Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
Szukaj

Forum grupa: Gastronomia

Watykan udostępnił swoją kamienicę pod restaurację szybkiej obsługi. Protesty nie przyniosły skutku

Data wysłania: 2017-01-04 19:45 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
W jednej z kamienic należących do Watykanu, przy placu Świętego Piotra powstała restauracja McDonald. Przeciwko realizacji takich planów odbywały protesty przez kilka miesięcy.

Osoby związane z kościołem, a także okoliczni mieszkańcy przez kilka miesięcy protestowali przeciwko powstaniu restauracji McDonald w budynku należącym do Watykanu. Obiekt o powierzchni 538 metrów kwadratowych będzie wynajmowany jak informują włoskie media prawdopodobnie za sumę około 30 tysięcy euro miesięcznie.

W tej samej kamienicy, w której ma powstać restauracja mieszka kilku ważnych dostojników Kurii Rzymskiej. Budynek jest położony tuż obok placu Świętego Piotra i zarządzany jest przez Administrację Dziedzictwa Stolicy Apostolskiej. Kardynał Elio Sgreccia nazwał otwarcie tego typu restauracji w takim miejscu aberracją.

Mieszkańcy ulicy przy której ma powstać restauracja napisali w tej sprawie list do papieża Franciszka. Komitet argumentował, że powstanie restauracji McDonald przyczyni się do naruszenia wizerunku miejsca oraz kulturowego dziedzictwa.

    • Powstał McDonald w kamienicy należącej do Watykanu 

      [2017-01-04 19:45 109.173.149.*]

      Moneta przesłania wszystko....:(   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij