Subskrypcja

SzukajForum grupa: Inne związane z branżą

Wątek: Dziś przetarg na Twierdzę Modlin. Obniżono cenę wywoławczą do 160 mln
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2017-06-22 18:02
Temat: Dziś przetarg na Twierdzę Modlin. Obniżono cenę wywoławczą do 160 mln
Treść: Aktualność z dnia 2009-04-25:
Dziś (23.04.09) okaże się czy znalazł się chętny na kupno Twierdzy Modlin. Zabytkowy obiekt jest sprzedawany po obniżonej cenie - donosi TVN Warszawa.

Po pierwszej, nieudanej zeszłorocznej próbie sprzedaży za 220 mln, obniżono cenę do 160 mln zł. Dziś odbędzie się kolejna licytacja. Inwestor dodatkowo otrzyma 50% bonifikaty od wylicytowanej kwoty, bo obiekt wpisany jest do rejestru zabytków.

Nowy nabywca nie będzie mógł swobodnie zagospodarować historycznego obiektu. Zachować musi historyczny układ przestrzeni, ma obowiązek restaurować wszystkie obiekty. Cześć obiektów musi także pozostać ogólnodostępne.

Na terenie ponad dwukilometrowej fortyfikacji i 55 hektarów ziemi powstać będą mogły jednak nowe budynki: mieszkania, hotele czy restauracje.

Pieniądze ze sprzedaży wojskowej nieruchomości Agencja Mienia Wojskowego przekaże na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych. Agencja sprzedała już 26 nieruchomości w Twierdzy Modlin, łącznie za ponad 4 mln zł. Gdy Cytadela zostanie sprzedana, do kupienia zostaną jeszcze 24 działki o łącznej powierzchni ponad 40 ha.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

   
           

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij