polska turystyka wygląda tak jak organizacja wyjazdów w Jaworzynie to ja od dzisiaj trzymam się z daleka od polskich biur podróży.   odpowiedz »

    • Nagrody Odys 2007 

     [2010-07-31 22:37 77.254.209.*]

     nagroda odysa dla jaworzyny to kpina z klientow !!! ! jestem kolejnym oszukanym klientem biura jaworzyna ! to co jest w ofercie biura to tylko kolorowe reklamy zachecajace do kupna ! w realu np.oboz z adrenalina liczy kilka osob dolaczonych do kolonii --i wychowawca nie jest w stanie zapewnic im niczego ! chlopcy siedza w pokojach i zwyczajnie sie nudza ! hala sportowa/glowna atrakcja!/ jest w remoncie , park linowy i inne rozrywki tak pieknie opisywane w broszurze sa wykupywane na godzine ! w sumie przez 12 dni byli tam 3 razy .wszystkie dodatkowe wycieczki tylko w broszurze --- od razu wiadomo ze ich nie bedzie--szkoda ze nie wie tego klient ! biuro oczywiscie musi wiedziec ze ich nie bedzie /skoro jest wszystkich uczestnikow 20 ! lacznie z kolonia! --a limit na wycieczki jest 35 osob !!! jedno wielkie oszustwo ....mial byc oboz pelen wrazen ...a bylo wielkie nic ! adrenaline mieli rodzice! co do wykwalifikowanej super kadry--sa to chyba przypadkowi ludzie skoro wychowawca podpisuje umowe dzien przed wyjazdem , program imrezy z planem dostaje w dzien wyjazdu, a jaka forme wypoczynku prowadzi --przekonuje sie na miejscu ! kierowniczka byla przekonana ze jedzie z mlodszymi dziecmi na kolonie ---wiec tych 6 starszych chlopcow skad sie tam wzielo??? skoro mieli jechac na oboz od 13-18 lat! przypadkowosc zupelna . totalny brak organizacji ---zero komunikacji miedzy biurami , kierownikiem , osrodkami , wychowawcami. nie polecam ! dobrze ze nikomu nic sie nie stalo ...chlopcy z nudow sami biegali po 20 km ...dla rozrywki!   odpowiedz »

   • Jaworzyna Tour - kompletna porażka 

    [2008-12-27 23:16 213.134.160.*]

    Proponuję wznowić temat słynnego biura Jaworzyna gdyż dziwnym trafem ok.100 negatywnych opini o nim ulotnił się z tego forum.   odpowiedz »

    • Jaworzyna Tour - kompletna porażka 

     [2010-08-04 21:25 83.6.207.*]

     Popieram ! Biuro podrózy Jaworzyna Tour to porażka !   odpowiedz »

     • Jaworzyna Tour - kompletna porażka 

      [2010-08-23 21:38 188.146.101.*]

      Jeżdżę z jaworzyną od prawie 5 lat nigdy nie zauważyłam opiekuna podczas podróży autokarem bez zawieszki że jest on pilotem . Zawsze jest fajnie (zazwyczaj w Bułgarii bo tam jeżdżę najczęściej ) i nikt nie narzeka chyba ,że na jedzenie ,bo jest to typowa kuchnia bułgarska . Piszecie takie rzeczy a nie bierzecie pod uwagę tych tysiąca osób którym na wyjazdach się bardzo podobało !!!   odpowiedz »

      • Jaworzyna Tour - kompletna porażka 

       [2011-09-12 23:20 46.205.67.*]

       Ja z Jaworzyną współpracuję już od kilku lat. Początkowo jako wychowawca teraz już jako kierownik i mogę powiedzieć, że ze współpracy jestem bardzo zadowolona na wyjazdach krajowych jak i zagranicznych. W tym roku byłam w Bułgarii i jestem bardzo zadowolona z całości imprezy ( z zakwaterowania, wyżywienia i atrakcji ). Wszystko co było przedstawione w katalogu zostało zrealizowane. To się nie tyczy tylko wyjazdów zagranicznych również tak jest w Polsce. Jedyne co może nam przeszkodzić to pogoda ale i wtedy kadra pedagogiczna potrafi sobie poradzić z zapewnieniem atrakcji uczestnikom. Również wypowiem się o kadrze pedagogicznej bo szokują mnie wypowiedzi osób nie tylko na tym forum ale na wielu innych. Osoby wybierane do kadry są przede wszystkim po przygotowaniu pedagogicznym. Sama kończe właśnie studia na uczelni pedagogicznej i zapewniam, że przygotowuje ona doskonale do pracy z dziećmi (bo w końcu po odebraniu dyplomu mamy być nauczycielami ). Więc zapewniam, że kadra naprawdę jest dobrze przygotowana. I czasami radzę się zastanowić, że to nie z naszej strony jest jakiś problem tylko trzeba go poszukać gdzie indziej... Pozdrawiam Ania   odpowiedz »

       • Jaworzyna Tour - kompletna porażka 

        [2011-09-25 15:59 79.162.53.*]

        Jaworzyna tour najgorsze biuro jakie widziałem. byłem w tym roku z nimi w Bułgarii i jestem niezadowolony.Czułem się jak w sowieckim łagrze. zero luzu, ciągłe kontrole, wrzaski i prowokowanie awantur,wieczorne wyrywkowe badania alkomatem, zmuszanie do gier integracyjnych bo jak ktoś nie grał to nie miał czasu wolnego i siedział cały wieczór w hotelu.
        za jakiekolwiek przewinienie pompki lub brzuszki niektórzy robili ich po 400 (w tym spóźnienie 10 za 1 min spóźnienia).mógłbym tak wyliczać w nieskończoność.mogę powiedzieć szczerze że gdyby nie karda wyjazd byłby super.   odpowiedz »

      • Jaworzyna Tour - kompletna porażka 

       [2011-09-25 16:08 79.162.53.*]

       Jaworzyna tour najgorsze biuro jakie widziałem. byłem w tym roku z nimi w Bułgarii i jestem niezadowolony.Czułem się jak w sowieckim łagrze. zero luzu, ciągłe kontrole, wrzaski i prowokowanie awantur, zmuszanie do gier integracyjnych bo jak ktoś nie grał to nie miał czasu wolnego i siedział cały wieczór w hotelu.
       za jakiekolwiek przewinienie pompki lub brzuszki niektórzy robili ich po 400 (w tym spóźnienie 10 za 1 min spóźnienia).mógłbym tak wyliczać w nieskończoność.mogę powiedzieć szczerze że gdyby nie karda wyjazd byłby super.   odpowiedz »

      • Jaworzyna Tour - kompletna porażka 

       [2011-09-25 16:09 79.162.53.*]

       Jaworzyna tour najgorsze biuro jakie widziałem. byłem w tym roku z nimi w Bułgarii i jestem niezadowolony.Czułem się jak w sowieckim łagrze. zero luzu, ciągłe kontrole, wrzaski i prowokowanie awantur,wieczorne wyrywkowe badania alkomatem, zmuszanie do gier integracyjnych bo jak ktoś nie grał to nie miał czasu wolnego i siedział cały wieczór w hotelu.
       za jakiekolwiek przewinienie pompki lub brzuszki niektórzy robili ich po 400 (w tym spóźnienie 10 za 1 min spóźnienia).mógłbym tak wyliczać w nieskończoność.mogę powiedzieć szczerze że gdyby nie karda wyjazd byłby super.   odpowiedz »

  • Oświadczenie Dyrektora Biura Jaworzyna Tour 

   [2007-09-14 16:53 83.29.124.*]

   dotyczy - anonimowe posty na temat B.T. Jaworzyna Tour Tylko dlatego, że nie my sami ale Krakowska Izba Turystyki rekomendowała nas w roku bieżącym do nagrody Odys 2007 (o czym anonimowi informatorzy zapewne nie wiedzą) czuję się w obowiązku do bardzo krótkiego skomentowania anonimowych tekstów zamieszczonych na tym forum. Po pierwsze, co do naszych należności z lat ubiegłych, zeszłego roku czy bieżących, w jednym z punktów regulaminu uczestnictwa w nagrodzie Odys jest mowa o "rzetelności w rozliczeniach z kontrahentami". Ponieważ potwierdziliśmy nasz udział w konkursie, stosując się do tego regulaminu dokumenty i oświadczenia dotyczące ww. sprawy są dostępne w Krakowskiej Izbie Turystyki. Po drugie, co do niezadowolonych konwojentów i praktykantów, których w tym sezonie zatrudniliśmy ok 60-ciu oraz ok 450 osób kadry pedagogicznej - wszyscy zatrudniani są legalnie. Praktykanci i stażyści natomiast wykonują swoje obowiązki ucząc się zawodu na podstawie umów stażowych lub umów z Uczelniami, regulującymi sposób przeprowadzania praktyk. B.T Jaworzyna Tour szczególnie zwraca uwagę na realne przygotowanie oraz indywidualne predyspozycje do pracy w branży turystycznej. Jak widać nie wszystkim takie szkolenie lub późniejsza ocena odpowiada. Teresa Wilk
   Dyrektor B.T. Jaworzyna Tour   odpowiedz »

  • Nagrody Odys 2007 

   [2009-02-08 10:49 89.74.107.*]

   Arion jest najlepszy w wyzysku, a nie w turystyce młodzieżowej. ŻENADA!!!   odpowiedz »

   • Nagrody Odys 2007 

    [2009-02-08 13:13 213.134.160.*]

    Ja również popiram iż biuro Arion najlepsze jest w wyzysku swoich pracowników i kadry którą zatrudnia na koloniach i obozach. Notorycznie nie płacili za wykonaną prace albo płacili 50 procent. Prym w tym procederze wiodła słynna szefowa D.R. Nie wiem jak dzisiaj wygląda działalność tej pani ale zalecałbym daleko posuniętą ostrożność. Zwłaszcze radze dobrze czytać umowy bo mają w nich niezgodne z prawem zapisy. Ale najlepiej trzymać sie z daleka od tego biura.   odpowiedz »

    • Nagrody Odys 2007 

     [2009-09-17 16:24 83.14.139.*]

     Arion to najlepsze biuro z ofertą dla młodzieży   odpowiedz »

     • Nagrody Odys 2007 

      [2009-10-28 20:10 89.200.144.*]

      Potwierdzam! Moje dzieci co roku wyjeżdżają z" Arionem" i za każdym razem przyjeżdżają zachwycone!   odpowiedz »

     • Nagrody Odys 2007 

      [2009-10-28 20:22 89.200.144.*]

      Potwierdzam! Moje dzieci od kilku lat wyjeżdżają z Arionem i za każdym razem wracają zachwycone! A ja ze swojej strony nigdy nie miałam żadnych zastrzeżeń zarówno do pobytu jak i przejazdu!   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję