Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajForum grupa: Transport

Jak wybrać parking przy lotnisku?

Data wysłania: 2013-07-03 10:03 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
W obecnym sezonie można zaobserwować wzmożone zainteresowanie podróżnych parkingami przy lotniskach. Dojazd własnym samochodem stał się alternatywą dla zatłoczonych autobusów, drogich taksówek czy opóźnień w rozkładach pociągów lub busów dowożących do terminali. Dzisiejszy turysta, ceniąc sobie wygodę i niezależność, często wybiera podróż własnym samochodem i możliwość pozostawienia go na strzeżonym parkingu.

Touroperatorzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów, czasem dodają do swoich ofert parking gratis lub za połowę ceny, wyróżniając w ten sposób swoją ofertę na tle konkurencji.

Jak wybrać parking przy lotnisku? Na co zwracać szczególną uwagę, żeby przyjazd na parking był początkiem udanej podróży a po powrocie z wakacji nie spotkała nas przykra niespodzianka? Czy warto kierować się tylko niską ceną?

Lokalizacja i odległość od lotniska

Jadąc bez nawigacji warto wybrać parking z łatwym dojazdem (np. przy głównej trasie). Należy też zwrócić uwagę czy podana odległość od lotniska nie jest liczona w linii prostej. Czasem warto wybrać parking położony dalej od lotniska ale z większą ilością aut transferowych.

Ilość aut transferowych

W przypadku większych lub dalej położonych parkingów (ponad 400 aut lub ponad 3 km) warto zwrócić uwagę na liczbę aut transferowych. Jedno auto może oznaczać wydłużony czas transferu ze względu na dłuższy czas oczekiwania na powrót auta z lotniska, zwłaszcza w godzinach szczytu.

Bezpłatny transfer i wjazd na lotnisko

W przypadku parkingu położonego przy lotnisku brak transferu nie stanowi problemu, jednak w czasie niepogody spacer z walizką może być mało komfortowy. Należy pamiętać o zapisaniu numeru telefonu do obsługi parkingu w celu wezwania transferu po przylocie. W przypadku parkingów w Pyrzowicach, należy także upewnić się czy cena parkowania zawiera wjazd na teren Terminalu (wiele parkingów oferuje darmowy transfer pod bramę terminala, ale pobiera dodatkową opłatę za wjazd na teren lotniska). Opłaty można porównać w serwisie Lotnisko-Parkingi.pl

Cena

Podobnie jak w przypadku każdego produktu czy usługi, przy wyborze parkingu nie należy kierować się najniższą ceną, bowiem oprócz odległości od lotniska, ilości aut transferowych, zakresu wyposażenia parkingu,może ona być odzwierciedleniem jakości parkingu i obsługi klienta. Czasami warto poświęcić kilka złotych więcej aby nie martwić się o auto i zostać miło obsłużonym przez obsługę parkingu.

Ubezpieczenie, ochrona i monitoring

Szczególnie osoby, które nie posiadają ubezpieczenia AC powinny rozważyć wybranie parkingu strzeżonego i ubezpieczonego, żeby w przypadku ewentualnej szkody otrzymać odszkodowanie. Monitoring i ochrona mają odstraszyć potencjalnych wandali.

Zakres usług dodatkowych
Warto także zwrócić uwagę na zakres usług dodatkowych, jak miejsca VIP, możliwość przechowania fotelika dziecięcego, naładowania akumulatora, skorzystania z toalety czy zakupu napojów i przekąsek.

Ofertę parkingów przy lotniskach znaleźć można w serwisie Lotnisko-Parkingi.pl, gdzie można dokonać rezerwacji miejsca parkingowego. Każdy parking jest szczegółowo opisany, posiada mapki a najważniejsze informacje przedstawione są w formie ikonek. Wszystkie miejsca z oferty Lotnisko-Parkingi.pl zlokalizowane dalej niż 500 m od lotniska zapewniają bezpłatny transfer a podawane wartości to odległości drogowe. Call Center może pomóc w wyborze i rezerwacji parkingu. Płatności można dokonać on-line, przelewem lub na parkingu. Klient posiada możliwość zarządzania swoją rezerwacją w trybie on-line - może zmienić datę i godzinę lub bezpłatnie anulować rezerwację.

  • Parkingi przy lotniskach 

   [2013-07-03 10:03 194.140.250.*]

   3 razy korzystałem z usług www.lotnisko-parkingi.pl i zawsze wszystko było profesjonalnie zrealizowane. Polecam.   odpowiedz »

   • Parkingi przy lotniskach 

    [2017-11-22 01:37 83.30.74.*]

    Zamiast jechać w ciemno czy brać pierwszy lepszy niesprawdzony parking z neta to lepiej jest porównać ceny i warunki. Np. tu znalazłem zweryfikowane parkingi www.Skypark24.pl .Rezerwowalem przez nich miesiąc temu, i było ok, no i nie
    musialem sie martwić czy odpali czy nie po 2 tygodniach parkowania, bo na prywatnym własciciel zadba o auto, odsnieży, odpali, a dowóz pod terminal z parkingu jest gratis   odpowiedz »

  • Parkingi przy lotniskach 

   [2014-02-24 04:45 89.65.18.*]

   Bardzo fajny parking w Warszawie to parking-lotnisko.pl. Bezpiecznie, fajna obsługa, ceny w porządku i sprawny transport na lotnisko. Myślę, że to jeden z najlepszych parkingów.   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij