SubskrypcjaSzukaj

Forum grupa: Transport

Wątek: Gazeta Wyborcza: bezproblemowa podróż niepełnosprawnych samolotami LOT-u to bajka
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2016-07-31 10:23
Temat: Gazeta Wyborcza: bezproblemowa podróż niepełnosprawnych samolotami LOT-u to bajka
Treść: Aktualność z dnia 2008-08-01:
"Gazeta Wyborcza" przeprowadziła prowokacje, aby dowiedzieć się czy osoby niepełnosprawne mogą bez problemu podróżować samolotami LOT. Niestety, polski narodowy przewoźnik w tej kwestii się nie wykazał. Okazało się bowiem, że w praktyce LOT-em osoby niepełnosprawne podróżować bez opiekuna nie mogą.

Gdy osoba poruszającą się na wózku inwalidzkim chciała zarezerwować bilet lotniczy do Tel Awiwu usłyszała na infolinii, że musi mieć opiekuna i zapłacić także za jego przelot.

Telefonistka po konsultacji z przełożonym powiedziała dziennikarzowi udającemu osobę niepełnosprawną ruchowo, że z osobą na wózku "jest jak z dzieckiem do lat pięciu". Poinformowała też, że na pokładzie samolotu nie ma specjalnego wózka, na którym osoba niepełnosprawna może podjechać do toalety.

Przewoźnik zaproponował osobie niepełnosprawnej jedno rozwiązanie - podróż z opiekunem, za którego trzeba dodatkowo zapłacić.

Po artykule "Gazety" Wojciech Kądziołka, rzecznik LOT-u tłumaczył, że doszło do nieporozumienia i że osoby na wózkach inwalidzkich mogą bez przeszkód podróżować bez opiekuna. Zapewnił też, że dla niepełnosprawnych pasażerów będzie na pokładzie węższy wózek, jeśli tylko o to poproszą.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:


Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij