Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
Szukaj

Forum grupa: Inne związane z branżą

Ruszyły Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie

Data wysłania: 2017-03-11 09:10 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
51 edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB rozpoczęła się w środę w Berlinie.

Tegoroczne targi turystyczne przyciągnęły około 10 tysięcy wystawców, ze 180 krajów. Organizatorzy spodziewają się na targach około 120 tysięcy osób z branży, a także około 60 tysięcy zainteresowanych wydarzeniem. Krajem Partnerskim jest w tym roku Botswana. Minister turystyki tego afrykańskiego kraju podkreśla znaczenie turystyki zrównoważonej w dbałości o dziką przyrodę, a także zachowanie kultury mieszkańców Botswany.

Najwięcej wystawców reprezentuje Turcję, która przeżywa kryzys turystyczny ze względu na groźbę zamachów terrorystycznych, a także zawirowania polityczne. Liczba turystów w Turcja spadła z 5,6 milionów w 2015 roku do 2,9 w 2016 roku. Oprócz turystyki zrównoważonej, ważne miejsce na targach zajmuje turystyka medyczna, a także dla ugrupowań LGBT.

Polska również jest wystawcą na ITB w Berlinie. Polska Organizacja Turystyczna zajmuje około 750 metrów kwadratowych powierzchni hali 15.1. W Berlinie promuje się 10 polskich regionów oraz 4 miasta: Warszawa, Poznań, Toruń, Szczecin. W tym roku jest więcej touroperatorów niż rok temu, w szczególności tych którzy organizują krajową turystykę m.in.: Citytour Discover Cracow, Logos Tours, Rainbow Incoming, Travel Projekt. Jako dodatkowe atrakcje goście polskich wystawców mogą spróbować polskich jabłek, podziwiać akrobacje Krystiana Herby czy przenieść się do wirtualnego świata zakładając gogle VR.

    • Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie 2017 

      [2017-03-11 09:10 94.254.128.*]

      właśnie wróciłam. Polskie stoisko znacznie zmniejszone, pustawo i trochę martwo w porównaniu z innymi. Szkoda   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij