SubskrypcjaSzukaj

Forum grupa: Transport

Wątek: Południowa obwodnica Olsztyna - już znana jest trasa
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2016-10-01 14:54
Temat: Południowa obwodnica Olsztyna - już znana jest trasa
Treść: Aktualność z dnia 2010-01-05:
Południowa obwodnica Olsztyna poprowadzona zostanie zupełnie nową drogą. Dzięki niej m.in. tiry jadące krajową "szesnastką" będą omijać miasto.

Obwodnica rozpocznie się w rejonie Kudyp, na zachód od Dajtek, a skończy w rejonie Wójtowa, na wschód od Olsztyna. Trasa będzie liczyć ponad 27-kilometrów i będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad chce, aby inwestycja została zrealizowana do 2013 r. Został ogłoszony przetarg na opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego, a najpóźniej w lutym zostanie wyłoniony jego wykonawca.

W dokumencie tym będą rozwiązania, m.in. dotyczące dróg dojazdowych do obwodnicy. W trakcie jego przygotowywania będą prowadzone geodezyjne podziały nieruchomości, przez które przebiegać będzie droga. W czasie kiedy będą opracowywane projekty budowlany i wykonawczy, odbędą się spotkania się z właścicielami działek, w celu poinformowania o procedurach i terminach nabywania ich nieruchomości. Po otrzymaniu projektów ( w 2011 r.) GDDKiA będzie mogła wystąpić do wojewody o wydanie zgody na budowę południowej obwodnicy Olsztyna. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy zostanie zbudowana północno-wschodnia obwodnica Olsztyna. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska nie rozwiązał jeszcze, czy zasadne są odwołania od decyzji środowiskowej złożonych przez mieszkańców i władze gminy Dywity.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:


Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij