Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajForum grupa: Turystyka krajowa

Puszcza Białowieska: wycinki trwają, niektóre ścieżki wyłączone z ruchu

Data wysłania: 2017-06-13 09:39 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
Ministerstwo Środowiska wydało zakaz wstępu do lasu w Puszczy Białowieskiej. Jaki jest powód decyzji? Które części są objęte zakazem?

Jak wyjaśnia Ministerstwo, zakaz obejmuje okolice Białowieży i Hajnówki. Drzewa w tych miejscach są szczególnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ludzi. Ministerstwo podkreśla, że z tych działaniach nie ma żadnych przesłanek ekonomicznych, ponieważ bezpieczeństwo jest przecież najważniejsze. Teren Nadleśnictwa Białowieża jest objęty gradacją kornika drukarza i dlatego martwe drzewa zagrażają życiu.

Resort informuje zarazem, że na terenie Nadleśnictwa Białowieża zakaz wstępu do lasu nie dotyczy: obszaru nadleśnictwa położonego między Białowieżą a granicą państwa, dojazdu do rezerwatu Pokazowego Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego, ścieżek edukacyjnych "Żebra Żubra", "Szlak Dębów Królewskich", "Miejsca Mocy", drogi Narewkowskiej, Sinickiej, trybu Jagiellońskiego, drogi Kamienieckiej do skrzyżowania z trybem Jagiellońskim, trybu Olemburskiego, od drogi Sinickiej do trybu Zwierzynieckiego, drogi Czerlońskiej, od trybu Jagiellońskiego do Czerlonki, tryby Granicznego, pomiędzy drogą Narewkowską a trybem Zwierzynieckim, trybu Pojedynackiego, pomiędzy drogą Narewkowską i trybem Zwierzynieckim, trybu Stoczańskiego, pomiędzy trybem Granicznym a Pojedynackim, szlaku Nordic Walking, od miejscowości Budy do drogi Narewkowskiej, drogi Kościelnej od miejscowości Teremiski do drogi Narewkowskiej, trybu Grubolipnego, od szosy Teremiski-Pogorzelce do miejsca ogniskowego "Hajduki", następnie do trybu Pacowskiego i trybem Pacowskim do drogi Sinickiej

W Nadleśnictwie Hajnówka udostępnione są wszystkie drogi i szlaki turystyczne z wyjątkiem szlaków: niebieskiego i zielonego - dodaje resort środowiska. Również na terenie Nadleśnictwa Browsk udostępnione są wszystkie drogi publiczne.

Zakazy obowiązują od maja. Niedawno ekolodzy zablokowali pracę ciężkiego sprzętu do wycinki lasu w okolicach Czerlonki w Puszczy Białowieskiej. Protestowali "aby dać naukowcom czas zbadać legalność wycinki". Według protestujących ekologów, drzewa są wycinane w celu pozyskania drzewa a nie w celu walki z kornikiem. Protestujący zauważyli, iż zakaz wstępu do lasu ogłoszono w dniu protestu działaczy Greenpeace i Fundacji Dzika Polska. Doszło do sytuacji, w której kilka osób przykuło się do pracujących tam maszyn.

Sprawą wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej, zainteresowała się Komisja Europejska, która przeszła do drugiego etapu - prowadzonej od ubiegłego roku - procedury przeciwko Polsce. KE wezwała Polskę do wstrzymania zaplanowanych cięć w Puszczy Białowieskiej. Komisja wszczęła postępowanie przeciwko Polsce w czerwcu ubiegłego roku. Od tego czasu trwała wymiana korespondencji między resortem a Komisją Europejską.

  • Częściowy zakaz wstępu do Puszczy Białowieskiej 

   [2017-06-13 09:39 80.52.137.*]

   życiu to zagraża PIS-owska klika kolesi, z ich bolszewicką wizją Polski, ich kłamstwa, pazerność i głupota, a nie drzewa !   odpowiedz »

   • Częściowy zakaz wstępu do Puszczy Białowieskiej 

    [2017-06-13 13:36 89.67.111.*]

    Zostawmy drzewa w spokoju ! Przecież doskonale dawały sobie radę tyle wieków bez takiej jak obecnie agresywnej ingerencji człowieka pisowskiego! Ale człowiek pisowski musi mieć zawsze rację i jego ma być na wierzchu. Bo on chce sterować nie tylko ludźmi, ale i naturą... Brak pokory wobec przyrody i brak wiary w mądrość przyrody jest bardzo przykra...   odpowiedz »

    • Częściowy zakaz wstępu do Puszczy Białowieskiej 

     [2017-06-15 21:45 78.31.89.*]

     Biedne, zideologizowane ludziki, ziejące nienawiścia do PiSu i swą polityczną przypadłość przenoszące na inne dziedziny...   odpowiedz »

     • Częściowy zakaz wstępu do Puszczy Białowieskiej 

      [2017-06-19 16:11 80.52.137.*]

      ciekawe, że te zideologizowane ludziki ziejące nienawiścią do PIS-u jakoś Puszczy Białowieskiej nie wycinają, wycina je PIS-owska klika,   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij