Subskrypcja

SzukajForum grupa: Inne związane z branżą

Wątek: Kraków odwiedziło 6,4 mln turystów
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2017-06-25 17:15
Temat: Kraków odwiedziło 6,4 mln turystów
Treść: Aktualność z dnia 2004-11-22:
Szacuje się, iż w tym roku do Krakowa przyjedzie o ponad 20% więcej turystów, niż w roku ubiegłym - 6,4 mln osób z kraju i z zagranicy. Wydaldzą oni w mieście około 2,3 mld zł.

Pierwsze tegoroczne statystyki odnoście turystyki przyjazdowej do Krakowa, podała dziennikarzom pełnomocniczka prezydenta ds. turystyki, Grażyna Leja. Poinformowała ona, iż zgodnie z danymi władz miasta, zdecydowana większość odwiedzających Kraków przyjeżdża na jeden dzień. Na noc w hotelach, pensjonatach i pokojach gościnnych zostało w tym roku ponad 1,4 mln osób, z czego 655 tys. to turyści zagraniczni.

Zdaniem Grażyny Lei "turystom najbardziej podoba się atmosfera Krakowa - wszystko to, co powoduje, że jest to miasto magiczne." - Dopiero na kolejnych pozycjach wymieniane są inne atrakcje miasta - obiekty kulturalne, takie jak zamek na Wawelu i muzea, kawiarnie, restauracje i puby.

Władze Krakowa są zadowolone z stabilnie rosnącej liczby turystów, odwiedzających miasto. Ich zdaniem do wzrostu liczby turystów odwiedzających Kraków przyczyniły się przede wszystkim dwa czynniki - wejście Polski do Unii Europejskiej oraz rozpoczęcie lotów przez europejskich tanich przewoźników na podkrakowskie lotnisko w Balicach. Przedstawiciele władz miasta mają nadzieję, iż stała tendencja wzrostowa utrzyma się także w następnych latach, między innymi dzięki planowanej przyszłorocznej, międzynarodowej kampania reklamowej. Do wzrostu liczby turystów odwiedzających Kraków powinny przyczynić się także sami odwiedzający - namawiając innych do odwiedzenia miasta.

W projekcie przyszłorocznego budżetu miasta na promocję, rozwój turystyki i organizację wydarzeń kulturalnych przeznaczono więcej pieniędzy, niż w roku obecnym.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

   
           

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij