TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Forum grupa: Transport

Konflikt gostynińskim PKS-ie

Data wysłania: 2005-11-10 13:08 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
W gostyńskim PKSie trwa poważny konflikt załogi z głównym zarządzającym - Bolesławem Justyńskim. Spór jest tak poważny, że może skończyć się strajkiem całej załogi.

Sytuacja jest dość zaskakująca, gdyż jeszcze kilka lat temu Bolesław Justyński był zbawcą dla gostyńskiego PKSu - pracownicy nosili go na rękach. Teraz go wyklęli i ogłosili zdrajcą.

Dlaczego?

PKS Gostynin to jedno z kilkudziesięciu państwowych firm przewozowych w Polsce, które powstały po podzieleniu ogólnopolskiego PKSu. Duża część firm, m.in. w Płocku, którym wiodło się najlepiej, zostało sprywatyzowanych już przed kilkoma laty. Natomiast te słabsze, tak jak Gostynin, miały najpierw przejść proces naprawczy.

Firma zaczęła zarabiać

Bolesław Justyński trafił w 2000 roku do gostynińskiego PKSu właśnie po to, aby uratować zakład, zadłużony wtedy na blisko 3 mln zł. W ciągu pierwszego roku Justyńskiemu udało się wynegocjować u wierzycieli albo częściowe umorzenie długu, albo rozłożenie go na korzystne raty i zredukować koszty o 30% (bez uszczuplania załogi). Dzięki Justyńskiemu rok 2001 PKS w Gostyniu zamknął już zyskiem. Pracownicy go uwielbiali, co wyrażali wszelkimi sposobami, m.in. poprzez przyznanie Gostyńskiemu tytułu Człowieka Roku 2001 w Gostyninie. W kolejnych latach przewoźnikowi udało się kupić kilkanaście nowych autobusów, będąc nadal spółką kończącą każdy rok na plusie. W tym roku sytuacja firmy ma być nadal dobra - pomimo drastycznej podwyżki paliw.

Niestety, pomimo dobrych wyników sielanka w Gostyninie nie trwała długo. Pierwsze spięcia pojawiły się w 2004 r., gdy wojewoda zdecydował, że gostyniński PKS jest wreszcie gotowy na prywatyzację.

Jak prywatyzować?

Pomysłów na prywatyzacje PKSu w Gostyniu było kilka.

Jeden z nich zakładał, by stworzyć spółkę pracowniczą z inwestorem strategicznym, którym miał zostać sam Justyński. Początkowo załoga akceptowała taki układ, to później się z niego wycofała. Dzisiaj twierdzi, że Justyński chciał się wzbogacić ich kosztem.

Drugie proponowane rozwiązanie to przejęcie spółki przez płocki PKS. Ono również nie spodobało się gostynińskim związkom zawodowym, które obawiały się, że większy przewoźnik ich wchłonie i pozwalnia.

Trzecie rozwiązanie - powołanie spółki pracowniczej, z ale z jakimś niezależnym inwestorem, np. miastem albo związkiem gmin - zaproponowały same związki zawodowe.

Aktualny konflikt

W lipcu bieżącego roku spór zdecydowanie się zaostrzył, a przed kilkoma dniami osiągnął apogeum. Obecnie związkowcy zrezygnowali z samego strajku, ale nadal utrzymują pogotowie strajkowe.

Obecnie trwa kłótnia już nie tylko o samą prywatyzacje, ale również o pieniądze i sprawy personalne. Związkowcy zażądali wypłaty zaległych nadgodzin i podwyżek. Mówią, że w odwecie zarządca komisaryczny zapowiedział zwolnienie Chojnackiego, który został przewodniczącym komitetu strajkowego, ale szybko się z tego wycofał, gdy zobaczył, że związkowcy szykują się do zatrzymania w zajezdniach wszystkich autobusów.

Co dalej?

PKS Gostynin przewozi rocznie ponad milion osób, obsługuje cztery gminy i kilkadziesiąt połączeń międzymiastowych, głównie z Płockiem, ale też Warszawą, Olsztynem, Jelenią Górą. W przypadku strajku bez środka komunikacji zostałoby z dnia na dzień tysiące osób.

Justyński uważa, że to Chojnacki to jedyna osoba, która stwarza problemy w firmie. Zdążył już złapać dwie nagany, z nikim się w firmie nie liczy. Chce rządzić - mówi zarządca. - Firma cały czas jest na dorobku, bez cięcia kosztów i prywatyzacji nie da sobie rady.

Obie strony na razie zapowiadają, że będą rozmawiać. Niestety, do czasu wyboru nowego wojewody mazowieckiego żadnych zobowiązujących rozstrzygnięć nie należy się spodziewać - przyznaje Justyński.

  • W SPRAWIE PKS GOSTYNIN 

   [2005-11-10 13:08 ]

   I TAK GOSTYNIN MAM NAJGORSZE AUTOBUSY   odpowiedz »

   • PKS GOSTYNIN 

    [2005-11-10 13:12 ]

    PROSZĘ JECHAĆ DO WARSZAWY W NIEDZIELE O 14:20 LUB 16:30 Z GOSTYNINA LUB Z WARSZAWY DO GOSTYNINA O 18: 30 DAJĄ STARE AUTOBUSY , GDZIE TO ZE SIE ROZWIJA , ALBO JEDEN AUTOBUS KTÓRYM STOJĄ Z GOSTYNINA DO WARSZAWY , A NIE MÓWIDĄC O GĄBINIE I SANNIKACH GDZIE NIE SĄ ZABIERANI KLIENCI BO NIEMA MIEJSC. I MAM BYĆ DOBRZE   odpowiedz »

    • PKS c.d. 

     [2006-01-25 21:12 ]

     To jeździj "KOMFORTAMI" z Płocka, niewiele drożej a jaka kultura jazdy.
       odpowiedz »

     • PKS GOSTYNIN  

      [2006-03-21 07:59 83.31.229.*]

      WŁAŚNIE JEZDZĘ AUTOBUSAMI Z PŁOCKA "KOMFORTAMI" LUB "POLSKIM EXPRESSEM" POLECAM BARDZO NIE MA CO PORÓWNYWAĆ STOSUNKU DO AUTOBUSÓW Z GOSTYNINA , TYLKO SZKODA ŻE NIE PRZEJEŻDZAJĄ PRZEZ GOSTYNIN DO WARSZAWY NA PEWNO CZĘŚC KLIENTÓW BY ZABRAŁO PKS GOSTYNINOWI I WTEDY POJAWIŁA SIĘ BY KONKURENCJA!!!!   odpowiedz »

      • PKS GOSTYNIN  

       [2008-07-25 11:19 89.78.45.*]

       mam pytanie czy ktos wie skad odjezdza autobus do gąbina z waraszawy??nic nie moge znależć..pozdrawiam Monika   odpowiedz »

      • PKS GOSTYNIN  

       [2008-09-19 17:20 83.31.54.*]

       Miałam niewątpliwą "przyjemnośc" podróżowac dzisiaj autobusem PKS Gostynin i ciesze się że nie musze tego robic często. Kierowca tego autobusu to jakaś koszmarna pomyłka,nie odpowiedni człowiek na nieodpowiednim stanowisku. Myślałam że minęły czasy kiedy to wsiadając do autobusu, najczęściej napotykaliśmy się na gburowatego, opryskliwego kierowcę. Otóż nie! Tacy kierowcy nadal pracują w PKS Gostynin. To dziwne, ponieważ w czasach dużej konkurencji, tak w transporcie jak i na rynku pracy, myślałam że lepiej traktuje się pasażerów, jak również wykonywaną przez siebie pracę. Kierowca nie dośc,że był nie przygotowany do pracy( ciągle barkowało mu na wydawanie reszty)to był potwornie nie uprzejmy-pokrzykiwał na pasażerów,poganiał, a już szczytem chamstwa było to że kobiecie z malutkim dzieckiem, nawet nie pomógł zapakowac wózka do schowka,tylko poinformował ją gdzie ma go sama zapakowac.Cała sytuacja odegrała się dzisiaj w auobusie relacji Gostynin-Warszawa z godziny 8.30. Koszmarna podróż, nikomu nie polecam.
       Pasażerka z Sannik   odpowiedz »

       • PKS GOSTYNIN  

        [2009-12-17 15:15 95.40.120.*]

        Niestety ja również doświadczyłam chamstwa w autobusie PKS gostynin na trasie Łódź- Piątek o godzinie 13.50. w Zgierzu. Nie dość, że autobus przyjechał z opóźnieniem to jego kierowca był nieuprzejmy wobec wsiadających pasażerów m.in dla mnie. Ma dość duże problemy z liczeniem otrzymanych pieniędzy co w konsekwencji wiąże się z wydawniem reszty.Taka sytuacja nie zdarzyła mi się po raz pierwszy. Proszę o zwrócenie uwagi osobie bedącej na tym stanowisku.   odpowiedz »

        • PKS GOSTYNIN  

         [2009-12-17 16:10 95.175.12.*]

         Niestety i ja jestem jedną z osób,która doświadczyła tego niemiłego zjawiska jakim jest gburowatość kierowcy PKS Gostynin.
         Pan jadący na trasie: Łódź - Piątek (w rozkładzie o godz.13:50) przyjechał do Zgierza ze znacznym opóźnieniem. Rozumiem jednak,że mogło być to konsekwencją kiepskiej sytuacji na drodze spowodowanej opadami śniegu.
         Nie mogę natomiast zrozumieć jak ktoś tak nieuprzejmy jak kierowca wyżej wymienionego autobusu może zajmować takie stanowisko. Po kilku ''popisach'' Szanownego kierowcy miałam ochotę wysiąść z PKS-u Gostynin.
         Następnym razem jeśli będzie taka możliwość wybiorę inny środek komunikacji, gdyż wrzaski i chamstwo kierowcy zdecydowanie nie zachęciły mnie do kolejnej podróży autobusem tej linii.   odpowiedz »

         • PKS GOSTYNIN  

          [2010-05-10 20:46 83.24.206.*]

          trza było wysiąść głupia krowo! jak cie stać to kup sobie samolot i nim lataj albo wsadz sobie go w dupe   odpowiedz »

       • PKS GOSTYNIN  

        [2010-01-28 21:43 87.205.174.*]

        Ja podróżuję co dzień PKS Gostynin do szkoły. I niestety ale niektórzy kierowcy ani trochę nie mają kultury. Wchodząc do autobusu potrafią wręcz wyzwać. Przyjeżdzają z dużym opóźnieniem i to dość często, są nie uprzejmi, szczególnie jeden. Dochodzi nawet do tego że nawet nei zabierają osób z przystanku jeśli na przystanku jest 1-2 osoby. Przecież po co ma się zatrzymywać?   odpowiedz »

        • PKS GOSTYNIN  

         [2010-03-08 19:52 195.205.12.*]

         jestem kierowcą i nie wiem o kim mówisz.Jeśli tak robi ten kierowca to najlepsze jest zgłosić to do Leszna na ul.Narutowicza76 tam jest główna siedziba a w Gostyniu Kierownik tych starych pryków nie ukaże bo kto mu będzie jeżdził każe tylko młodych wręcz zastrasza można ująć że to<MOBINK> a może ten kierowca to pupil kierownika<kapuś>to napewno mu nic nie zrobi ale to jest do czasu może ktoś odważy się coś zrobić...powodzenia   odpowiedz »

         • PKS GOSTYNIN  

          [2011-09-17 16:20 95.51.214.*]

          Ludzie pamiętajcie nie wszyscy kierowcy z Gostynina są żli.Ostatnio jechałam autobusem Pks Gostynin z Olsztyna i ten pan kierowca był bardzo miły.Oby więcej ich było jak ten pan.Pozdrawiam pana kierowcę.Pasażerka.   odpowiedz »

        • PKS GOSTYNIN  

         [2012-03-17 21:56 31.63.77.*]

         W piątek 16 marca 2012r. pewien kierowca autobusu PKS Gostynin zachował sie niezwykle nieuprzejmie wobec dzieci wsiadających do niego. Niedość, że pan dyrektor wydał nakaz, aby kierowcy wjeżdżali na teren szkoły autobusem i z tamtad zabierali nas, a owy kierowca, jadacy o godz. 15.00 do Gostynina zatrzymał się na środku ulicy i tam kazał nam wsiadać (co jest niebezpieczne z wiadomych przyczyn) to jeszcze trąbił na nas, krzycząc ,,czy banda może sie pośpieszyć???!!! Ile można czekać???!!!'' i bluźnił na moja 13-letnia koleżankę! (ja mam 12 lat, a reszta naszego autobusu od 8-14). Tego kierowcę, p. SIEDLECKIEGO od zawsze nazywamy Gargamel, bo ciągle krzyczy i bluźni. Kiedyś nakrzyczał na 8-letnie dzieci! Mam o tym mężczyźnie bardzo negatywną opinię.   odpowiedz »

         • PKS Gostynin- KATASTROFA !!!!! 

          [2013-10-25 17:20 89.229.150.*]

          Nie wiem czy tą stronę przeglądają władze PKS w Gostyninie, ale mam nadzieję że trafi do osób, które planują podróż. Omijać daleko !!!!! Autobus relacji Jelenia Góra- Płock ma w płocku ok. 2 godziny opóźnienia.Czy ktoś to kontroluje ? !!!! Wynika to nie z sytuacji na drodze, tylko z tego że kierowca robi sobie w trakcie podróży nieplanowane przystanki ( jak mówi dla odpoczynku) i strasznie się wlecze. Kiedyś bym powiedział że oszczędza paliwo ( oczywiście dla siebie), teraz - powiem tylko że nie wiem. Autobus odbiega bardzo od standardów, które są przyjęte na tak długiej trasie- ale o tym wiedzieliśmy. Tylko dlaczego każą nam przebywać w tych katastrofalnych warunkach kolejne dwie godziny ? !!!!!   odpowiedz »

          • PKS Gostynin- KATASTROFA !!!!! 

           [2019-01-11 15:01 31.0.80.*]

           Radzę wybierać inne opcje transportu. PKS Gostynin nie jest profesjonalnym przewoźnikiem. Kierowcy bardzo hamscy, jak za tą cenę powinni być posłuszni wobec klientów, w tym przypadku jednak tak nie jest. Autobusy pospieszne mają duże opóźnienia, kierowca wskutek tego nawet nie czeka na zajęcie przez pasażerów miejsc w autobusie. Zdecydowanie nie polecam.   odpowiedz »

          • PKS Gostynin- KATASTROFA !!!!! 

           [2015-10-03 17:32 109.196.1.*]

           naszczescie p.siedlecki zostal zwolniony z pks.   odpowiedz »

    • PKS GOSTYNIN 

     [2007-05-09 13:17 82.177.1.*]

     wypowiedz bez sensu i z bledami   odpowiedz »

    • PKS GOSTYNIN 

     [2010-05-10 20:34 83.24.206.*]

     to teraz wam huje dobrze bo nie macie czym dojechać !!!jak wam było zle to uśmiechajcie się teraz ha ha ha...   odpowiedz »

    • PKS GOSTYNIN 

     [2010-05-10 20:53 83.24.206.*]

     do tych wszystkich mądrych kupcie sobie autobusy albo pks i będziecie rządzić a na razie płaczecie bo nie ma was kto wozić NA PIESZO PASAŻERZE
     NA PIESZO!!!I TAK SOBIE JESZCZE POCHODZICIE   odpowiedz »

     • PKS GOSTYNIN 

      [2010-05-19 09:07 83.2.116.*]

      Twoja wypowiedz to szczyt bezczelności. Jak sądzę pracujesz w PKS Gostynin. Jeśli tak jest to życzę ci dożywotniego bezrobocia. Nie pozdrawiam !!   odpowiedz »

     • PKS GOSTYNIN 

      [2011-05-19 20:52 109.196.0.*]

      i czego burasie za co ci płacą ćwoku niech was wszystkich wywalą na wasze miejsce jest wielu jesteście beznadziejni życzę wam aby wasza przyszłość zaważyła na waszej beznadziejnej organizacji   odpowiedz »

     • PKS GOSTYNIN 

      [2014-05-05 07:57 87.116.207.*]

      dzięki pasażerom masz co do gara włożyc ŚMIECIU!!!   odpowiedz »

    • PKS GOSTYNIN 

     [2010-10-14 07:46 188.147.70.*]

     dzisiaj miałam egzamin na prawo jazdy.. autobus mi nie przyjechal!!! dlaczego?? bo w szkole jest wolne to kierowce autobusu też to obejmuje!!!! nieobchodzi go to ze inni czekali na autobus.. bo w szole jest wole to ja sobie do tej miejscowości nie wjade!!!!! bo po co??!!to jest szczyt chamstwa i bezczelności!!!!!   odpowiedz »

     • PKS GOSTYNIN 

      [2011-01-15 11:36 83.31.24.*]

      Idąc na PKS idę ok.30min i 30min czekałem na autobus który nie przyjechał nie wiem dlaczego.Na tablicy przy 1 jest zamazany autobus o 10.50 który nie został wykreślony na stronie internetowej więc powinien być prawda ???
      Te zamazanie uznałem jako wybryk chuliganów i (dresów).Dlatego że na stronie internetowej jest wszystko ok.
      I chciałbym bardzo podziękować wspaniałemu kierowcy który zniszczył mi całą wolną sobotę ponieważ byłem już umówiony od tygodnia na to spotkanie.Dziękuję !!!
      Chciałbym jeszcze ogłosić że strona internetowa to gówno !!!   odpowiedz »

     • PKS GOSTYNIN 

      [2011-01-30 14:22 83.2.116.*]

      Ci kierowcy to idioci, nikomu nie polecam jazdy tym gównem, lepiej iść na pieszo. Nie zatrzymują się, palą papierosy, chamstwo, patologia. Naprawdę, idźcie pieszo lub łapcie stopa. To tylko strata czasu, bo co ich My obchodzimy.   odpowiedz »

    • PKS GOSTYNIN 

     [2014-01-31 16:23 178.56.64.*]

     Dzisiaj o godzinie 16 spotkalem prze okropnie niemilego kierowce autobusu ciagle kogos pospieszal bo mu zimno albo cos. Takich jak on powinni zwalniac. Zielony autokar.   odpowiedz »

    • PKS GOSTYNIN 

     [2014-05-05 07:54 87.116.207.*]

     chamy,chamy i jeszcze raz chamy! do tego złodzieje! nigdy nie mają wydac reszty, ale pół szuflady drobnych! odsyłają ludzi na zajezdnię, zeby odebrac należną resztę! po prostu rozbój! kiedyś któryś straci zęby albo ciut więcej! zero kultury! jest może trzech kierowców normalnych,reszta wąsate bydło! klima nigdy nie działa,z ogrzewaniem podobnie, ale każdy ma przecież Golfa diesla i traktor,a te na wodę nie jeżdzą! Syf i jeszcze raz SYF!!!!!   odpowiedz »

    • PKS GOSTYNIN 

     [2016-06-11 23:16 89.231.65.*]

     Jestem zbulwersowana zachowaniem i samą osobą kierowcy busa jadącego na trasie Płock -Wrocław godz6.00 w dniu 11.06 .2016 (sobota).
     Nawet Nie wiem od czego zacząć gdyż to czego ten osobnik dokonał nie mieści się w żadnych kategoriach !!!!!
     Dlatego tez jestem przekonana że ze względu na to powinien raczej zasięgnąć opinii psychiatry co do stanu swojego zdrowia ,a nie narażać na niebezpieczeństwo pasażerów!!! Chce państwa poinformowac ze wręcz celowo iświadomie pozostawił pasażera na dworcu w Gostyninie i odjechał z jego bagażami !!!!!IDIOTA????? ALBO MA GŁĘBOKO W d.... CAŁY GOSTYNIŃSKIPKS
     YREK   odpowiedz »

    • PKS GOSTYNIN 

     [2016-08-04 22:38 37.47.0.*]

     Bardzo mądry kierowca jadący dzisiaj autobusem z Gostyninie do Wrocławia nie miał zielonego pojęcia o zniżkach na przejazd dla dzieci twierdził wrecz że czegoś takiego nie ma, mało tego toaleta w autobusie zamknięta na kluczyk i nie ma możliwości skorzystania, zapytany czy zdążymy dojechać na czas odp"albo zdążymy albo nie zdążymy najwyżej będziesz na pieszo za....." cham i prostak to zbyt mało by to określić takie zachowanie??? Takie odzywki???? Nie wspominając o jakości pojazdu na postoju również nie dał możliwości skorzystania z toalety bo 3minuty i odjazd ja się pytam co to ma być? Za co ludzie płacą????   odpowiedz »

  • zarzadca 

   [2006-03-16 12:44 82.177.1.*]

   to on wam prace uratowal a zwiazki tak mu dziekuja tylko podwyzki byscie chcieli jak za komuny to poco wam dyrektor jak tam zwiazki rzadza   odpowiedz »

   • zarzadca 

    [2007-07-24 19:24 83.2.116.*]

    poprostu niebo ha ha   odpowiedz »

  • pks gostynin .cd 

   [2006-03-21 09:38 82.177.1.*]

   uwarzam ze to co dzieje sie w pks gostynin to wina zwiazkow wystarczy popatrzec jak trzymaja sie stolka jak za komuny rzadaja podwyrzek i zmiany dyrektora skad ja to znam jesli tak ma wygladac wspoplrzadzenie przez zwiazki z dyrektorem to poco wogole ten dyrektor pytam sie A wogole co mozna mu zarzucic tabor sie polepszyl jakosc pracy terz to co da odwolanie jego zadajmy sobie to pytanie .CZY BEDZIE LEPIEJ? Uwarzam ze nie ktos zachowa tylko stolki a podwyrzek nie bedzie plac bo wskaznik inflacji nie pozwala i tu apeluje do zalogi jako mieszkaniec gostynina .NIC NA TYM W NIE ZYSKACIE A WREC Z PRZECIWNIE ,A TAK MACIE PRZYNAJMIEJ PRACE I PERSPEKTYWY NA PRZYSZLOSC ,AMY LEPSZE USLUGI .PAMIETAJCIE KTO URATOWAL TEN ZAKLAD   odpowiedz »

   • cdn. pks 

    [2006-03-24 14:41 82.177.1.*]

    CZEMU NIKT NIE WYPOWIADA SIE DALEJ W ZWIAZKU Z PRYWATYZACJA PKS GOSTYNIN DZIWNE MILCZENIE W TEJ SPRAWIE TRWA .   odpowiedz »

   • PKS Gostynin 

    [2006-05-24 08:21 83.31.130.*]

    Z tego co tu można przeczytać,to ludzie postronni, wiedzą wiecej o zakładzie,niz sami pracownicy. Jest nowy dyrektor, a co za tym idzie nowe porządki, ponoć ma być lepiej zarówno dla pracowników jak i dla pasażerów, oby !!! Ktoś dobrze poinformowany pisze o nowym taborze, ten tabor to 1 słownie jeden autobus, i to ma być poprawa? A co do wykształcenia kierowców, to jeśli zaczną jeżdzić kierowcy z wyższym wykształceniem, bo pewnie wielu pasażerów tak by chciało, to bilety musiałyby kosztować o conajmniej 200% wiecej. Na zachodzie nasi kierowcy są cenieni nie za wykszałcenie, oni się uodpornili na pasażerów. Spróbujcie być kierowcą w Polsce!   odpowiedz »

  • przechodzień 

   [2006-04-06 15:44 83.15.65.*]

   To że zapomnieli o pomocy pana Justyńskiego to normalne..Znalazł się człowiek z wielką wyobraźnią [nie wierze że to ktoś mądry] i przekabacił wszystkich naiwnych-łasych na kase.. Kierowcy zapomnieli że z zarobkami w parze idzie wykształcenie. Mają robote na miejscu w mieście gdzie perspektywy są niewielkie i woda sodowa odbija..Zobaczyli szanse dorwania się do koryta i po trupach chcą dojść do władzy..Pytanie tylko co z tego wyrośnie?! Mam nadzieje że PKS nie straci na tym zbyt wiele bo jeśli będzie inaczej to najbardziej poszkodowanymi będziemy my -ludzie dzięki którym ta instytucja istnieje..   odpowiedz »

  • Chamy  

   [2010-01-30 23:24 77.254.104.*]

   autobusy nie przyjezdzaja na czas maja po 10 do 20 minut spóźnnia a szczególnie jak jedzie pan k******.. pasazerowie czesto jezdzacy na relacji sanniki gąbin lub sanniki gostynin wiedza o kogo chodzi. Ja na miejscu PKS gostynin zwolniłabym go ponieważ jest bardzo chamski i opryskliwy dla pasażerów. Autosy nie są wogóle ogrzewane. Dziękuję pozdrawiam   odpowiedz »

  • PKS Gostynin 

   [2012-06-04 23:27 82.145.208.*]

   Większość autobusów to stare graty, w których śmierdzi, wszędzie brudno, pełno kurzu. Nie mówiąc o komforcie jazdy, gdzie ledwo jest miejsca na kolana, i nawet ławki w parku są wygodniejsze niż te zasyfiałe, twarde "fotele" jeśli można tak to nazwać. Prędkość max nie przekraczającą 50 km/h (zmierzyłem GPSem z ciekawości) o punktualnosci już było wszystko powiedziane. W zimę na zewnątrz jest cieplej niż w autobusie. Dodam jeszcze że trochę mocniejsze zamknięcie drzwi skutkuje wyzwiskami ze strony kierowcy, a w przypadku jednego nawet groźbami słownymi typu "zaraz ja Cię kurw* trzasne".

   Pozdrawiam wszystkich którzy przez to przechodzą.
   Wierny klient PKSu Gostynin.   odpowiedz »

 
     

Forum gorące tematy

Forum gorące tematy
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję