Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
Szukaj

Forum grupa: Baza turystyczna

Hotel Cracovia sprzedany

Data wysłania: 2016-12-30 10:35 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
Modernistyczny budynek dawnego hotelu "Cracovia" będzie własnością Muzeum Narodowego w Krakowie.

Podpisanie umowy kupna budynku mieszczącego się w Krakowie przy ul. Focha, wraz z działką, na której jest on usytuowany odbyło się 29 grudnia o godz. 12.30 w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Umowę podpisali: dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie dr hab. Andrzej Betlej oraz przedstawiciel spółki Echo Investment - dyrektor zarządzający Mikołaj Martynuska, w obecności wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego. Jak twierdzi radio RMF FM, koszt transakcji to 29 mln zł plus VAT.

Rozmowy na temat przyszłości budynku po hotelu trwały odkąd od Orbisu odkupiła go spółka Echo Inwestment. Jednym z pomysłów zagospodarowania budynku było stworzenie tam galerii handlowej, ale na to nie dali zgody miejscy urzędnicy. Był także pomysł stworzenia tam biurowców, jednak wówczas wojewódzki konserwator zabytków rozpoczął procedurę wpisu budynków do rejestru zabytków.

W częściowo wpisanej do rejestru zabytków "Cracovii" Muzeum Narodowe w Krakowie chciałoby w przyszłości otworzyć galerię designu i architektury. Wedle planów budynek Cracovii ma zostać połączony ze znajdującym się naprzeciwko budynkiem Muzeum Narodowego.

Modernistyczny budynek dawnego hotelu "Cracovia" powstawał w latach 1959-65. Zaprojektował go uznany architekt polski XX wieku Witold Cęckiewicz, autor m.in. ambasady polskiej w New Delhi, Pomnika Bitwy Grunwaldzkiej i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

    • Hotel Cracovia własnością Muzeum Narodowego 

      [2016-12-30 10:35 83.19.56.*]

      Bardzo dobre rozwiązanie. Jeszcze tylko Forum starszy...   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij